Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedszkole nr 52 w Łodzi jest zalane i ucieka do szkoły. Tym razem nie przed koronawirusem, który zamknął cztery inne placówki dla maluchów

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Awaria wodociągowa w Przedszkolu Miejskim nr 52 w Łodzi okazała się na tyle poważna, że maluchy będą przeniesione do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1 (jej gmach na zdjęciu), a do siebie wrócą najwcześniej na początku marca. W piątek (29 stycznia) PM nr 52 było na liście kuratorium, która obejmuje przedszkola z zawieszonymi zajęciami stacjonarnymi. Cztery pozostałe PM z Łodzi na tej liście pracowały w piątek zdalnie z powodu koronawirusa.>>> Więcej informacji przy kolejnych ilustracjach >>>
Awaria wodociągowa w Przedszkolu Miejskim nr 52 w Łodzi okazała się na tyle poważna, że maluchy będą przeniesione do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1 (jej gmach na zdjęciu), a do siebie wrócą najwcześniej na początku marca. W piątek (29 stycznia) PM nr 52 było na liście kuratorium, która obejmuje przedszkola z zawieszonymi zajęciami stacjonarnymi. Cztery pozostałe PM z Łodzi na tej liście pracowały w piątek zdalnie z powodu koronawirusa.>>> Więcej informacji przy kolejnych ilustracjach >>>Łukasz Kasprzak / archiwum
Awaria wodociągowa w Przedszkolu Miejskim nr 52 w Łodzi okazała się na tyle poważna, że maluchy będą przeniesione do pobliskiej podstawówki, a do siebie wrócą najwcześniej na początku marca. W piątek (29 stycznia) PM nr 52 było na liście kuratorium, która obejmuje przedszkola z zawieszonymi zajęciami stacjonarnymi. Cztery pozostałe PM z Łodzi na tej liście pracowały w piątek zdalnie z powodu koronawirusa. 29 stycznia sprawdziliśmy także sytuację w szkołach podstawowych.

O zalaniu Przedszkola Miejskiego nr 52 w Łodzi – jego dwóch klas zabaw i pomieszczeń piwnicznych – pierwszy raz napisaliśmy w środku tego tygodnia. Zaś przed weekendem dyrektorka PM nr 52 wydała specjalny komunikat. Zajęcia stacjonarne dla maluchów wrócą od 8 lutego, ale po "ratunkowej" przeprowadzce.

Zalanie przedszkola w Łodzi. „Pomieszczenia zastępcze” w szkole

"W związku z trudną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy na skutek awarii wodociągowej i przedłużającym się terminem wykonania prac remontowych (przewidywane zakończenie – koniec marca z możliwością wydłużenia się tego terminu), organizujemy dla dzieci pomieszczenia zastępcze na terenie Szkoły Podstawowej nr 1" – poinformowała rodziców dyrektorka.

Zobacz pełny komunikat dyrektorki w galerii ilustracji do tego artykułu.

W kuratorium ustaliliśmy, że w naszym województwie w piątek nie pracowały stacjonarnie także cztery inne przedszkola. Chodzi o łódzkie placówki nr 7, 13, 118 i 155. W ich przypadku przyczyną jest koronawirus, co potwierdzają komunikaty dyrekcji tych PM.

Przypomnijmy, iż przedszkola nie przeszły na zdalność w ostatnim jesienno-zimowym lockdownie, zaś podstawówki wróciły z niego – do stacjonarnego nauczania dla klas I-III – 18 stycznia.

Jednak już w minioną środę (27 stycznia) kuratorium poinformowało, iż w Łódzkiem jest pierwszy przypadek ponownego przejścia klas I-III na zdalność. Chodzi SP w Lipniku, czyli szkołę podlegającą gminie Siemkowice – położoną w powiecie pajęczańskim. Dyrekcja tej podstawówki przyznaje w komunikacie do rodziców uczniów, że chodzi o sytuację związaną z koronawirusem.

Przedstawiciele ministerstwa edukacji codziennie monitorują sytuację we wszystkich regionach kraju, ponieważ m.in. od liczby powrotów na zdalność klas I-III w podstawówkach zależy podjęcie ewentualnej decyzji o powrocie do budynków szkół starszych roczników.

98,4 proc. szkół podstawowych w Polsce utrzymuje zajęcia stacjonarne klas I-III

Po wznowieniu zajęć stacjonarnych w klasach I-III o ewentualne ponowne przejście na zdalność, lub o mieszany tryb nauki, dyrektor podstawówki może wnioskować, w związku z zagrożeniem koronawirusem, do powiatowego sanepidu (zatem tak jak to było na początku bieżącego roku szkolnego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki