Prowokacyjnie okrutni

  Prowokacyjnie okrutni

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak wyjść z domu i nie paść ofiarą prowokacji? Nie jest to łatwe, czego najświeższe dowody na tacy przynoszą posłowie Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin i Tomasz Kaczmarek.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Grzegorz Gałasiński

  Ten pierwszy informuje w piątek słuchaczy radiowej Trójki, że Władysław Bartoszewski od kilku dni dążył do zakłócenia obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, czego dowodem jego butna deklaracja.

  Bartoszewski, przypomnijmy, wahał się kilka dni, czy wziąć udział w uroczystościach, pomny przykrych incydentów z przeszłości, których padł ofiarą. W końcu stwierdził, że "nie będzie motłoch ograniczał jego swobody". Obchodów nie udało się Bartoszewskiemu w istotny sposób zakłócić swoją obecnością, bez wątpienia zakłócił jednak spokój użytkowników internetowych forów, którzy z patriotycznym uniesieniu wytłumaczyli profesorowi, gdzie jego miejsce. W Izraelu oczywiście.


  Spokoju nie zaznaje też dusza "posła Tomka", który zwrócił uwagę rodaków na kolejną prowokację, przygotowaną przez rząd Tuska. Tak to bowiem rząd wymyślił, że 11 listopada, w dzień patriotycznych manifestacji polskiej młodzieży, odbywać się będzie w Warszawie szczyt klimatyczny, wydarzenie tradycyjnie ściągające antyglobalistów, anarchistów, lewaków.

  Dojdzie więc do spotkania obu grup i nieuchronnej rzezi, której jedynym zwycięzcą może być premier, sprawnie tłumiący zamieszki... O tak, nie do zmierzenia jest okrucieństwo rządu Tuska. Myślał poseł Kaczmarek, że organizacja ubiegłorocznego koncertu Madonny w Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to było wszystko, na co stać premiera?

  Piotr Brzózka

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo