Przegląd tygodnia

  Przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Piątek. W Szwecji zderzyły się dwa samochody, bo na drodze rozłożyła się samica łosia i... zaczęła rodzić. Łosica z przychówkiem nie ucierpiała.

  ***
  160 tysięcy osób poskarżyło się na wyroki działających od 2010 roku e-sądów. E-sądy zaocznie nakazały spłatę długów, o których nie wiedzieli. Ludzie, trzymajcie się za kieszeń, bo wasze pieniądze nie znają dnia ani godziny. Co to za kraj? - A to Polska właśnie! - orzekł już w 1911 poeta z Krakowa.

  Sobota. Grecy społecznie sprzątali plaże przed sezonem, bo tam administracja jest od ważniejszych spraw niż sprzątanie. Jak u nas. Na przykład w kwietniu w Warszawie Dolinkę Szwajcarską z psich kup uprzątnęli zagraniczni dyplomaci na apel ambasadora Finlandii.


  Niedziela. Roman Polański oświadczył w Cannes, że równość płci to idiotyzm. Wywołał tym skandal, gdyż każdy poprawny politycznie wie, że chłop i baba niczym się nie różnią - nawet posłanka Grodzka jest ojcem choć to kobieta.

  Poniedziałek. Aleksander Kwaśniewski naprawdę się waha - wyjawił Janusz Palikot red. Marcinowi Dardzie. To wiemy, panie Palikot, że się waha. Zwłaszcza, kiedy dopada go kontuzja goleni lub choroba filipińska. Widzieliśmy w tv! Tak się wahał, że niejeden chciał go podtrzymać, żeby nie padł.

  ***
  Nie wahali się natomiast policjanci z drogówki w Sokołowie Podlaskim. Kiedy zobaczyli, jak mama kaczka przeprowadza kaczęta przez drogę krajową, całą rodzinę aresztowali, załadowali do radiowozu i wywieźli nad staw w bezpiecznym miejscu.

  Wtorek. Deutsche Bahn (niemieckie PKP tylko czyste) tworzą flotyllę dronów do wyłapywania grafficiarzy, którzy bazgrzą między innymi na wagonach. Małe śmigłowce z kamerami będą dozorować kolejowy majątek. Może to pomoże, ale skuteczniejszy system mają w Singapurze. W 2010 za zabazgranie wagonu Szwajcar Fricker dostał baty i odsiedział siedem miesięcy. Ten tłuk już chyba w życiu niczego nie pomaluje.

  Środa. Luksus zda się nie mieć granic - twierdzi platine.pl. BMW i Pininfarina zbudowały limuzynę, którą wyłożono drewnem kauri, liczącym 48 tysięcy lat. Aż dziw, że przez tyle lat drewno nie spróchniało. Reszta jest nowa.

  Czwartek. PO chce, by maksymalną opłatę za pobyt w izbie wytrzeźwień podnieść z 250 do 300 zł. Lepiej od razu iść do dobrego hotelu, wyjdzie taniej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  A nasz Prezydent RP Bronisław Komorowski w sprawie zniesienia wiz dla Polaków, już witał się z gąską!

  Steven Camarota, dyrektor waszyngtońskiego Center for Immigration Studies stwierdził, że USA...rozwiń całość

  A nasz Prezydent RP Bronisław Komorowski w sprawie zniesienia wiz dla Polaków, już witał się z gąską!

  Steven Camarota, dyrektor waszyngtońskiego Center for Immigration Studies stwierdził, że USA nie zniosą wiz dla Polaków do czasu stworzenia specjalnego systemu kontroli osób wjeżdżających na ich terytorium. Taki systematyczny system bardzo dużo kosztuje i nie wiadomo kiedy powstanie.

  W ramach dobrej współpracy gospodarczej z USA i wspólnego przelewania krwi w Iraku i Afganistanie proponuję wprowadzenie wiz dla Amerykanów przy wjeździe do Polski. Opłata za wizę - 500 dolarów. Wszak jesteśmy po 24 latach pełnej wolności w dalszym ciągu krajem na dorobku i każdy dolar się liczy. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
  Nasza sytuacja jest krytyczna, skoro za prozaiczną wywózkę śmieci (odpadów komunalnych!) podniesiono mi cenę o 300%!!! I proponuje mi się do jedzenia szczaw a na deser mirabelki. Wybrałam się na Rynek Bałucki, nie kupiłam nic. Żądane ceny na wszystko powalają na kolana i wołają o pomstę do nieba. Rolnikowi dopłaca Unia Europejska, mnie nikt nie dopłaci. A ochłap rzucony mi przez ZUS zeżarły mi opłaty za "odpady komunalne" I dobrze mi tak!
  PS A wizy do USA są mi całkowicie obojętne. Jako patriotka zdechnę na polskiej ziemi.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lubię twoja komentarze Ksantypa

  Romka791 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Nie często tutaj goszczę, bo wolę papierowy Dz.Ł. Największą przyjemnością jest czytanie Witaszczyka komentującego co dzień i tydzień.
  Cieszą mnie też Twoje posty.

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Taki sobie suchar na Dzień Dziecka:
  Mamusiu- ile waży Pan Bóg? Nie zawracaj mi głowy! Dziecię powtarza pytanie i otrzymuje identyczną odpowiedź. Ale w końcu matka cokolwiek zaniepokojona: o co ci...rozwiń całość

  Taki sobie suchar na Dzień Dziecka:
  Mamusiu- ile waży Pan Bóg? Nie zawracaj mi głowy! Dziecię powtarza pytanie i otrzymuje identyczną odpowiedź. Ale w końcu matka cokolwiek zaniepokojona: o co ci właściwie chodzi?
  Bo w nocy mówiłaś: o Boże jakiś ty ciężki!
  Pozdrowienia dla wszystkich milusińskich.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co to za...

  oxy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  A co to za qrew stawia minusy ksantypie_222?!


  Zdjęcie autora komentarza
  Na tym polega demokracja!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Jeden kocha kwiatki, a drugi córkę sąsiadki.

  Zdjęcie autora komentarza
  Piątek.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  "160 tysięcy osób poskarżyło się na wyroki działających od 2010 roku e-sądów."

  Tym, którzy wymyślili i wprowadzili w życie te e-sądy należy przyznać Ordery Lenina i sowicie ich wynagrodzić!...rozwiń całość

  "160 tysięcy osób poskarżyło się na wyroki działających od 2010 roku e-sądów."

  Tym, którzy wymyślili i wprowadzili w życie te e-sądy należy przyznać Ordery Lenina i sowicie ich wynagrodzić!
  Pełna zgoda - to jest Polska właśnie!zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Sobota.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Nic złego by się nie stało, gdyby urzędnicy UMŁ z Panią Prezydent na czele skrzyknęli wszystkich łodzian do posprzątania Łodzi! Zajeżdża to czynem społecznym spod znaku wrażej komuny. Ale Łódź...rozwiń całość

  Nic złego by się nie stało, gdyby urzędnicy UMŁ z Panią Prezydent na czele skrzyknęli wszystkich łodzian do posprzątania Łodzi! Zajeżdża to czynem społecznym spod znaku wrażej komuny. Ale Łódź nagle byłaby czystym miastem! Łodzianie do dzieła!zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Niedziela.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  W "Świecie według Kiepskich" instruktor nauki tańca stwierdził, że płeć to kwestia umowna! Trudno nie przyznać mu racji.

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Kto ten kalambur rozwiąże może liczyć na moje serdeczne gratulacje.

  Ojciec rodzinowy i kochanek perwersowy,
  To jest gier hazardowy.

  Zdjęcie autora komentarza
  Rozwiązanie.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Kalambur:

  Nakrycie głowy i zwierz domowy
  To jest instrument muzykowy.

  Rozwiązanie: WELONCIELE
  Trafnych odpowiedzi niestety znów brak.

  Z tej racji pozdrawiam tylko red. Jerzego Witaszczyka.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo