Prezydent RP nie przyjedzie na Boże Ciało do Łowicza...

  Prezydent RP nie przyjedzie na Boże Ciało do Łowicza [Zdjęcia]

  Rafał Klepczarek

  Tygodnik ITS

  Aktualizacja:

  Tygodnik ITS

  Prezydent RP nie przyjedzie na Boże Ciało do Łowicza [Zdjęcia]
  1/91
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w czwartek (31 maja) nie przyjadą do Łowicza na słynne na cały świat obchody Bożego Ciała. Do prymasowskiego grodu prezydencką parę zaprosił ksiądz biskup Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej.
  Z naszych informacji wynika, że prezydent Duda nie skorzysta z zaproszenia do Łowicza. Kancelaria Prezydenta RP na nasze zapytanie w tej sprawie odpowiedziała, iż "na chwilę obecną nie jest w stanie podać żadnych informacji dotyczących wizyty Prezydenta RP w Łowicza".

  Oficjalnej odpowiedzi w tej sprawie nie otrzymała także Kuria Diecezjalna Łowicka. Z kolei Michał Trzoska, przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu poinformował nas, że podczas jednego z służbowych wyjazdów od jednego z prezydenckich urzędników dowiedział się, iż nie ma szans na to, aby głowa państwa 31 maja pojawiła się z oficjalną wizytą w Łowiczu.


  Łowickie obchody Bożego Ciała rozpoczną się w czwartek, 31 maja o godz. 10.30 mszą świętą w bazylice katedralnej na Starym Rynku. Po jej zakończeniu barwna procesja wyruszy pod kościół pijarów. Następnie jej uczestnicy przejdą wzdłuż południowej pierzei Starego Rynku do ul. 11 Listopada, a potem dalej wokół ronda na plac Koński Targ. Stamtąd wejdą w ul. Reymonta, którą dotrą na ul. 3 Maja. Tym ciągiem komunikacyjnym wrócą na Stary Rynek.

  Bezpośrednio po procesji, o godzinie 14, na Nowym Rynku w Łowiczu rozpocznie się blok folklorystyczny. Na trójkątnym placu będzie można wziąć udział w warsztatach ludowego rękodzieła. Na scenie zobaczymy m. in. grupy folklorystyczne Koderki, Masovię, Blichowiaków oraz zespoły ludowe z Kutna i Łodzi.

  Imprezie, którą poprowadzą lubiani gawędziarze Anna Staniszewska i Eligiusz Pietrucha, patronuje redakcja „Dziennika Łódzkiego”.

  Warto także wybrać się na ul. Starzyńskiego na tradycyjne „bobiki”. Już od rana będzie tam można skorzystać z oferty dziesiątek straganów z zabawkami, odzieżą oraz żywnością. Dla najmłodszych nie zabranie także przy ul. Kaliskiej wesołego miasteczka z karuzelami, elektrycznymi samochodami i innymi atrakcjami.

  Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ubiegłorocznej procesji Bożego Ciała w Łowiczu oraz tegoroczny program świątecznego spotkania z folklorem na Nowym Rynku:

  14:00 – 14:10 Geniolna kapela

  14:10 – 14:20 Gieńczoki

  14:20 – 15:30 Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki”

  15:30 – 16:00 ZPiT Ziemi Kutnowskiej

  16:00 – 16:30 ZPiT Masovia

  16:30 – 17:00 Zespół Śpiewaczy Ksinzoki

  17:00 – 17:30 ZPiT Blichowiacy

  17:30 – 18:00 ZPiT Poltex.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny