Przegląd tygodnia

  Przegląd tygodnia

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przegląd tygodnia Sławomira Sowy w zastępstwie Jerzego Witaszczyka.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Piątek. Po śmierci nadal będziemy udawać się na cmentarz - Sejm odrzucił projekt SLD, popierany przez Ruch Palikota, który dopuszczał przechowywanie urn z prochami bliskich w domu. Większości posłów nie przekonał nawet zakaz trzymania urn w łazienkach, kuchniach, garażach i pokojach dziecięcych. Lewica od dłuższego czasu nie może nic zrobić dla żywych. Jak widać, dla umarłych też.

  Sobota. Władze włoskiego miasteczka Rota Imagna zarządziły, że dużego psa może wyprowadzać na spacer tylko odpowiednio masywny właściciel - donosi PAP. Za złamanie zakazu grozi kara od 25 do 150 euro. Jak być biednym, to drągalem, jak cherlakiem, to bogatym. Inaczej się nie obronisz.

  Niedziela. Minęła 87. rocznica zamachu majowego. Piłsudski wygrał dzięki sprawnej akcji kolejarzy z Kutna, którzy zablokowali transporty wojsk prorządowych. To się już nie powtórzy. Dzisiaj kolejarze nie wiedzą nawet dokładnie, w której spółce pracują.

  Poniedziałek. Do Łodzi trafiły dwa pierwsze niemieckie tramwaje spośród 40 planowanych do zamówienia. Mają po 30 lat. Pojęcie "modernizacja taboru" nabiera nowego znaczenia.

  Wtorek. - Powstająca ustawa o systemie zdrowia publicznego zintegruje działania na rzecz zdrowia, prowadzone obecnie przez wiele instytucji. Dzięki temu obywatele będą zdrowsi - powiedział wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Wystarczy to zdanie przeczytać trzy razy dziennie po jedzeniu, patrząc na zdjęcie ministra i można już nie chodzić do lekarza.

  Środa. - Kiedy ksiądz, biskup podąża za pieniędzmi, lud go nie kocha i to jest znak. Ale on sam też źle kończy - powiedział podczas mszy świętej papież Franciszek (cytat za PAP). Kiedy między ławkami pojawia się ksiądz z tacą, nie należy tego brać tak dosłownie.

  Czwartek. Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta (nomen omen), może nadal spać we własnym łóżku. Sąd prawomocnie uznał, że dla pana marszałka, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, płatną protekcję i wykorzystywanie seksualne, zamiast aresztu, w zupełności wystarczy 60 tysięcy złotych kaucji.

  No pewnie, jak człowieka stać na kaucję, to po co mu utrudniać życie. Poza tym mieliśmy już w Piotrkowie prezydenta, który rządził z aresztu. Marszałek rządzący z aresztu to byłby już obciach.

  Sławomir Sowa

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Bardzo stary kalambur kiedyś zasłyszany, trącący nieco szmoncesem. Kto to odgadnie otrzyma w nagrodę moje najserdeczniejsze pozdrowienia.

  Zwierz domowy i sznur okrętowy
  To instrument muzykowy....rozwiń całość

  Bardzo stary kalambur kiedyś zasłyszany, trącący nieco szmoncesem. Kto to odgadnie otrzyma w nagrodę moje najserdeczniejsze pozdrowienia.

  Zwierz domowy i sznur okrętowy
  To instrument muzykowy.

  Dla tych, którzy nie odgadli rozwiązanie podam w przyszły piątek.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Aktor Piotr Cyrwus w akcji.

  Scena I - serial "Klan':

  Dzieci myjemy rączki i siadamy do stołu.
  - Tatusiu ale ja nie mam rączek!
  Nie masz rączek to nie będzie ciasteczek!

  Scena II - reklama...rozwiń całość

  Aktor Piotr Cyrwus w akcji.

  Scena I - serial "Klan':

  Dzieci myjemy rączki i siadamy do stołu.
  - Tatusiu ale ja nie mam rączek!
  Nie masz rączek to nie będzie ciasteczek!

  Scena II - reklama Banku Zachodniego WBK:

  Dzieci myjemy rączki i idziemy do banku po pieniążki
  - Tatusiu ale ja nie mam rączek!
  Nie masz rączek to nie będzie pieniążków!

  Serdecznie pozdrawiam Pana Piotra Cyrwusa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja jednak wierzę w Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego, stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej sz

  wierzący w PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Ja jednak wierzę w Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego, stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej szybkich i tanich kolei, autostrad i stadionów. Wszystkich dotacji z unii widzialnych i...rozwiń całość

  Ja jednak wierzę w Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego, stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej szybkich i tanich kolei, autostrad i stadionów. Wszystkich dotacji z unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który przez PeO został stworzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, europejskość z europejskości, Fakty prawdziwe z TVN obiektywnego, jak w PRL prawda o komunistycznej zbrodni w Katyniu. FAKTY przez Lisa stworzone i przez bzdurczoka Durczoka mówione, współistotne Tuskowi, a przez niego wszystko się stało. On to dla nas zstąpił z Kremla by z Pawlakiem POdpisać na 25 lat "najtańszą" w UE umowę gazową, ku radości Putina. A za sprawą Angeli POchodzącej POnoć z POlski, przyjął miliardy z UE i został przez nią POklepany, za dziadka w Wehrmachcie. POd Władimira i Angeli namową, POnownie został wybrany jak oznajmia OBOP. Wstąpił do rządu, siedzi po prawej Bronka i lewej Palikota, skąd POwtórnie przyjdzie w chwale a agresja jego wobec Kaczynskiego i Rydzyka nigdy się nie skończy. Wierzę w pancerną brzozę zdradkę i Radka jej ożywiciela, który od Tuska pochodzi i wspólnie odbierają uwielbienie i chwałę od Władimira z KGB i z WSI, za zgodę na "katastrofę" POd Smoleńskiem. Wierzę w kryzys UE, wydłużony czas do emerytury, oczekiwanie na lekarzy specjalistów i eutanazję dla starych i przewlekle chorych jako odpuszczenie grzechów. Cieszę się z bezrobocia bo pragnę tylko wódki, suchego chleba, haszu, marychy i dopalaczy. Nie oczekuję Świąt Niepodległości a WOŚPu, Woodstocku, manif i niekończących się parad miłości. Nie lubię prawicy, kleru i Rydzyka. Nie cierpię AKowców i ich filmu Czas Honoru. Uwielbiam Stawkę i Hansa Klossa z NKWD oraz Kiepskich, Wojewódzkiego, Ranczo i Taniec z gwiazdami. POpieram Tuska, Palikota, Niesiołowskiego, Millera, Kwaśniewskiego, Michnika, Urbana i Wałęsę.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Największą siłę przebicia ma baran.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  SLD wespół z Palikotem zerwali się do lotu i znów zarobili w dziób od rządzącej koalicji. Jak można działać wbrew interesom naszego Kościoła? Kościołowi brakuje jeszcze 2 miliardy złotych na...rozwiń całość

  SLD wespół z Palikotem zerwali się do lotu i znów zarobili w dziób od rządzącej koalicji. Jak można działać wbrew interesom naszego Kościoła? Kościołowi brakuje jeszcze 2 miliardy złotych na przeżycie. To jest wielki biznes i wszelkie działania wbrew to atak na Kościół. Przechowywanie w urnach prochów zmarłych bliskich to świętokradztwo!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo