Proces Pęczaka: Rozprawa odroczona bo adwokat spadł ze...

  Proces Pęczaka: Rozprawa odroczona bo adwokat spadł ze schodów

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Proces Pęczaka: Rozprawa odroczona bo adwokat spadł ze schodów

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Znany biznesmen Andrzej Gałkiewicz specjalnie z Gdańska przybył w piątek jako świadek na proces byłego posła SLD Andrzeja Pęczaka i innych do Sądu Rejonowego Łódź - Śródmieście, aby się dowiedzieć, że rozprawa... zostanie odroczona.
  Proces Pęczaka: Rozprawa odroczona bo adwokat spadł ze schodów

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Wszystko dlatego, że broniący byłego barona lewicy adwokat Maciej Lenart kilka dni temu spadł ze schodów, doznał kontuzji nogi i ma zwolnienie lekarskie.

  Sędzia Monika Wieczorek, która o upadku mecenasa dowiedziała się dopiero w czwartek po południu, była zaskoczona takim obrotem sprawy, bowiem - jak przyznała - obrońca mógł skierować na rozprawę aplikanta, dzięki czemu Andrzej Gałkiewicz nie musiałby na próżno przyjeżdżać z Wybrzeża.

  Brak obrońcy Pęczaka był przeszkodą nie do pokonania i sędzia Wieczorek musiała odroczyć rozprawę. I tu pojawił się kolejny problem, bowiem biznesmen nieoczekiwanie oznajmił, że jest... kapitanem statku turystyczno-pasażerskiego i wkrótce wypływa w rejs po Bałtyku. Ustalono, że kolejna rozprawa odbędzie się po jego powrocie - 12 lipca.

  Andrzej Gałkiewicz, który ze Rzgowa przeprowadził się do Gdańska, jest ostatnim świadkiem. Oznacza to, że proces, w którym oprócz byłego posła SLD na ławie oskarżonych zasiada dziewięć osób (w tym jego była żona Dagmara), wkrótce się zakończy.

  CZYTAJ TEŻ: Proces Andrzeja Pęczaka dobiega końca

  W procesie tym Andrzej Pęczak odpowiada m.in. za to, że w końcu 2001 roku przyjął od braci Andrzeja i Zbigniewa Gałkiewiczów 15 i 40 tys. zł - rzekomo na kampanię wyborczą lewicy - w zamian za pomoc przy legalizacji hal targowych w Rzgowie. Byłemu baronowi SLD grozi do 10 lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  peczak

  obcy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  gnida peczak owija sobie wszystkich jak chce i nic mu nie zrobicie smieje sie wam w twarz jak rozprawa to nagle chory mysli samobujcze i takie tam wymysla ale jakos robil zakupy do swojego hotelu z...rozwiń całość

  gnida peczak owija sobie wszystkich jak chce i nic mu nie zrobicie smieje sie wam w twarz jak rozprawa to nagle chory mysli samobujcze i takie tam wymysla ale jakos robil zakupy do swojego hotelu z kad go sadownie usunieto scierwo i tyle ktore powinno gnic i robic s8 za darmo w ramach odsiadki a zyje jak lord i ma nas gdzieszwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przypomnienie o ugodzie sądowej

  ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  Panie Pęczak, zachowaj się Pan honorowo i wypłać (zgodnie z ugodą sądową) byłym pracownikom pieniądze!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Był w Łodzi

  sąsiad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  A ja widziałem Andrzeja Gałkiewicza w środę w Łodzi , przecież tu mieszka od kilku lat, niedaleko Prokuratury zresztą .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ano spadł pan Mecenas u siebie w kancelarii

  aaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 17

  Tak ,tak Pan Mecenas spadł ze schodów u siebie w kancelarii po spotkaniu ..... nie zgadniecie z kim...... ze znanym biznesmenem Andrzejem G.. Ale jazda co ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  od kiedy nowy obrońca ?

  mhm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

  A od kiedy to Pan Maciej Lenart jest obrońcą Pęczaka ? Przecież był kto inny. Czy tylko dlatego ,żę jest vice-dziekanem rady adwokackiej ? A ja tam niedawno spotkanie znanego biznesmena Andrzeja...rozwiń całość

  A od kiedy to Pan Maciej Lenart jest obrońcą Pęczaka ? Przecież był kto inny. Czy tylko dlatego ,żę jest vice-dziekanem rady adwokackiej ? A ja tam niedawno spotkanie znanego biznesmena Andrzeja G. z Panem mecenasem Lenartrem ? Owocne było ? Pani Prokurator pewnie ,,bardzo zadowolona ,, . zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo