WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Procesja Bożego Ciała w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Procesja Bożego Ciała w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Procesja Bożego Ciała w Łowiczu [ZDJĘCIA]
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Kilka tysięcy osób nie tylko z Polski, ale także z zagranicy przyjechało w czwartek do Łowicza, aby obejrzeć słynną procesję Bożego Ciała. Jak co roku wzięło w niej udział kilkaset osób, które ubrane były w tradycyjne księżackie stroje ludowe.
  - Aby obejrzeć łowickie pasiaki przyjechałam z Londynu i naprawdę się nie zawiodłam - powiedziała nam Michelle Overnight. - Ten barwny pochód ma w sobie coś magicznego.

  Kolorowa procesja Bożego Ciała jest jedną z polskich ikon tego katolickiego święta. Dokładnie 80. lat temu obszerny artykuł krajoznawczy o Bożym Ciele w Łowiczu i księżackich strojach ludowych ukazał się na łamach "National Geographic". Reporter Maynard Owen Williams nazwał w nim w Łowicz - "kolorową stolicą polskiej wsi".

  WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE LOWICZ.NASZEMIASTO.PL

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo