Przepraszam, że przeszkadzamy w remontach

  Przepraszam, że przeszkadzamy w remontach

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Im mniej łodzian w Łodzi, tym lepiej - takim wnioskiem można podsumować kończący się pierwszy, niepełny tydzień przebudowy trasy W-Z w centrum miasta. Zaczęło się tak jak zawsze, to znaczy wszyscy utknęliśmy w korku, choć na razie mamy jedynie przedsmak tego, co czeka nas w listopadzie, gdy droga niemal całkowicie zostanie wyłączona z ruchu.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Po trzech dniach było już dużo lepiej, a mianowicie zaobserwowano zmniejszenie liczby samochodów osobowych, jeżdżących trasą W-Z. Także liczba pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej jest nieco mniejsza - tak przynajmniej twierdzi rzecznik MPK.

  Gorzej, gdyby się tak zastanowić, gdzie wyparowali ci, którzy nie jeżdżą już trasą W-Z. Część oczywiście korkuje ulice równoległe, część poci się na piechotę, niestety - część zrezygnowała już teraz z realizowania swoich życiowych potrzeb w centrum miasta. Lokalny biznes dziękuje władzy na kolanach. A przecież to dopiero początek.

  W listopadzie, może w grudniu, gdy spadnie pierwszy śnieg, pozostanie zapaść w sen zimowy.
  Niestety, przeczekanie do wiosny niewiele da, przecież wiosną zabawa będzie trwać w najlepsze. Skąd taki defetyzm? Skąd tyle optymizmu? Bo ciężko o choć jeden solidny argument, uzasadniający skalę wyrzeczeń, do których Łódź zmusza swoich mieszkańców. Całe szczęście, że z każdym miesiącem będzie nas coraz mniej - może kiedyś się zmieścimy i nie będziemy przeszkadzać w prowadzeniu remontów.

  Piotr Brzózka

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo