Protest przeciw wyborom na Piotrkowskiej w Łodzi. "Leśne dziadki do odsiadki" [ZDJĘCIA]

Krystian Dobrzański
Swoje niezadowolenie z przebiegu ostatnich wyborów samorządowych wyrazili uczestnicy marszu, który o godzinie 18:30 ruszył z Pasażu Schillera na Plac Wolności. W przemarszu wzięło udział około 60 osób z różnych środowisk politycznych.

- To co wydarzyło się podczas ostatnich wyborów to kpina. Chcemy ponad podziałami pokazać, że nie zgadzamy się na tego rodzaju działania. Jest bardzo wiele dowodów wskazujących na to, że te wybory zostały sfałszowane. Początkowo wygrywał PiS, później SLD, przekraczając 11-krotnie wyniki sondażowe, dziś PO. Ciekawe kogo wskażą jutro. Komisja wyborcza podała się do dymisji, a więc przyznała się do pomyłki. Te wybory powinny zostać powtórzone - mówił Damian Wieczorkowski organizator marszu.

Uczestnicy podczas przejściu ulica Piotrkowską skandowali "Leśne dziadki do odsiadki" oraz przez megafon wyrażali swoje niezadowolenie z pracy Państwowej Komisji Wyborczej.

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
miejsc. i data
tu wstaw swój adres i swoje dane
Sąd Okręgowy
w Łodzi
ul. Plac Dąbrowskiego 5

PROTEST WYBORCZY
1) Na podstawie art.392§1 Kodeksu zwracam się z protestem wyborczym w związku z naruszeniem prawa, co miało wpływ na wynik wyborów oraz wnoszę o stwierdzenie nieważności wyborów do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu, miasta/gminy, rad osiedla w Łodzi a także o łączne rozpatrzenie mojego protestu z innymi protestami opartymi na tej samej podstawie prawnej.
2) Wnoszę o skierowanie zapytania prawnego do Trybunału Konstytucyjnego ws. niezgodności art.392§1 kpc z art. 2 i 45 Konstytucji RP w zakresie w jakim termin do wnoszenia protestów nie uwzględnia terminu opublikowania wyników.
UZASADNIENIE:
W dniu 16 listopada 2014 r. odbyły się wybory samorządowe (do sejmików wojewódzkich, rad powiatów, rad gmin, oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, rad osiedlowych). W trakcie wyborów a także liczenia głosów doszło do szeregu nieprawidłowości, które miały istotny wpływ na wynik wyborów. W szczególności:
- Państwowa Komisja Wyborcza wprowadziła publicznie w błąd informacją, iż należy zakreślić jeden krzyżyk na każdej kartce wyborczej. Tymczasem w wyborach do sejmiku, do rad powiatu, miasta/gminy rozdano książeczki zawierające wiele kartek, co przy informacji podawanych w mediach przez PKW wprowadzało w błąd. Zatem doszło do błędnego informowania wyborców przez PKW i naruszenia w ten sposób art.440 Kodeksu Wyborczego oraz art.160§1 pk 9 Kodeksu, Ponadto w efekcie przyjęcia książeczki mogło mieć i miało miejsce wstawianie krzyżyków także przed i po akcie głosowania. W rezultacie głos był zaliczony jako nieważny.
- Znaczące rozbieżności pomiędzy wynikami protokołów z wynikami badań sondażowych exit polls wskazują na nieprawidłowości w liczeniu głosów. Badania exit poll umożliwiają sprecyzowanie wyników z dokładnością do 2-3% w stosunku do wyników rzeczywistych, tymczasem opublikowane rezultaty różnią się w sposób istotny od tychże badań.
- Publikowane wyniki przez Komisje Wyborcze są nieprawdziwe, skoro w efekcie awarii systemu informatycznego liczenie głosów i naniesienie danych na protokołach nastąpiło w bardzo długim okresie, w czasie którego nie zastosowano należytych zabezpieczeń. Ponadto na dzień przed wyborami kod źródłowy programu został upubliczniony w internecie. a do systemu zalogować mogła się praktycznie każda osoba, która miała dostęp do komputera z programem „Kalkulator1”, uzyskując w ten sposób możliwość dokonania w niezauważony sposób zmian w protokołach.
Ponadto organ organizujący wybory do rad osiedlowych, nie powiadomił w sposób właściwy, wszystkich wyborców o miejscu głosowania. Takiej też informacji nie udzielano w dniu wyborów w komisjach w których odbywały się wybory do rady miejskiej i nie było takiej informacji w widocznych miejscach w dniu wyborów w komisjach w których odbywały się wybory do rady miejskiej.
Brak tej informacji i organizowanie tych wyborów w innych bardzo odległych miejscach od niejsc zamieszkania miało znaczący wpływ na frekwencję oraz samo głosowanie.
W świetle powyższego stwierdzam, iż doszło do naruszenia art. 62 ust.1 Konstytucji Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat., co uzasadnia wniosek o unieważnienie wyników wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego, do Rady Powiatu, Miasta/Gminy, rad osiedlowych.

ŻĄDAM UCZCIWYCH WYBORÓW
Podpis
G
Gość
W obronie demokracji :
Złóż protest przeciw ważności wyborów - serwis21.blogspot.com/2014/11/zoz-protest-przeciw-waznosci-wyborow.html
t
tomasz
Nooooo, widać jak Łodzianom wszystko jedno. To porażające. Co ma się przydarzyć, by się otrząsnęli? Czy naprawdę wystarczy micha zupy, latem gril, a w TV 10 raz ten sam kabaret? Ludzie, obudźta się larum grają!
m
maruda
wcale nie uważam, że wybory zostały przeprowadzone tak, jak powinny. po prostu uważam, że każda z partii startujących w wyborach zachowałaby się w identyczny sposób. jeżeli np. KNP zdobyłaby większość głosów (uchowaj Eris!), a pojawiłyby się głosy, że wybory zostały sfałszowane - czy zachowaliby się "honorowo" i demokratycznie, dążąc do ponownego przeprowadzenia głosowań? śmiem wątpić.
w
wtedy co jest ?
Demokracja tu się wtedy nie mówi o tych procentach a od dawna wiadomo ludzie na samorzadowe nie chodza.
Rozunię jak napisałem powyzej wówczas było by okey super ???
Koryto koryto wam sie marzy kasiora i przestań brdzić !
g
gość
bo wiem :) sądzę że jak by się wydarzyło to co teraz, też nie obyło by się to bez echa jest to nie w porządku wobec Nas wszystkich. W każdym razie jeżeli Ty uważasz że wybory zostały przeprowadzone tak jak powinny być, to nie mamy o czym gadać. Wygrywa kandydat który nie startował? PSL dostało większość % we wszystkich województwach? Nie liczyli głosów dokładnie bo byli zmęczeni? Atak hakerów na PKW? System stworzony tak, że przeciętny informatyk mógł dokonać dowolnych zmian w protokołach? Poprosił bym jednak żebyś to Ty troszkę otrzeźwiał :)
m
młoda
W Łodzi do wyborów poszło ok.39% uprawnionych.Wynika z tego,że MNIEJSZOŚĆ będzie rządziła WIĘKSZOŚCIĄ.Z tego powodu uważam,że wybory winny być nieważne.Natomiast WYBIERANI nie zrobili NIĆ by przekonać większość WYBORCÓW/ponad 50%/ by poszli na głosowanie.
m
maruda
sprawdź sobie, z jakiej partii jest organizator marszu.
@lech
Nikt by nie chodził z flagami nikt by nie darł pyska że sfałszowano wybory było by cichutenko no a jak wowczas by ktoś miał czelność powiedzieć ze wybory fałszywe to dobiero było krzyk ze zamach na demokracje.
A więc mówiąc delikatnie przestańce pipeprzyć ci tzw PRAWDZIWI POLACY bo tu głównie chodzi że niedorwaliscie sie do władzy dlatego marsze flagi itd itd........
g
gość
to znaczy jaką partie masz na myśli?
J
Jan Korycki z Pabianic
Prawdziwi polacy wedlug was to pisowcy korwinowcy narodowcy rydzykowcy ......
A ci co nie sprzyjają tym to gówno jakieś bo musi mieć poglądy tu wymienionych?
Tak rozumiecie demokrację ? to znaczy resztę wysadzić w powietrze bo wasze zasady mają prawo bytu?
Nie tak nie będzie długo nie bedzie mniejszość nie bedzie rządzila większością.
m
maruda
...dzieckiem można pozostać niezależnie od wieku. myślisz, że gdyby wygrała ich partia, też znaleźliby powód do wątpienia w uczciwość wyborów? otrzeźwiej.
g
gość
Niestety pewnie będziesz zawiedziony, ale nie było tam dzieci. Byli tam ludzie w różnym wieku począwszy od 20~lat w górę, z różnych ugrupowań, i to bardziej smutne a nie kpina, że tak niewielu osobą zależy na tym żeby w Polsce coś się zmieniło, niestety tego nie zrozumie osoba taka jak Ty, która woli z przed komputera krytykować ludzi. Tu nie chodzi o ludzi którzy są zauroczeni KNP czy Korwinem, tu chodzi o coś więcej, tu chodzi o coś więcej niż poglądy polityczne, tu chodzi o prawdę, o to że to co oglądamy teraz to upadek demokracji, na naszych oczach. Chodzi o to że rząd mydli nam wszystkim oczy i robi co chce wykorzystuje Nas Polaków a także nasz kraj ! Afere taśmową zamietli pod dywan, nikt już o tym nie mówi większość Polaków nawet nie wiedziało i nie wie o co w tej aferze chodziło ! Nie wiem co się stało z PRAWDZIWYMI Polakami, kiedyś ludzie byli w stanie iść i oddać życie za Polskę, a teraz nie chce im się nawet zainteresować tym co się dzieje wyciągnąć samodzielnie wnioski i się zbuntować.
G
Gość
Łodzianie wiedzą doskonale że na ulicy sie nic nie załatwia a Pan pisze artykuł o paru dziaciakach co są zauroczeni korwinem mikke czy winickim .
Dzieci do szkoły .
Widać że pan redaktor nie widzi innych problemow co warto opisać a nie gromadkę dzieciaków i tworzyć jak na protest przyszło setki dziaciaków.
m
mieszkaniec
Młodzi, inteligetnii a tacy podatni na urok osobisty prezesa. Szkoda Was i waszego marzniecia.
Dodaj ogłoszenie