Protesty na ulicach Polski: "Nie dla legalizacji przemocy domowej"

SR
Konrad Kozlowski/Polskapress
Udostępnij:
Na ulice wielu miast naszego kraju wyjdą ludzie, którzy nie zgadzają się na wypowiedzeniu przez Polskę konwencji antyprzemocowej. Protesty pod hasłem "Nie dla legalizacji przemocy domowej" odbędą się m.in. w Gdańsku, Warszawie, Łodzi oraz Kielcach.

Protesty w Polsce - "Nie dla legalizacji przemocy domowej"

Protestujący nie zgadzają się z wypowiedzeniem przez Polskę konwencji antyprzemocowej (znanej też pod nazwą też konwencja stambulska).

"Ordo Iuris i PiS chcą doprowadzić do wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Antyprzemocowej, czyli konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dzięki temu będą mogły zalegalizować w Polsce przemoc w rodzinie - i o to toczy się cała walka" - przytacza fragment zapowiedzi protestów portal Onet.pl

Dyskusja na temat wypowiedzenia wspomnianej konwencji trwa już od kilku dni, głos zabierają również politycy. Wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski wspomniał w Radiu Maryja, że ratyfikowanie konwencji przez Polski było błędem i że powinna być ona "jak najszybciej wypowiedziana". Jak czytamy w Onecie, swoje stanowisko tłumaczył tym, że mimo iż formalnie przeciwdziałanie przemocy jest bardzo istotnym zagadnieniem, to w rzeczywistości temat ten jest ideologicznie wykorzystywany przez neomarksistów, przez zwolenników ideologii gender, którzy przy tej okazji próbują forsować swoje przekonania ideologiczne.

Czego dotyczy konwencja stambulska?

Jak tłumaczy Onet, konwencja stambulska to Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zobowiązuje państwa, które ją podpisały, m.in. do zapewnienia pomocy ofiarom przemocy, także seksualnej, edukowania społeczeństwa na temat przemocy seksualnej czy do zagwarantowania ścigania przemocy seksualnej nawet wtedy, gdy zawiadomienia o niej nie złożyła ofiara, ale ktoś inny.

Źródło: Onet.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie