Przegląd tygodnia

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Piątek. Donald Tusk wygrał wybory na szefa PO. Jedni upajają się jego triumfem, inni uważają, że poniósł klęskę, gdyż powinien otrzymać 100 procent głosów albo więcej.

  Sobota. W Rogoźnie koło Wągrowca policjanci zlikwidowali plantację marihuany, którą założył 14-latek. Jak widać, w Polsce nawet dzieci nie mogą wziąć sprawy w swoje ręce, żeby za młodu do czegoś dojść.

  Niedziela. W Sant'Omero we Włoszech straszą wilkołaki i inne nieczyste siły - donosi "Il Giornale". Burmistrz Andrea Pompizi wezwał na pomoc profesjonalnego pogromcę duchów. Massimiliano Maresca, prezes EPA (towarzystwo od zjawisk paranormalnych), przybędzie z zespołem na miejsce 7 września i tego dnia się zacznie! Amatorów silnych wrażeń informuję, że do Sant'Omero jest z Łodzi 1650 km, malownicza trasa wiedzie nad Adriatykiem, na miejscu są hotele. Że burmistrz Pompizi jest głupi? Daj Boże mądrym burmistrzom tyle rozumu! Żaden z nich nie rozsławił za grosze swego miasta na Europę i pół świata.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  appendix do soboty.

  misiorny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

  Wiadomość z Rogoźna jest i smutna i zabawna. Młody plantator zdobywa pierwsze doświadczenie w biznesie w ten sposób, że dowiaduje się z autopsji, niejako "in vivo", o znaczeniu tajemnicy handlowej...rozwiń całość

  Wiadomość z Rogoźna jest i smutna i zabawna. Młody plantator zdobywa pierwsze doświadczenie w biznesie w ten sposób, że dowiaduje się z autopsji, niejako "in vivo", o znaczeniu tajemnicy handlowej i biznesowej w uruchamianiu firmy. Teraz dostanie karę i nauczkę na przyszłość, ale o jego biznesową przyszłość jestem spokojny – da sobie radę w życiu.
  Nie mogę natomiast tego powiedzieć o pewnej pani, która, jak sama o sobie mówi, jest magistrem ekonomii od 30 lat. Ta pani jest w skandalicznie niedopuszczalnym wieku, czyli tzw. 50+, w którym nie toleruje się ani chęci do pracy, ani nie pozwala się na bezczelne, nielegalne próby jej podjęcia.
  Jak z filmu (do którego link zamieszczam) rozumiem, staruszka próbowała podjąć nielegalną pracę polegającą na handlu pietruszką, pomidorami i owocami. W imieniu społeczeństwa zareagowały władze. Przeciwko niej i kilku innych bezrobotnym, którzy ośmielili się wziąć swój los w swoje ręce władze wysłały Siepaczy Miejskich, którzy próbę nielegalnej pracy błyskawicznie szturmem frontalnym spacyfikowali.

  A jednak coś w tej sprawie jest coś wstydliwego, skoro ze wszystkich łódzkich mediów tylko „Ekspress Illustrowany” odważył się zamieścić na swojej stronie filmik pokazujący masakrę, którą 50-letniej staruszce i osobom próbującym jej pomóc urządziła Straż Miejska.

  http://express-tv.pl/brutalna-akcja-straznikow-miejskich-na-targowisku-nagranie-z-telefonu,artykul.html?material_id=52168af2142d5c8d1aad04f9

  Postscriptum: jeśliby ktoś chciał podjąć polemikę z tezą, że bezrobotną pięćdziesięciolatkę bez szans na znalezienie pracy można nazwać w Polsce staruszką – to jestem gotów tę tezę udowadniać do upadłego, czyli ostatniego miliampera baterii w moim laptopie:))

  Pozdrawiam z puszczy wszystkich przytomnych w mieście.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  My też pozdrawiamy Misiornego w puszczy

  Astanek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 16

  Brakuje nam twoich cennych uwag i celnych spostrzeżeń!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To prawda

  berek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Brakuje!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Więcej niż mieszkańców Radomska

  cesław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  Liczba bezdomnych zależy od tego kto liczy i w jakim celu. W 2010 roku ministerstwo pracy podało, że jest ich ponad 43 tysięcy, to coś jakby pozbawić domów mieszkańców Radomska. Jeśli od tamtego...rozwiń całość

  Liczba bezdomnych zależy od tego kto liczy i w jakim celu. W 2010 roku ministerstwo pracy podało, że jest ich ponad 43 tysięcy, to coś jakby pozbawić domów mieszkańców Radomska. Jeśli od tamtego czasu liczba bezdomnych wzrosła o 19% to by znaczyło, że jest ich dobrze ponad 50 tysięcy, a to już więcej niż liczba mieszkańców Radomska. Podobno najwięcej bezdomnych jest w województwie mazowieckim, co można zrozumieć, bo ludzie ciągną do stolicy. zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Zezem rozbieżnym.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

  Piątek
  Wyczytałam, że wysłano do członków Platformy Obywatelskiej ok. 46 000 ankiet dotyczących głosowania na szefa PO. Połowa członków rządzącej partii w ogóle zbojkotowała te wybory. Pozostali...rozwiń całość

  Piątek
  Wyczytałam, że wysłano do członków Platformy Obywatelskiej ok. 46 000 ankiet dotyczących głosowania na szefa PO. Połowa członków rządzącej partii w ogóle zbojkotowała te wybory. Pozostali zagłosowali na jednego z dwu kandydatów. Dla mnie rewelacją jest ok. 3 000 głosów nieważnych. Ci członkowie PO nie potrafią postawić krzyżyka w odpowiednim miejscu czy nie potrafią zagłosować przez Internet???

  Sobota
  „W Rogoźnie koło Wągrowca policjanci zlikwidowali plantację marihuany, którą założył 14-latek.”
  W pierwszej chwili należy podziwiać tego zdolnego i przedsiębiorczego młodego człowieka. Po chwili refleksji, można jednak podejrzewać, że dorośli plantatorzy marihuany wystawili młodego do odstrzału. Z racji wieku młody przedsiębiorca nie zostanie ukarany!

  Niedziela
  „W Sant'Omero we Włoszech straszą wilkołaki i inne nieczyste siły”
  Oczywiście nie obędzie się bez udziału egzorcystów tudzież innych pogromców duchów i pielgrzymów. Okazuje się, że też Włoch potrafi, nie tylko Polak. Mam na względzie pielgrzymki do podlaskiej Sokółki.

  Poniedziałek
  W USA 8-latek zastrzelił 87-letnią babcię. Nie będzie karany, gdyż nie jest jeszcze 10-latkiem.
  Pozdrowienia dla b. ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, który optował za powszechnym dostępem do broni dla wszystkich Polaków.
  „W Olkuszu policjanci wykopali ciało noworodka” Sprawa się wydała, bo matka wylądowała w szpitalu. Nie ma zbrodni doskonałej.

  Wtorek
  Kto pije i pali, ten mniej pracuje – naukowo zbadali to Niemcy. Przypomina mi to badania naukowców angielskich, którzy po kilku latach naukowych badań doszli do wniosku, że kaczki preferują jednak środowisko wodne.

  Środa
  „Bezdomnych mamy blisko 31 tysięcy, o 19 procent więcej niż 2 lata temu”
  To jest pozytywna wiadomość. Rośnie liczba bezdomnych, zadłużenie, ceny. Reszta spada. Nawet słupki sondażowe!
  PS Ciekawe kto i jakimi metodami liczył bezdomnych? Wyszło tylko 31 0000 w skali kraju?

  Czwartek
  Dorota Nieznalska przymocowała do krzyża męskie genitalia. Czynem tym wzburzyła posłów i działaczy Ligi Polskich Rodzin – to obraza uczuć religijnych. Po 7-letniej batalii sądowej artystka została prawomocnie uniewinniona.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Poniedziałku

  koko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 8

  Czuma i wszystko jasne!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo