Prezydent Hanna Zdanowska oszukała Sąd Okręgowy w Łodzi

Marcin Darda, jw
Konferencja prasowa Hanny Zdanowskiej w piątek (3 października) przy budynku nowego Wydziału Filologicznego przy ul. Pomorskiej 171/173.
Konferencja prasowa Hanny Zdanowskiej w piątek (3 października) przy budynku nowego Wydziału Filologicznego przy ul. Pomorskiej 171/173. Maciej Stanik
Udostępnij:
Hanna Zdanowska nie stawiła się w piątek (3 października) w Sądzie Okręgowym w Łodzi z powodu wyjazdu na posiedzenie stowarzyszenia ACTE w Terrassie. Jednak prezydent Łodzi ani nie wyjechała do Hiszpanii, ani nie stawiła się w sądzie. Zamiast tego brała udział w konferencjach prasowych na terenie Łodzi.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) nie stawiła się 3 października w Sądzie Okręgowym w Łodzi na cywilnym procesie, który wytoczył jej były członek łódzkiej PO Piotr Binder. Adwokat Zdanowskiej wcześniej do sądu przesłał wniosek o zmianę terminu, prezydent bowiem tego dnia miała być na posiedzeniu stowarzyszenia ACTE w Terrassie (Hiszpania). Nie pojawiła się jednak ani w Hiszpanii, ani w sądzie, a zamiast tego brylowała na konferencjach prasowych. W Łodzi.

Spór pomiędzy Hanna Zdanowską a Piotrem Binderem

- Tym samym pani Zdanowska oszukała sąd - mówił w piątek przed sądem Binder, któremu towarzyszyli m.in. politycy PiS oraz radni opozycyjnego klubu Łódź 2020. - Pani Zdanowska robi wszystko, by wytoczone jej przeze mnie procesy nie zakończyły się przed listopadowymi wyborami samorządowymi, ponieważ boi się, że przegra najpierw procesy, a skutkiem tego także wybory na prezydenta Łodzi.

Binder, były członek PO, wytoczył Zdanowskiej dwa procesy. W pierwszym - tym, który miał się odbyć w piątek, Zdanowska odpowiada jako szefowa Platformy w Łodzi. W tej sprawie de facto pozwany jest cały zarząd PO w Łodzi, a sąd wezwał na rozprawę także posłankę Elżbietę Królikowską-Kińską, sekretarz Platformy w Łodzi .

Sednem pozwu jest usunięcie Piotra Bindera z PO w 2011 roku. Łodzianina usunięto, jak twierdzi, niezgodnie z partyjnym statutem i na podstawie fałszywej argumentacji, poza tym także w akcie zemsty, bo najpierw to on w krajowym sądzie koleżeńskim partii złożył wniosek o usunięcie z PO Zdanowskiej. Do rozprawy jednak nigdy nie doszło - sąd koleżeński sprawę pozostawił bez rozstrzygnięcia, ponieważ wcześniej regionalny sąd partyjny usunął z partii Piotra Bindera. A jako że procesowa droga w partii została wyczerpana, były członek PO satysfakcji domaga się przed sądem powszechnym.

Przewodnicząca Zdanowska jednak nie pojawia się 3 października w sądzie. W piątek miała być w Hiszpanii, a wedle wniosku o odroczenie rozprawy, który złożył adwokat w sądzie, pobyt na hiszpańskiej konferencji był obligatoryjny. Przewodniczącej w Hiszpanii jednak nie było, za to wiadomo, że spotykała się tego dnia z mediami: przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego i na konferencji na temat przedłużenia alei Kościuszki. W PO trudno było wczoraj zdobyć odpowiedź na pytanie, dlaczego prezydent nie pojawiła się w sądzie, skoro była tego dnia w Łodzi. Tomasz Piotrowski, dyrektor biura prezydenta, a także członek zarządu PO w Łodzi, odsyła z tym pytaniem do Pawła Bliźniuka, szefa kampanii Zdanowskiej. Ten odmawia odpowiedzi, bo jest świadkiem w sprawie.

Sprawę sąd odroczył do 12 listopada (wybory odbędą się 16 listopada - red.). A we wtorek przed tym samym sądem ma się odbyć kolejna odsłona drugiego procesu, w którym Binder pozwał Zdanowską jako szefową PO w Łodzi. Zarzut? Piotr Binder czuje się pomówiony na forum partii, ponieważ jako członek PO złożył przed laty wniosek o zgodę na założenie koła partyjnego. Odmówiono, a Hanna Zdanowska miała powiedzieć, że wobec wnioskodawcy "toczą się postępowania w prokuraturze o charakterze kryminalnym", tymczasem nic takiego nie miało miejsca. Proces jest na etapie mów końcowych stron i być może zakończy się już dzisiaj.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 64

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Cny Janek
ogłoszenia o premierach w teatrach, o festiwalach dotowanych przez miasto, a także dla nich specjalne dodatki oraz wymagane prawem ogłoszenia o przetargach etc. - to... samo sobie odpowiedzcie czy mają.
i
i ile z Kopcińskiej
a potem siej ferment
m
mimka
to te komentarze
P
POwyborca
wpis godny chama.
g
gosc
I juz sie zaczyna wyborcza jatka kto kogo zgnoi kogo opluje zeby tylko zaszkodzis wygrysc olac mocze.To jest kurew......ka polityka
S
Strzelecki
Aby łodzianie mogli wreszcie skończyć z upadkiem Łodzi, musza być rzetelnie informowani.
Ktos ponizej napisał, ze Dziennik jest przeciwko Zdanowskiej... hahah ... czy ten ktos nie widzi, ze to Zdanowska jest dla siebie najwiekszym wrogiem, bo to co robi i to co mówinon stop ją kompromituje.
Czy dziennikarze maja nie pisać, że oszukała sąd? Czy maja nie pisać, ze odmawia debaty z jej najwieksza rywalka Kopcińską?
S
Sprawdź
Tak jest w miejscach o wysokim standardzie moralnym i politycznym. Osoby które nie respektują prawa, nie mają prawa pełnić funkcji publicznych. Alternatywą jest dzicz. Wybierajmy.
n
na etatatch w urzędzie
Dyrektor Wydziału Sportu
Rzecznik MOPS
itd itp o Gazecie Wybiórczej tez pisać ? łodzianie otwórzcie oczy
h
hjk
Artykuł kompletnie z dup....
m
misza
Dajcie Hance święty spokój, nikt nie zrobił więcej dla Łodzi niż ona. A wy tylko gównem rzucacie
g
ggg
Artykuł pisany na zamówienie polityczne, przynajmniej tak to wygląda
Ł
Łyko
Magin ze Zgierza podpiera się skompromitowanymi działaczami
M
Michał
Tylko negatywnie o Zdanowskiej, pomyje, krytyka i nic więcej.
e
erys
Oni mogą ! Nie oni podlegają sądom , tylko sądy im ,więc niech ciemny plebs zamilknie i zajmie sie robotą , jeśli ja ma !
Ł
ŁodzianinPK
Wielkie mi rzeczy, afera nie wiadomo o czym....jej partyjny szef oszukał niejednokrotnie blisko 40 mln Polaków i nikt afery z tego nie robi więc o co ten hałas.....
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie