Cztery urzędy skarbowe z regionu łódzkiego zasłużyły na miano przyjaznych dla przedsiębiorców. Właściciele firm docenili I Urząd Skarbowy Łódź -Górna, Urząd Skarbowy w Pabianicach, Urząd Skarbowy w Skierniewicach oraz Urząd Skarbowy w Zduńskiej Woli.

W plebiscycie po raz jedenasty organizowanym przez Business Centre Club w porozumieniu z Ministerstwem Finansów przedsiębiorcy ocenili 20 urzędów. Wpłynęło blisko 900 ankiet konkursowych.

- Pozostaje niewielki niedosyt, gdyż w naszym regionie działa 29 urzędów, a ocenionych zostało 20 - ocenił Krzysztof T. Borkowski, kanclerz Loży Łódzkiej BCC. - Cieszy natomiast to, że urzędy są oceniane coraz lepiej. Przedsiębiorcy widzą dużo pozytywnych zmian, np. w przepływie informacji czy wyposażeniu.

Wśród laureatów nie ma debiutantów. January Palma, naczelnik zduńskowolskiego US uhonorowany został po raz czwarty, Marek Zbrojski z I US Łódź-Górna z wyróżnienia cieszy się po raz trzeci. Dla Krzysztofa Jasiaka z US w Pabianicach oraz Wiesława Kupisińskiego z US w Skierniewicach to drugie wyróżnienie.

Wiesław Kupisiński zaznaczył, że sukces zawdzięcza m.in. szkoleniom dla przedsiębiorców, które organizuje od czterech lat.

Szczególną satysfakcję miał Krzysztof Jasiak.

- Naczelnikiem jestem dopiero od czterech lat, a już po raz drugi otrzymujemy wyróżnienie - cieszy się Jasiak. - Prowadzimy wiele działań o charakterze edukacyjnym, zorganizowaliśmy np. konferencję dotyczącą relacji z przedsiębiorcami.

Naczelników wyróżnionych urzędów czeka niebawem wyjazd do Warszawy. 28 czerwca odbędzie się ogólnopolski finał konkursu. Naczelnicy nagrodzonych urzędów z regionu łódzkiego odbiorą wtedy wyróżnienia z rąk ministra finansów.