Przegląd tygodnia

  Przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Piątek. Do utrzymania stadionów, wybudowanych na Euro 2012, trzeba będzie w tym roku dopłacić 44 mln zł - ustalił rmf24. Niby żal kasy, ale kto bogatemu zabroni, jak chce dopłacać z kieszeni obywateli?
  *
  Przemawiając w Japonii, prezydent Francji pomylił gospodarzy z Chińczykami, czemu trudno się dziwić, bo Japończyk i Chińczyk są do siebie podobni jak dwie krople wody.

  Sobota. Danuta Wałęsowa przy okazji ślubu syna Jarosława pokazała namolnym fotoreporterom środkowy palec, co widać w fakt.pl. W kulturalnym języku elit ten gest znaczy: "Wal się!".

  Niedziela. Putinowie się rozwiedli, więc media odgrzały sensację sprzed dwóch lat.
  "Berliner Zeitung" pisał wtedy, że przyszły prezydent Rosji lał Ludmiłę, kiedy mieszkali w Dreźnie. Zapewne czynił to dla jej zdrowia, bo wiadomo, że "jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije".
  *
  Europoseł Wojciech Olejniczak jest przeciwnikiem uboju rytualnego, który wprowadził, gdy był ministrem. Teraz chce dla Polski euro. Ciekawe, czy też zmieni zdanie, jak już dopadnie nas to euroszczęście, którego Polacy nie pragną.

  Poniedziałek. Minister rolnictwa Holandii chce tak genetycznie zmodyfikować jaja, żeby świeciły. Wbrew pozorom, nie jest to pomysł na ekologiczne oświetlenie. Idzie o to, by łatwiej eliminować jaja z kogutami.

  Wtorek. - W 2014 roku do szkoły powinny obowiązkowo pójść sześciolatki, urodzone między styczniem a lipcem - oświadczył Donald Tusk. Poparła go Dorota Zawadzka, wybitna specjalistka od reklamowania margaryny, a jak taki autorytet popiera, to znaczy, że odwołania nie ma.
  *
  Jana Rokitę wywalili z PO, bo nie płacił składek. Ponadto ściga go komornik, więc co się dziwić, że premier z Krakowa rozważa emigrację do kraju, gdzie nie dosięgnie go "ręka polskiej niesprawiedliwości" w postaci komorniczego zajęcia zarobku? Może Lufthansa go zatrudni? Tam Rokita ma znajomości.

  Środa. Policja zatrzymała naszych złodziei, którzy we Francji kradli drogie oprawki do okularów. Straty? Miliard euro, bo Polak potrafi.

  Czwartek. W Australii skandal piekarniczy. Chleb reklamowany w marketach jako świeżo upieczony był dostarczany m.in. z Irlandii. Ciekawe, czy z kolei do europejskich marketów "świeżo upieczony chleb" wożą prosto z Australii?

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Margaryna

  anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Gdybym był premierem wstydziłbym się dobrać sobie taką specjalistkę od szkoły jak Dorota Zawadzka. Jak ktoś, kto reklamuje margarynę dla dzieci, może wiedzieć, kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę...rozwiń całość

  Gdybym był premierem wstydziłbym się dobrać sobie taką specjalistkę od szkoły jak Dorota Zawadzka. Jak ktoś, kto reklamuje margarynę dla dzieci, może wiedzieć, kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę w pierwszej klasie? Dlatego, że zrobiła kilka sztucznych programów o ugrzecznianiu dzieci? Przed kamerą tv to każdy zrobi aniołka nawet z wielokrotnego mordercy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hollande - wielka pomyłka Francuzów

  Felix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

  Hollande to kolejna wielka pomyłka Francuzów. Ostatnim prawdziwym prezydentem Francji i Francuzem był Charles de Gaulle. To co po nim przyszło to była parodia przedostatni Sarkozy i Hollande -...rozwiń całość

  Hollande to kolejna wielka pomyłka Francuzów. Ostatnim prawdziwym prezydentem Francji i Francuzem był Charles de Gaulle. To co po nim przyszło to była parodia przedostatni Sarkozy i Hollande - gorszych nie można było wybrać.zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Niech się Francuzi martwią.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Bardziej martwi mnie nasz Prezydent RP oraz w szczególności Premier, który w trakcie meczu w piłkę kopaną uległ bardzo poważnej kontuzji nogi. I co teraz z nami będzie?


  Zdjęcie autora komentarza
  "Czterdziestolatek."

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  Nauczyciel: jutro do szkoły przyjdziesz z ojcem!
  Mareczek: tato nie przyjdzie, bo jest kontuzjowany,
  Nauczyciel: chyba jest chory?
  Mareczek: Tato jest kontuzjowany. Szedł prawym skrzydłem, a...rozwiń całość

  Nauczyciel: jutro do szkoły przyjdziesz z ojcem!
  Mareczek: tato nie przyjdzie, bo jest kontuzjowany,
  Nauczyciel: chyba jest chory?
  Mareczek: Tato jest kontuzjowany. Szedł prawym skrzydłem, a pan Maciaszek wszedł w niego ciałem i złamał mu nogę w trzech miejscach!

  zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  A teraz bojowe zadanie: proszę o wykazanie związku między forsą a dozorcą. Podpowiedź: trochę to pokrętne. Nagroda identyczna jak przy kalamburach i zadaniu tekstowym. Liczę na prawidłową...rozwiń całość

  A teraz bojowe zadanie: proszę o wykazanie związku między forsą a dozorcą. Podpowiedź: trochę to pokrętne. Nagroda identyczna jak przy kalamburach i zadaniu tekstowym. Liczę na prawidłową odpowiedź. Rozwiązanie w przyszły piątek.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Piątek

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

  1. Jak zabraknie pieniędzy w kasie, to się te stadiony rozbierze. Przykładem niechaj będzie Portugalia.
  2. Żadna dziwota. Za chińskiego Boga nigdy nie odróżniłabym Chińczyka od Japończyka!

  Zdjęcie autora komentarza
  Sobota.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

  Redaktor Jerzy Witaszczyk raczył przetłumaczyć na język polski gest Pani Danuty Wałęsy na "Wal się"
  Gest ten oznacza "Fuck off" co precyzyjnie oznacza odp...... cie się. Sama się wykropkowałam,...rozwiń całość

  Redaktor Jerzy Witaszczyk raczył przetłumaczyć na język polski gest Pani Danuty Wałęsy na "Wal się"
  Gest ten oznacza "Fuck off" co precyzyjnie oznacza odp...... cie się. Sama się wykropkowałam, aby nie dać pola do popisu automatycznemu cenzorowi.
  Cóż, Pani Danuta Wałęsa jako celebrytka wespół z Jej mężem mają nas wszystkich w głębokim poważaniu.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co miał napisać?

  ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  A co miał napisać "pierdol się"? Jednak w gazecie jest nieco delikatniej, chociaż na dobrą sprawę znaczy to samo.

  Zdjęcie autora komentarza
  Rozwiązanie zadania z ubiegłego piątku.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 12

  Mamy osiem monet, w tym jedna jest lżejsza, dysponujemy wagą szalkową. W ilu ważeniach dojdziemy, która to moneta?
  Jeśli ktoś odpowie, że w dwóch, to proszę podać tok postępowania. Nagroda...rozwiń całość

  Mamy osiem monet, w tym jedna jest lżejsza, dysponujemy wagą szalkową. W ilu ważeniach dojdziemy, która to moneta?
  Jeśli ktoś odpowie, że w dwóch, to proszę podać tok postępowania. Nagroda identyczna jak przy kalamburach.
  W dwóch
  Dick (gość) • 08.06.13, 16:33:49
  Dzielę monety na 3 grupy, 3 , 3 i 2 szt. Kładę na szalkach po 3 szt. Jeśli waga jest równa to w grupie 2 szt. znajdę lżejszą . Jeśli jedna z trójek jest lżejsza, w drugim ważeniu dzielę lżejszą trójkę na po jednej szt. i biorę dowolne 2. Kładę na osobnych szalkach . Jeśli któraś lżejsza to właśnie ta. Gdy waga równa to moneta , która pozostała jest lżejsza.
  MOJE SPECJALNE ŻYCZENIA ZDROWIA I WSZELAKIEJ POMYŚLNOŚCI DLA INTERNAUTY DICKA. SĄDZĘ, ŻE DICK KOŃCZYŁ SWOJĄ EDUKACJĘ PRZED REFORMAMI O KTÓRYCH NAPISAŁ RED. JERZY WITASZCZYK:
  „W Wielkiej Brytanii do szkoły chodzą pięciolatki, co podważa twierdzenie polskiego rządu, że jak my poślemy sześciolatki, to się więcej nauczą. Akurat! Żeby się więcej nauczyły, musi być szkoła, a nie barachło, co zostało po Buzku i Hall.”
  Moja absolutna zgoda z powyższą oceną polskiego szkolnictwa.

  Moje wyrazy sympatii dla Redakcji Dziennika Łódzkiego za wprowadzenie programu, który podkreśla wężykiem na czerwono wyrazy z błędami ortograficznymi. Może to nauczyć niektórych Polaków bezbłędnego pisania w naszym ojczystym języku!
  I jednocześnie przygana: mimo moich wcześniejszych postulatów felietony Red. Jerzego Witaszczyka nie są zamieszczane na portalu w CAŁOŚCI. Proszę o wzięcie pod uwagę, że nie wszystkich stać na zakup papierowego wydania, wydania elektronicznego czy też zakupu Systemu Piano. Potraktujcie to jako swoją misję: nauczcie Polaków bezbłędnego pisania w naszym ojczystym języku!

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo