reklama

Prezydent Hanna Zdanowska składa deklaracje związane z ekologią i powołuje specjalny zespół do spraw ochrony środowiska

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (7 zdjęć)
W Łodzi kończy się epoka inwestycji i miasto zaczyna wchodzić na ekologiczną ścieżkę. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska złożyła deklaracje związane z ochroną środowiska.

Po licznych deklaracjach o inwestycjach, rewitalizacji i budowaniu Łodzi przyszedł czas, w którym Hanna Zdanowska zobowiązała się do stawiania na ekologię.

Po raz pierwszy zrobiła to w środę wieczorem podczas absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej. Ekologiczne deklaracje powtórzyła wczoraj. Postanowiła wyeliminować opakowania plastikowe z urzędu. Znikną butelki, talerzyki i sztućce z tego surowca. Obecne zamówienia wody w plastiku będą zmieniane, aby dostarczane były płynie w szkle.

Kolejne zobowiązanie to usunięcie z miasta pieców węglowych. Kolejna deklaracja to posadzenie w mieście 50 tys. drzew w ciągu 10 lat i dostosowanie obecnej zieleni do zmieniającego się klimatu. Prezydent Łodzi przyznała, że nie jest zadowolona ze stanu zieleni w mieście.

Następna obietnica to wymiana autobusów MPK na ekologiczne lub elektryczne. Padło też zapewnienie o kolejnych etapach termomodernizacji miejskich budynków. Prezydent Łodzi chce, aby samorządy przejęły od rządu unijne pieniądze na walkę ze smogiem i same realizowały ten program.

Aby Łódź weszła na ekologiczną ścieżkę powołany został zespół specjalny, który stworzy strategię ochrony środowiska. Na jego czele stanęła sekretarz miasta Barbara Mrozowska-Nieradko, która przyznała, że ostatnio na Piotrkowskiej brakowało cienia. Gdyby wcześniej były tam posadzone drzewa, to uciążliwości byłyby mniejsze.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 38

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

...
2019-06-28T17:11:29 02:00, Gość:

Anteny GSM - główna przyczyna raka w Polsce w 2018 r

2019-06-28T21:23:04 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Wypad pod Żabkę chamie.

G
Gość

Trzeba było słuchać radnej Niziołek-Janiak to byście nie zmarnowali tylu lat na betonowanie i wycinanie drzew. Teraz będziecie zdejmować ten beton? I sadzic śmieszne 5 tysięcy drzew rocznie, gdy wycieliscie w 10 lat 70 tysięcy wielkich? Robicie sobie z nas kpiny?

G
Gość

To po prostu oznacza, że kasa na remonty się skończyła. I zostaliśmy z absurdalnie rozdmuchanymi, bezsensownymi inwestycjami, jak trasa WZ, dworzec Łódź Fabryczna i okolice, wiata przystankowa i pomnik jednorożca, ale też z korkami, fatalną komunikacją miejską i betonową pustynią w centrum. Oczywiście na kanalizację na osiedlach, chodniki i remonty dróg (np. Pomorskiej) zabrakło. A w ramach polityki eko nastąpi zagłada parku Baden - Powella, który zostanie przerobiony na pawilon targów ogrodniczych. Gratuluję pomyślunku głosującym na przestępczynię.

G
Gość
2019-06-29T22:49:58 02:00, Gość:

W tym Hanka jest świetna. Czyli w tworzeniu rozmaitych stanowisk, które można przydzielić komuś z ekipy PO-SLD

To DOSKONAŁY komentarz, bo warto sprawdzać, jak są "awansowani" i wygrywają np. w 2019r. urzędnik z PINB w Łodzi do ŁSI sp. z o.o. itd.

G
Gość

Czytaj: Pani Zdanowskiej znudziła się zabawa w inwestycje z których niewiele wyszło, zważywszy na okres czasu to właściwie nic, a teraz zacznie bawić się w ekologię bo to i modne i można wszystko zwalić na rząd i PiS. To chyba jest element kampanii wyborczej PO.

G
Gość

W tym Hanka jest świetna. Czyli w tworzeniu rozmaitych stanowisk, które można przydzielić komuś z ekipy PO-SLD

G
Gość

Anteny GSM - główna przyczyna raka w Polsce w 2018 r

E
Ekoterorysta
2019-06-28T10:32:19 02:00, mieszkaniec:

kiedy wybuduje wiadukt na Przybyszewskiego????

Nie budować to proekologiczne

E
Ekoterorysta
2019-06-28T12:11:16 02:00, Greenpeace:

Chciałbym aby dziennikarze byli dziennikarzami i zamiast tylko cytować, zadali np. pytanie: czy wycofanie wody w plastikowych opakowaniach z urzędu na rzecz szklanych jest eko? Otóż niekoniecznie! Jeżeli mamy na myśli jednorazowe opakowania plastikowe, to tak. Natomiast przy systemach z wymiennymi pojemnikami z wodą już niekoniecznie. Ponadto w ramach walki ze smogiem w mieście: o ile jest większa emisja spalin przy transporcie cięższych, szklanych opakowań od plastikowych?

Od myślenia głowa wysiada :D

Ciekawe czy pierścienie Saturna topnieją przez miasto Łódź

r
raport o stanie miasta

hahaha dobry żart solidarnej złotówki wart ( niektóre kluczyki pokupowały sobie za tą złotówkę niemal cały kraj).

Połowa drzew wycięta, druga usycha przez szkodniki. Ale na leczeniu drzew nie zarobi sadzeniakowa prywata więc .... Z trawników robi się samochodowe klepiska a ludzie sterczą w upale pod przystankowymi ogryzkami za setki tysięcy, duszą się smrodem zakorkowanych ulic spowolnionego miasta, zabija ich smog i cienia z drzewa ani kawałka. Ale za to mają ścieżki rowerowe i jednorożca.

P
Pytają i pytają
2019-06-28T13:30:15 02:00, mieszkaniec:

Gdzie się podziały w mieście KOSZE NA ŚMIECI?!!!

Gdzie wyrzucić papierek po lodach, chusteczkę czy inny drobny przedmiot?

Jak to gdzie ?? PodLy pod cokół pod jednonogim

u
u2

kasa na inwestycje przepuszczona a sadzenie drzewek to o wiele tańsza sprawa vivat po vivat prezydent vivat głupota i megalomania pani hanno

G
Gość
2019-06-28T08:43:25 02:00, Gość:

Szczyt bezczelności: wyciąć prawie 80 tysięcy drzew, zabetonować miasto i ogłosić, że się stawia na ekologię...

2019-06-28T12:42:13 02:00, Gość:

Niestety 7.5 ha zdrowego,młodego lasu wokół Lublinka właśnie wycięte. I to ma być ekologiczna polityka miasta?!

Już w 2012r. to Prezydent Miasta Łodzi wydała decyzje na wycinkę ok. 30 letnich drzew, nie samosiejek a odmian jak jarząb szwedzki, dąb szypułkowy, kasztan biały, świerk kujący i inne na skwerze o po. 5 000 m2 w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 235/241, aby umożliwić budowę PARKINGU dla HOTELU, bo nie można by było wybudować hotelu bez parkingu. I co teraz jest za ekologią, czyli KPINA z mieszkańców Łodzi!!!

m
mieszkaniec

Gdzie się podziały w mieście KOSZE NA ŚMIECI?!!!

Gdzie wyrzucić papierek po lodach, chusteczkę czy inny drobny przedmiot?

Ł
Łodzianin

Kolejna pokazówka Zdanowskiej. Dach na rurowisku za milion, pomnik za kilkaset tysięcy, a w centrum miasta nie ma ani jednej porządnej publicznej toalety.

Dodaj ogłoszenie