Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przejście śmierci na Kopcińskiego w Łodzi. Komisja wnioskuje o sygnalizację świetlną i obniżenie prędkości dla tramwajów

Jaroslaw Kosmatka
Jaroslaw Kosmatka
Lila Sayed
Znane są już zalecenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przez ul. Kopcińskiego przy skrzyżowaniu z ul. Nawrot, na którym w poprzedni czwartek zginęła 9-latka.

Po każdym śmiertelnym wypadku zbiera się najpóźniej w ciągu pięciu dni specjalna komisja. Jej zadaniem jest przedstawienie analizy bezpieczeństwa w miejscu, w którym doszło do tragedii. Komisja, w której są policjanci, jak i urzędnicy z biura inżyniera miasta oraz Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, musi też przedstawić wnioski na przyszłość. Eksperci muszą wskazać, jak można wpłynąć na bezpieczeństwo, by więcej w tym samym miejscu nie doszło do tragedii. Po wypadku na Kopcińskiego komisja zebrała się w poniedziałek. Znamy ustalenia analizy bezpieczeństwa.

Jakie są zalecenia? – Przede wszystkim komisja wskazała konieczność zamontowania sygnalizacji świetlnej, wzbudzanej przez pieszych na przejściu – mówi asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi.

Z naszych informacji wynika, że przejście powinno też zostać dodatkowo doświetlone, a prędkość tramwajów ma być tutaj ograniczona do 20 km/h. Znaki informujące o przejściu dla pieszych powinny zostać zmienione na wersję aktywną – z migającym oświetleniem.

Co na to ZDiT w Łodzi? – Wysłaliśmy już pismo do MPK z prośbą o wprowadzenie ograniczenia prędkości dla tramwajów na tym odcinku. Zamontujemy aktywne znaki w ciągu miesiąca, dwóch. Będziemy rekomendować ZiM, instalację sygnalizacji świetlnej – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik ZDiT.

Zobacz skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki