Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Zdanowska obiecuje Nowe Centrum Łodzi

Monika Pawlak
Hanna Zdanowska
Hanna Zdanowska Grzegorz Gałasiński
Hanna Zdanowska przedstawiła w poniedziałek w expose priorytety swojej prezydentury.

A zaczęła od propozycji, adresowanej do mieszkańców i wszystkich sił politycznych, wspólnego udziału w wielkim planie modernizacji Łodzi.

W dalszej części Zdanowska mówiła o tym, że Łódź nie wykorzystała swojej szansy po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że w 2002 roku Łódź miała taki sam budżet jak Wrocław, a teraz jej dochody są mniejsze o połowę, zaś łodzianie zarabiają średnio 500 złotych mniej niż wrocławianie. Według Zdanowskiej Łódź wypadła z czołówki miast atrakcyjnych dla inwestorów, a mieszkańcy wyemigrowali za granicę lub do innych miast w Polsce. Priorytetami prezydentury Hanny Zdanowskiej będą: budowa dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi, przyłączenie miasta do sieci autostrad, budowa obwodnicy miasta, która pozwoli skomunikować Łódź z miastami ościennymi i rewitalizacja kamienic, czego symbolem będzie rewitalizacja kamienicy Otto Gehliga, od której proces się zacznie.

Ponadto prezydent zapowiada wprowadzenie na wzór Warszawy karty miejskiej, wprowadzenie elektronicznej ewidencji nieruchomości, powołanie Biura Festiwalowego i drobiazgowe rozliczanie organizatorów imprez kulturalnych, a także poprawę bezpieczeństwa przez zwiększenie liczby patroli policji i straży miejskiej, doświetlenie ulic, monitoring. Ważny będzie sport: profesjonalny, ale też dzieci i młodzieży, Zdanowska obiecała, że wybuduje w mieście Park Kultur Alternatywnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki