Przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Piątek
  – Mam wystarczająco siły i pomysłów, żeby kolejny raz zostać premierem – oświadczył Jerzy Buzek w RMF FM. Buzek znów przy władzy? Cztery reformy i pogrzeb.
  *
  W USA dzień jak co dzień. Na parkingu w Greenville facet postrzelił cztery osoby. Tym razem obyło się bez trupów.

  Sobota
  Ryszard Kalisz zaprezentował deklarację programową swego stowarzyszenia. Ujmując krótko, idzie o to, by dostać się do europarlamentu, czyli koryta wypełnionego kawiorem, ulubionym jadłem salonowej lewicy.
  *
  W Łodzi policja zatrzymała troje nastolatków. Pobili 17-latka, bo nie kibicował ich drużynie. Chłopak miał szczęście, bo w Krakowie sprawy między kibicami załatwia się maczetą.


  Niedziela
  164 osoby zebrały się w warszawskim pasażu Wiecha, by pobić rekord świata w liczbie osób czytających na wolnym powietrzu. Następnym razem będzie bicie rekordu czytania na szybkim powietrzu?

  Poniedziałek
  Czteroletnia dziewczynka wypadła z pociągu w Gdańsku. Żyje. Rodzice zostaną przesłuchani, jak wytrzeźwieją. Tymczasem „Fakt” sprawdził, ile pije władza. W kancelarii premiera w 2012 na przelew poszło 75 tysięcy zł (645 butelki wina i 122 whisky). U prezydenta – 141 tysięcy. I jakoś premierowi i prezydentowi dziecko ani razu nie wypadło z pociągu. Jaki z tego wniosek? Że władza potrafi pić bezpiecznie. Zwłaszcza za nasze.

  Wtorek
  Takie rzeczy tylko w Polsce. Mężczyzna trafił na ponad cztery miesiące za kratki, bo sąd w Siemianowicach Śląskich pomylił go z osobą o takim samym nazwisku, ale innym imieniu i numerze PESEL – donosi „GW”. Dlaczego siedział, dowiedział się dopiero, kiedy wyszedł. Wtedy też okazało się, że nie ma już ani pracy, ani mieszkania.

  Środa
  Małżeństwa homo w USA mają te same prawa co tradycyjne – orzekł tamtejszy Sąd Najwyższy. To teraz nie ma już wymówek – tak samo musi być w Polsce, bo kochamy Amerykę.

  Czwartek
  Coraz mniej Rosjan jest dumnych z tego, że olimpiada 2014 i piłkarskie mistrzostwa świata 2018 odbędą się w Rosji – twierdzi gazeta.ru. Uważają, że miliardy wydane na te imprezy są stracone i będą generować koszty. Skąd my to znamy? Tylko w tym roku na utrzymanie stadionów, zbudowanych na ME 2012, wydamy 44 miliony złotych. Jakoś nie chcą na siebie zarobić.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Buzek

  Ver (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  Na szczęście Buzek tylko oświadczył, że ma siły i pomysły, ale nie dopowiedział, że nie ma szans. I tak to świadczy o jego: albo wielkim zadufaniu, albo głupocie, albo wyjątkowej bezczelności....rozwiń całość

  Na szczęście Buzek tylko oświadczył, że ma siły i pomysły, ale nie dopowiedział, że nie ma szans. I tak to świadczy o jego: albo wielkim zadufaniu, albo głupocie, albo wyjątkowej bezczelności. Skromnie wyznał, że nie zamierza zostać ponownie premierem. Gdyby został premierem, to byłby gwóźdź do trumny dla Polski. Właśnie konsumujemy owoce jego reformy emerytalnej - praktycznie nie ma dobrego wyjścia. Szkolnictwo spartolił, administrację też, polityków zdemoralizował do końca.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Mimo wszystko - usmiechnij się!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 10

  Epitafium:

  „Tu leży Minkiewicz Janusz.
  Nie budź go, o Panie!
  Kminek, piołun, anyż.
  Wytrzeźwieje. Wstanie.”

  Autor: Stanisław Jerzy Lec

  Zdjęcie autora komentarza
  Siedem dni - na portalu tylko trzy.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  Piątek
  Cieszy mnie okrutnie gotowość Pana Jerzego Buzka do kontynuacji na stanowisku Premiera swego wiekopomnego dzieła w postaci Czterech Wielkich Reform. Na Jego zastępcę proponuję Mariana...rozwiń całość

  Piątek
  Cieszy mnie okrutnie gotowość Pana Jerzego Buzka do kontynuacji na stanowisku Premiera swego wiekopomnego dzieła w postaci Czterech Wielkich Reform. Na Jego zastępcę proponuję Mariana Krzaklewskiego. Ten duet jest w stanie doprowadzić do zreformowania wszystkiego!!!!
  *
  Dzień bez strzelaniny w USA jest dniem bezpowrotnie straconym. Stany Zjednoczone dają nam dobry przykład jak powinniśmy postępować w różnych sytuacjach.

  Sobota
  Codzienne menu w europarlamencie: szampan, kawior i owoce morza.
  A konkretnie? Konkretnie to: wódka, ogórki i śledzie. Trzeba oszczędzać na czarną godzinę!
  *
  To nowa polska tradycja. Jeśli nie kibicujesz naszej drużynie, to my ci obetniemy maczetą jakąś kończynę lub innego członka. Jeśli będziemy w dobrym humorze, to ci spuścimy tylko łomot, abyś pamiętał, która drużyna jest twoją!

  niedziela
  Proponuję, aby podjąć próbę bicia rekordu świata w czytaniu literatury w trakcie jazdy na karuzeli. Efekty mogą być przezabawne. A film wideo na YT będzie hiciorem!!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo