reklama

Protest antyszczepionkowców w obronie skazanego lekarza. Doktor Hubert Czerniak usłyszał wyrok od sądu lekarskiego w Łodzi 10.11.2019

Matylda WitkowskaZaktualizowano 
Jeden z idoli ruchów antyszczepionkowych doktor Hubert Czerniak z Opoczna usłyszał w łódzkim sądzie lekarskim wyrok zawieszający mu na rok prawo do wykonywania zawodu. Jego zwolennicy są oburzeni.

Wyrok zapadł w ubiegły czwartek w sądzie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Doktor Hubert Czerniak usłyszał wyrok zawieszenia na rok prawa do wykonywania zawodu. Powodem decyzji sądu lekarskiego było kwestionowanie przez Czerniaka kalendarza szczepień niemowląt. To pierwszy taki wyrok w regionie i jeden z pierwszych w kraju. Nie jest jednak prawomocny.

Hubert Czerniak to lekarz chorób wewnętrznych z ponad dwudziestoletnim stażem w podstawowej opiece zdrowotnej. Znany jest z działalności internetowej i niestandardowych poglądów medycznych. Prowadzi kanał Hubert Czerniak TV na Youtube oraz profil „Włącz myślenie” na Facebooku.

Jak sam opowiada, kiedyś wierzył w medycynę głównego nurtu. Ale przejrzał na oczy po przeczytaniu książki o nieuznawanym przez medycynę sposobie leczenia nowotworów „Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17” G. Edwarda Griffina.

- Wyrwałem się z tej matni. Włączyłem myślenie - mówi Czerniak na swoim kanale. To samo radzi swoim pacjentom.

ZOBACZ

Na kanale opowiada o różnych aspektach zdrowia: od przepisów na zdrowy chleb, przez porady dotyczące witamin, po metody zachodzenia w ciążę. Krytykuje też wiele rzeczy: znany lek na trądzik, amerykańską modyfikowaną genetycznie kukurydzę czy sieci wi-fi.

Jest kontrowersyjny. Tygodnik „Newsweek” kilka miesięcy temu umieścił go w zestawieniu „Poczet znachorów polskich” obok zwolennika lewoskrętnej witaminy C Jerzego Zięby i uzdrowiciela Zbigniewa Nowaka, znanego z programu „Ręce, które leczą”. Łódzkim lekarzom nie spodobała się jego krytyka kalendarza szczepień u niemowląt.

Rzecznik zaniepokojony

Trzy lata temu Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi wszczął postępowanie w jego sprawie. Rzecznik uznał, że doktor Czerniak kwestionował przyjęty w Polsce kalendarz szczepień niemowląt. Na dodatek robił to podczas publicznej wypowiedzi, a tym samym „propagował postawy antyzdrowotne”. Doszło do tego m.in. podczas alternatywnej konferencji medycznej Wiosna Zdrowia w Katowicach oraz w czasie programu w lokalnej telewizji NTL z Radomska.

Po ocenieniu sytuacji przez biegłych z zakresu chorób zakaźnych i pediatrii sprawa trafiła do Okręgowego Sądu Lekarskiego w Łodzi. Postępowanie trwało od stycznia tego roku, w ostatni czwartek października sąd wydał wyrok.

Uznał Czerniaka za winnego przewinienia polegającego na propagowaniu postaw antyzdrowotnych przez kwestionowanie kalendarza szczepień niemowląt. Zdaniem sądu lekarskiego Czerniak publicznie kwestionował zdobycze naukowe medycyny. Dlatego postanowił go ukarać zawieszeniem prawa do wykonywania zawodu lekarza na rok.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wyrok nie jest jednak prawomocny. Doktor Czerniak już w ubiegły czwartek zapowiedział, że będzie się odwoływał od wyroku. Ma na to 14 dni. To oznacza, że zawieszenie w prawach lekarza nie wejdzie na razie w życie. - Pracujemy dalej, ratujemy ludzi z chorób nieuleczalnych - ogłosił lekarz.

Czerniak podkreślił też, że nie jest przeciwnikiem szczepień.

- Nigdy nie wypowiadałem się przeciwko szczepieniom - mówił w dzień wyroku Czerniak. - Wypowiadam się co do konieczności przebadania wpływu na małego człowieka adiuwantów, które są dodawane do szczepionek, takich jak aluminium, skwalen, oraz substancji konserwujących takich jak rtęć, formaldehyd, alkohol benzylowy. Optuję za tym, aby przesunąć kalendarz szczepień poza szósty miesiąc życia - tłumaczył.

Jak podkreślił lekarz szczepionki to procedura medyczna, którą trzeba wykorzystać. - Ale czy ktoś zrobił badanie sumy rtęci i aluminium, alkoholu benzylowego podawanego dzieciom, czyli tzw. efektu koktajlu? - pytał doktor Czerniak. Jego zdaniem wątpliwości mogą pchnąć naukę do przodu.

Pacjenci bronią lekarza

Hubert Czerniak ma liczne grono zwolenników. Jego filmy na YouTube ogląda po 150 tys. osób. Wielu z nich wspiera go w zmaganiach z medycznym establishmentem.

W czwartek przed Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi manifestowało kilkadziesiąt osób, m.in. z Łodzi i regionu, ale też z Białegostoku, Krakowa i Bieszczad. Krzyczeli: „Precz z medyczną inkwizycją” oraz „Jest ryzyko, musi być wybór”.
Wśród demonstrujących byli rodzice przekonani, że ich dzieci źle zniosły szczepienia.

Jedna z mam przekonywała, że stan jej dziecka pogorszył się, gdy po pierwszym roku życia dostało szczepionkę MMR, przeciwko odrze, śwince i różyczce. U dziecka miał się pojawić zespół tików, a nawet cofnięcie w rozwoju. Standardowe leki nie pomagały. Dopiero naturalne metody doktora Czerniaka pomogły dziecku dojść do zdrowia.

- Moje dziecko po szczepieniach zrobiło się bardziej nerwowe - tłumaczyła swoją obecność przed Izbą Lekarską pani Agnieszka z Łodzi.

Ale był też mężczyzna przekonany, że w każdej szczepionce na grypę znajduje się nanoczip, który zostaje na zawsze w organizmie zaszczepionego, co pozwala później pacjenta śledzić.

Stop szczepieniom i NOP

Organizatorem protestu było stowarzyszenie Stop NOP. To ogólnopolska organizacja walcząca o prawo do nieszczepienia dzieci. Stowarzyszenie przywołuje mrożące krew w żyłach opowieści o dzieciach, które zachorowały po podaniu szczepionek. Stowarzyszenie sugeruje też, że śmierć kilku dzieci w Polsce może mieć związek ze szczepieniami. Ze strony Stop NOP można wyczytać, że takim przypadkiem miał być Szymonek z Radomia, który krótko po szczepieniu przeciw pneumokokom ciężko zachorował, a w końcu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Potem rodzice przyznali, że chłopiec cierpiał na bardzo poważną mutację genetyczną.

Czytaj także

Uratowały tysiące dzieci

Szczepionki uratowały jednak przed śmiercią tysiące polskich dzieci. W czasach, gdy nie było szczepień, tylko na odrę rocznie chorowało od 70 do 130 tys. dzieci, umierało co roku od 200 do 300. A tysiące kolejnych miało ciężkie powikłania, które wymagały hospitalizacji. Jeszcze w latach 50. na błonicę chorowało około 40 tys. dzieci, a umierało co roku 3 tys. Szczepionki pozwoliły też m.in. zlikwidować siejące spustoszenie epidemie cholery i dżumy.

Szczepienia chronią nie tylko zaszczepionego, ale całą populację. Pod warunkiem jednak, że szczepią się niemal wszyscy. Gdy spada tzw. wyszczepialność, choroby powracają. Tak stało się już z odrą. Odsetek osób zaszczepionych w Polsce spadł poniżej gwarantującego bezpieczeństwo poziomu 95 proc. W tym roku było już ok. 1,4 tys. przypadków, to ponad 10 razy więcej niż rok temu. Na razie o ofiarach śmiertelnych nie słychać.

Zbigniew Solarz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, podkreśla, że szczepionki chronią przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi. Dzięki szczepionkom choroby te nie występują lub zostały mocno ograniczone.
- Szczepienia mają udowodnioną skuteczność i są dobrodziejstwem dla zdrowia człowieka - zaznacza Solarz.

Podkreśla też, że szczepionki są produktami leczniczymi i w związku z tym podlegają bardzo rygorystycznej procedurze związanej z dopuszczeniem do obrotu. - Ich jakość jest potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, ale też kontrolowana i autoryzowana przez odpowiednie instytucje państwowe - mówi Solarz.

Niepożądane odczyny poszczepienne zdarzają się rzadko. Lekarze mają obowiązek je zgłaszać. - Zwykle są one jednak bardzo łagodne - podkreśla rzecznik. - Wszystkie są analizowane przez odpowiednie instytucje w celu zbadania przyczyny - dodaje.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 77

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mat
12 listopada, 16:01, Mat:

Ci ludzie to nie są żadni antyszczepionkowcy. Chodzi im o to, że nie chcą aby jakikolwiek urzędnik decydował czy człowiek może napić się melisy albo zażyć witaminę C. Chodzi o wolność decydowania o sobie i wolnośc wyboru. W totalitaryzmie nie ma tej wolności i oto idzie cała gra.

12 listopada, 21:09, .:

Piierdolisz przygłupie. Doskonale wiadomo, że żaden antyszczepionkowiec nie przyzna się do bycia antyszczepionkowcem, każdy coś ściemnia tak jak ty.

Ale szczepienia mają sens tylko wtedy, gdy są powszechne, więc morda w kubeł i jest obowiązek. Tak jak obowiązek szkolny i wiele innych.

W 3 Rzeszy był obowiązek włażenia do komór gazowych. Wlazłbyś? ,,więc morda w kubeł i jest obowiązek'' Właź ciulu, jest obowiązek!!

M
Mat
12 listopada, 08:47, Mat:

Uwaga! OIL zatrudnila troli. Niestety wszczesniej trole przedawkowly szczepienia i leki i teraz maja problem ze skladaniem zdan. To encefalopatia poszczepienna.

12 listopada, 21:11, .:

Piierdolisz przygłupie. Brak ci sensownych argumentów to piierdolisz jak poyebany.

Zdoopiaj trolu ze sprzedajną doopą. Wstydż się bandziorze nazistowski.

M
Mat

Wyłapać i wyszczepić wszystkich naziloi i totalniaków!

12wed3
9 listopada, 11:38, Ech:

To nie lekarz, to kretyn i to nie pacjenci, to klienci znachora.

a ja chce korzystac z usług znochora i co mi zrobisz nazisto ?

12eer23r
11 listopada, 11:49, Gość:

Jak coś trzeba robić z przymusu a tak się dzieje w przypadku szczepień to chyba nie jest normalne. Szczepionki są za darmo wg lekarzy są świetne cudowne... więc w czym problem jak coś jest dobre i za frajer to nic tylko brać, a jednak nie wszyscy chcą korzystać więc jest przymus. Podatki też są przymusowe i co podobają się wam?

11 listopada, 18:58, .:

Piierdolisz przygłupie. Z przymusu musisz płacić podatki, posyłać dzieci do szkoły, czy nie pić przed prowadzeniem pojazdu.

A ryzyko, że dziecko zginie na chodniku w drodze do szkoły jest znacznie większe, niż ryzyko szczepienia. Zobacz, każą ci narażać dzieci...

tak bandziorze nazistowski nalezy zniesc przymus państwowej propagandy nazywanej dla niepoznaki szkoła publiczną oraz nalezy zniesc 95% innych debilnych regulacji nazistowskich typowych dla bandziorów jak ty

21e3r
11 listopada, 11:44, Endriu:

Z tego co słyszałem to dr nie był przeciw szczepieniom tylko mówił o konieczności zmiany kalendarza szczepień a to chyba nie antyszczepionkowosć. Jak bliżej się temu przyjrzeć to ładujemy w małe dzieci szczepionka za szczepionka jak opętani. Czy to tak powinno wyglądać?..... Co do publikacji naukowych na różne tematy nietylko medyczne to pamiętajcie że papier przyjmie wszystko badań nikt nie sprawdza i przyjmuje się na wiarę że naukowiec publikuje to co mu w badaniach wyszło a z mojej wiedzy powiem że nie zawsze tak bywa.

12 listopada, 21:12, .:

Z tego co słyszałeś to piierdolisz, żeby ściemniać. Jesteś obsrranym antyszczepionkowcem, ale piierdolisz kocopoły, żeby tego nie przyznać.

a ty jesteś morderca dzieci eugenikiem i naziolem

.
11 listopada, 11:44, Endriu:

Z tego co słyszałem to dr nie był przeciw szczepieniom tylko mówił o konieczności zmiany kalendarza szczepień a to chyba nie antyszczepionkowosć. Jak bliżej się temu przyjrzeć to ładujemy w małe dzieci szczepionka za szczepionka jak opętani. Czy to tak powinno wyglądać?..... Co do publikacji naukowych na różne tematy nietylko medyczne to pamiętajcie że papier przyjmie wszystko badań nikt nie sprawdza i przyjmuje się na wiarę że naukowiec publikuje to co mu w badaniach wyszło a z mojej wiedzy powiem że nie zawsze tak bywa.

Z tego co słyszałeś to piierdolisz, żeby ściemniać. Jesteś obsrranym antyszczepionkowcem, ale piierdolisz kocopoły, żeby tego nie przyznać.

.
12 listopada, 08:47, Mat:

Uwaga! OIL zatrudnila troli. Niestety wszczesniej trole przedawkowly szczepienia i leki i teraz maja problem ze skladaniem zdan. To encefalopatia poszczepienna.

Piierdolisz przygłupie. Brak ci sensownych argumentów to piierdolisz jak poyebany.

.
10 listopada, 4:04, Ech:

Zobaczcie jak ten JEDEN antyszczepionkowiec pisząc pod różnymi nickami próbuje kłamać. Skoro nie potrafi podać żadnej udokumentowanej ofiary szczepień, to straszy tym że firmy zarabiają. A powinny tracić? Zarabiają, tylko nie na szczepionkach, a na lekach podawanych tym, którzy się nie zaszczepili i teraz trzeba ich ratować. Bo szczepionki produkują wszystkie zainteresowane firmy na świecie, gdyż nie są one objęte ochroną patentową. I jeśli taka szczepionka kosztuje 19zł w detalu, a po drodze jest zaribek apteki, hurtowni, dystrybutora , transport, opakowanie - to co zostaje dla producentów? Kokosy?

Co do tych producentów, to wystarczy samemu poszukać w sieci kto produkuje daną szczepionkę i nie jest to zwykle żadna big pharma - to jest do sprawdzenia i nie ma co wierzyć w kłamstwa proepidemika nierealisty.

A w sądzie lekarskim wygrała wiedza medyczna z zabobonem. Tam nie było wielkich firm, tylko lekarze i prawnicy, był konkret. Powtórzę: nigdzie na świecie żadna uczelnia medyczna, żadne zweryfikowane badania nie potwierdziły żadnego z zarzutów antyszczepionkowców. Pisałem o tym wszystkim poniżej, ale nierealista jest odporny na fakty.

12 listopada, 15:40, Gość:

Poszukałem - poszukaj i ty - producenci podają,że w szczepionkach jest rtęć, aluminium, formaldehyd itd....tłumaczą je jako "pomocnicze" składniki; dla niemowląt? Działa to jak ten przykład: 50 gram wódki 100kg facet nie zauważy, a niemowlaka to zabije.

Piierdolisz przygłupie. W twoim obsrranym mózgu jest formaldehyd, rtęć i morze głupoty. A w szczepionkach ich nie ma.

.
12 listopada, 16:01, Mat:

Ci ludzie to nie są żadni antyszczepionkowcy. Chodzi im o to, że nie chcą aby jakikolwiek urzędnik decydował czy człowiek może napić się melisy albo zażyć witaminę C. Chodzi o wolność decydowania o sobie i wolnośc wyboru. W totalitaryzmie nie ma tej wolności i oto idzie cała gra.

Piierdolisz przygłupie. Doskonale wiadomo, że żaden antyszczepionkowiec nie przyzna się do bycia antyszczepionkowcem, każdy coś ściemnia tak jak ty.

Ale szczepienia mają sens tylko wtedy, gdy są powszechne, więc morda w kubeł i jest obowiązek. Tak jak obowiązek szkolny i wiele innych.

M
Mat

Ci ludzie to nie są żadni antyszczepionkowcy. Chodzi im o to, że nie chcą aby jakikolwiek urzędnik decydował czy człowiek może napić się melisy albo zażyć witaminę C. Chodzi o wolność decydowania o sobie i wolnośc wyboru. W totalitaryzmie nie ma tej wolności i oto idzie cała gra.

G
Gość
10 listopada, 4:04, Ech:

Zobaczcie jak ten JEDEN antyszczepionkowiec pisząc pod różnymi nickami próbuje kłamać. Skoro nie potrafi podać żadnej udokumentowanej ofiary szczepień, to straszy tym że firmy zarabiają. A powinny tracić? Zarabiają, tylko nie na szczepionkach, a na lekach podawanych tym, którzy się nie zaszczepili i teraz trzeba ich ratować. Bo szczepionki produkują wszystkie zainteresowane firmy na świecie, gdyż nie są one objęte ochroną patentową. I jeśli taka szczepionka kosztuje 19zł w detalu, a po drodze jest zaribek apteki, hurtowni, dystrybutora , transport, opakowanie - to co zostaje dla producentów? Kokosy?

Co do tych producentów, to wystarczy samemu poszukać w sieci kto produkuje daną szczepionkę i nie jest to zwykle żadna big pharma - to jest do sprawdzenia i nie ma co wierzyć w kłamstwa proepidemika nierealisty.

A w sądzie lekarskim wygrała wiedza medyczna z zabobonem. Tam nie było wielkich firm, tylko lekarze i prawnicy, był konkret. Powtórzę: nigdzie na świecie żadna uczelnia medyczna, żadne zweryfikowane badania nie potwierdziły żadnego z zarzutów antyszczepionkowców. Pisałem o tym wszystkim poniżej, ale nierealista jest odporny na fakty.

Poszukałem - poszukaj i ty - producenci podają,że w szczepionkach jest rtęć, aluminium, formaldehyd itd....tłumaczą je jako "pomocnicze" składniki; dla niemowląt? Działa to jak ten przykład: 50 gram wódki 100kg facet nie zauważy, a niemowlaka to zabije.

G
Gość
10 listopada, 11:04, Ech:

Zobaczcie jak ten JEDEN antyszczepionkowiec pisząc pod różnymi nickami próbuje kłamać. Skoro nie potrafi podać żadnej udokumentowanej ofiary szczepień, to straszy tym że firmy zarabiają. A powinny tracić? Zarabiają, tylko nie na szczepionkach, a na lekach podawanych tym, którzy się nie zaszczepili i teraz trzeba ich ratować. Bo szczepionki produkują wszystkie zainteresowane firmy na świecie, gdyż nie są one objęte ochroną patentową. I jeśli taka szczepionka kosztuje 19zł w detalu, a po drodze jest zaribek apteki, hurtowni, dystrybutora , transport, opakowanie - to co zostaje dla producentów? Kokosy?

Co do tych producentów, to wystarczy samemu poszukać w sieci kto produkuje daną szczepionkę i nie jest to zwykle żadna big pharma - to jest do sprawdzenia i nie ma co wierzyć w kłamstwa proepidemika nierealisty.

A w sądzie lekarskim wygrała wiedza medyczna z zabobonem. Tam nie było wielkich firm, tylko lekarze i prawnicy, był konkret. Powtórzę: nigdzie na świecie żadna uczelnia medyczna, żadne zweryfikowane badania nie potwierdziły żadnego z zarzutów antyszczepionkowców. Pisałem o tym wszystkim poniżej, ale nierealista jest odporny na fakty.

12 listopada, 5:10, dawid:

jak nie potwierdziły przecież są wyroki sądowe o szkodliwości szczepionek , wyroki rodziców też są z sanepidem co rodzice wygrali , poszkodowani też są jak nie ma, nie w temacie jesteś,

Poszukałem - poszukaj i ty - producenci podają,że w szczepionkach jest rtęć, aluminium, formaldehyd itd....tłumaczą je jako "pomocnicze" składniki; dla niemowląt? Działa to jak ten przykład: 50 gram wódki 100kg facet nie zauważy, a niemowlaka to zabije.

G
Gość
10 listopada, 4:04, Ech:

Zobaczcie jak ten JEDEN antyszczepionkowiec pisząc pod różnymi nickami próbuje kłamać. Skoro nie potrafi podać żadnej udokumentowanej ofiary szczepień, to straszy tym że firmy zarabiają. A powinny tracić? Zarabiają, tylko nie na szczepionkach, a na lekach podawanych tym, którzy się nie zaszczepili i teraz trzeba ich ratować. Bo szczepionki produkują wszystkie zainteresowane firmy na świecie, gdyż nie są one objęte ochroną patentową. I jeśli taka szczepionka kosztuje 19zł w detalu, a po drodze jest zaribek apteki, hurtowni, dystrybutora , transport, opakowanie - to co zostaje dla producentów? Kokosy?

Co do tych producentów, to wystarczy samemu poszukać w sieci kto produkuje daną szczepionkę i nie jest to zwykle żadna big pharma - to jest do sprawdzenia i nie ma co wierzyć w kłamstwa proepidemika nierealisty.

A w sądzie lekarskim wygrała wiedza medyczna z zabobonem. Tam nie było wielkich firm, tylko lekarze i prawnicy, był konkret. Powtórzę: nigdzie na świecie żadna uczelnia medyczna, żadne zweryfikowane badania nie potwierdziły żadnego z zarzutów antyszczepionkowców. Pisałem o tym wszystkim poniżej, ale nierealista jest odporny na fakty.

Poszukałem - poszukaj i ty - producenci podają,że w szczepionkach jest rtęć, aluminium, formaldehyd itd....tłumaczą je jako "pomocnicze" składniki; dla niemowląt? Działa to jak ten przykład: 50 gram wódki 100kg facet nie zauważy, a niemowlaka to zabije.

d
dawid
10 listopada, 11:04, Ech:

Zobaczcie jak ten JEDEN antyszczepionkowiec pisząc pod różnymi nickami próbuje kłamać. Skoro nie potrafi podać żadnej udokumentowanej ofiary szczepień, to straszy tym że firmy zarabiają. A powinny tracić? Zarabiają, tylko nie na szczepionkach, a na lekach podawanych tym, którzy się nie zaszczepili i teraz trzeba ich ratować. Bo szczepionki produkują wszystkie zainteresowane firmy na świecie, gdyż nie są one objęte ochroną patentową. I jeśli taka szczepionka kosztuje 19zł w detalu, a po drodze jest zaribek apteki, hurtowni, dystrybutora , transport, opakowanie - to co zostaje dla producentów? Kokosy?

Co do tych producentów, to wystarczy samemu poszukać w sieci kto produkuje daną szczepionkę i nie jest to zwykle żadna big pharma - to jest do sprawdzenia i nie ma co wierzyć w kłamstwa proepidemika nierealisty.

A w sądzie lekarskim wygrała wiedza medyczna z zabobonem. Tam nie było wielkich firm, tylko lekarze i prawnicy, był konkret. Powtórzę: nigdzie na świecie żadna uczelnia medyczna, żadne zweryfikowane badania nie potwierdziły żadnego z zarzutów antyszczepionkowców. Pisałem o tym wszystkim poniżej, ale nierealista jest odporny na fakty.

jak nie potwierdziły przecież są wyroki sądowe o szkodliwości szczepionek , wyroki rodziców też są z sanepidem co rodzice wygrali , poszkodowani też są jak nie ma, nie w temacie jesteś,

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3