Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, podał się do dymisji

md, mt
Profesor Maciej Banach złożył dymisję ze stanowiska dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Minister zdrowia ją przyjął.
Profesor Maciej Banach złożył dymisję ze stanowiska dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Minister zdrowia ją przyjął. Dziennik Lodzki
Udostępnij:
Profesor Maciej Banach złożył dymisję ze stanowiska dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Minister zdrowia ją przyjął.

O rezygnacji prof. Macieja Banacha poinformowano na stronie internetowej "Matki Polki", jednak bez podania przyczyn tej decyzji.

"W dniu dzisiejszym - 29 marca - prof. Maciej Banach złożył na ręce ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rezygnację z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Rezygnacja została przyjęta"

Banach kierował ICZMP od lutego 2014 r., powołał go jeszcze Bartosz Arłukowicz (PO), minister zdrowia w drugim rządzie Donalda Tuska. Sam Banach był też wcześniej wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego w tym rządzie. Prof. Banach jest kardiologiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i profesorem wizytującym uczelni w Rumunii i Stanach Zjednoczonych. Zaledwie przed miesiącem został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na członka Rady do spraw Ochrony Zdrowia

Teraz ruch należy do ministra zdrowia. ICZMP czeka na wyznaczenie osoby, która tymczasowo pełnić będzie funkcję dyrektora. "Matka Polka w Łodzi to jeden z największych w kraju szpitali wielospecjalistycznych ze wskazaniem na perinatologię, ginekologię i pediatrię. Rocznie hospitalizuje ponad 40 tys. pacjentów z całego kraju.

Prof. Maciej Banach wyjaśnia, że rezygnuje z funkcji kierowania szpitalem, by mieć więcej czasu na inne aktywności naukowe i lekarskie. Chce się m.in. zająć badaniami klinicznymi nad szczepionką przeciw miażdżycy. Ma też na oku dwa projekty w kraju i za granicą, do których chce się przygotować.

- Nigdy nie ma dobrego momentu, by powiedzieć „dziękuję” - przyznaje prof. Banach. Dodaje jednak, że szpital zostawiony został w dobrej kondycji, z pozyskanym ponad 1,5 mld zł środkami inwestycyjnymi, rozpoczętymi remontami i dodatnim wynikiem finansowym za rok 2020.

W mediach społecznościowych podziękował też wszystkim z którymi współpracował.

„Dzisiaj po prostu chcę podziękować tym wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy zmieniać 'Matkę Polkę' wspólnie, to naprawdę wyjątkowi ludzie, osoby sprawdzone w najtrudniejszych sytuacjach. Dziękuję im, nauczyłem się od nich bardzo dużo”- napisał prof. Banach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie