Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest przeciwko ustawom o KRS i Sądzie Najwyższym w Łodzi [ZDJĘCIA, FILM]

Jaroslaw Kosmatka
Jaroslaw Kosmatka
"Wolne sądy", "wolne wybory", "wolna Polska" - pod takimi hasłami, w piątek wieczorem (24 listopada) odbył się protest przeciwko ustawom o KRS i Sądzie Najwyższym.

Pod budynkiem sądu w piątek (24 listopada) przy pl. Dąbrowskiego w Łodzi zgromadziło się ok. 600 osób. Jak poinformował nas Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracja, podobne protesty odbyły się w wielu innych miastach w Polsce i poza granicami kraju. Łącznie protestowano w 124 miejscowościach.

Zgromadzenie publiczne zostało zawiązano o godzinie 19. Przed wejściem do Sądu Okręgowego było wtedy około 300 osób, ale kolejni uczestnicy dochodzili na plac Dąbrowskiego jeszcze przez kilkadziesiąt minut.

Manifestacja rozpoczęła się od odsłuchania preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie kilka osób podzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat wolności sądów. Co chwilę rozlegały się donośne okrzyki: "Obronimy demokrację", "Wolne sądy", "wolne wybory", "wolna Polska", czy wreszcie "Precz z Kaczorem".

Na proteście dało się zauważyć swoistą symbiozę środowisk, które pozostają w opozycji do partii rządzącej. Jednak nikt w sposób bardzo widoczny nie narzucał emblematów swojego ugrupowania. Przeważały za to białe lampki, flagi Polski oraz Unii Europejskiej, a chętnym rozdawana była Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki