Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Progi punktowe do liceów w Łodzi. Ile punktów trzeba zdobyć, by dostać się do wymarzonego liceum? CZYTAJ I OGLĄDAJ ZDJĘCIA

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Już 24 kwietnia rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok 2023/34. W Łodzi prowadzony będzie jak w poprzednich latach – elektronicznie. Uczniowie, którzy chcą uczyć się w szkołach prowadzonych przez miasto, będą mogli aplikować do dowolnej liczby szkół i klas, szeregując je w swoich wnioskach zgodnie z preferencjami – ustawiając na pierwszym miejscu tę szkołę i klasę, na której najbardziej im zależy. Ósmoklasiści zastanawiają się nad wyborem szkoły i oceniają swoje szanse na dostanie się do wymarzonego liceum czy technikum. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy informator o liceach ogólnokształcących. Przypominamy w nim, ile minimalnie punktów trzeba było zdobyć, by dostać się do konkretnej klasy w naborze w ubiegłym roku.
Już 24 kwietnia rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok 2023/34. W Łodzi prowadzony będzie jak w poprzednich latach – elektronicznie. Uczniowie, którzy chcą uczyć się w szkołach prowadzonych przez miasto, będą mogli aplikować do dowolnej liczby szkół i klas, szeregując je w swoich wnioskach zgodnie z preferencjami – ustawiając na pierwszym miejscu tę szkołę i klasę, na której najbardziej im zależy. Ósmoklasiści zastanawiają się nad wyborem szkoły i oceniają swoje szanse na dostanie się do wymarzonego liceum czy technikum. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy informator o liceach ogólnokształcących. Przypominamy w nim, ile minimalnie punktów trzeba było zdobyć, by dostać się do konkretnej klasy w naborze w ubiegłym roku. Polska Press
Ile punktów trzeba zdobyć, by dostać się do wymarzonego liceum w Łodzi? Nad tym zastanawia się wielu tegorocznych ósmoklasistów.

Co roku najwięcej absolwentów szkół podstawowych w Łodzi chce kontynuować naukę w liceach ogólnokształcących. Dlatego też konkurencja w nich jest duża i każdemu zależy, aby zdobyć jak najwięcej punktów w rekrutacji. Do najpopularniejszych miejskich liceów dostać się niełatwo i dlatego zebraliśmy informacje o progach punktowych, które zapewniały miejsce kandydatom w poszczególnych klasach.

Ile punktów potrzeba, by dostać się do liceum ogólnokształcącego w Łodzi?

Już 24 kwietnia rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok 2023/34. W Łodzi prowadzony będzie jak w poprzednich latach – elektronicznie. O przyjęcie do pierwszych klas liceów, techników i szkół branżowych będzie ubiegać się półtora rocznika kandydatów – cały rocznik, który rozpoczął edukację w wieku 7 lat i pół rocznika sześciolatków. To efekt tzw. kumulacji, do której doszło w efekcie nałożenia na siebie dwóch reform: obniżenia wieku szkolnego do lat sześciu (za rządów PO-PSL) i likwidacji gimnazjów (przeprowadzonej przez minister Annę Zalewską).

Uczniowie, którzy chcą uczyć się w szkołach prowadzonych przez miasto, będą mogli aplikować do dowolnej liczby szkół i klas, szeregując je w swoich wnioskach zgodnie z preferencjami – ustawiając na pierwszym miejscu tę szkołę i klasę, na której najbardziej im zależy.

Ósmoklasiści zastanawiają się nad wyborem szkoły i oceniają swoje szanse na dostanie się do wymarzonego liceum czy technikum. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy informator o liceach ogólnokształcących. Przypominamy w nim, ile minimalnie punktów trzeba było zdobyć, by dostać się do konkretnej klasy w naborze w ubiegłym roku.

Najtrudniej było się dostać do najbardziej obleganych szkół przez młodzież. Już wielu lat w czołówce najpopularniejszych są:
III LO, XXI LO, XXVI LO, XXV LO, a także szkoły prowadzone przez wyższe uczelnie - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego.
Aby dostać się do LO PŁ w ubiegłym roku trzeba było mieć co najmniej 179,1 punktów (na 200 możliwych do uzyskania), a do LO UŁ - 132,4.
Aby dostać się do klasy biologiczno-chemiczno-matematycznej w I LO potrzebnych było co najmniej 175,1 pkt, a do klasy z rozszerzoną geografią, angielskim i matematyką - niewiele mniej, bo 174,10 pkt.
W XXI LO najwyższą punktacją trzeba było wykazać się kandydując do klasy z rozszerzeniami z geografii, angielskiego i matematyki - minimalny próg wyniósł aż 169,7 pkt. Natomiast w XXVI LO najtrudniej było dostać się do klasy biologiczno-chemiczno-matematycznej - tu próg minimum wyniósł 168,15 pkt.
Licea ogólnokształcące jednak dysponują dużą ilością miejsc dla chętnych i każdy, kto chcę uczyć się w tego typu szkole, na pewno wybierze z oferty coś dla siebie. Jak pokazują zebrane tabele - by dostać się do liceum wystarczy nawet niewiele ponad 20 punktów. Tak było m.in. w naborze do klas ogólnych lub sportowych w liceach nr XXIII, XLVII, XLII czy XLIII.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki