Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przetarg AMW. Wojsko sprzedaje mieszkania CENY + ZDJĘCIA Od kawalerki po apartament nad morzem. Atrakcyjna oferta Agencji Mienia Wojskowego

Stefan Kowlaski
Koszalin,ul. Wojska Polskiego 64/3,dz. 219/341,53 m2135 000 PLNSprzedaż  09.01.2020 10:00Woj.: zachodniopomorskiePowiat: KoszalinGmina: KoszalinOddział Regionalny AMW w SzczecinieKategoria:mieszkaniowe
Koszalin,ul. Wojska Polskiego 64/3,dz. 219/341,53 m2135 000 PLNSprzedaż 09.01.2020 10:00Woj.: zachodniopomorskiePowiat: KoszalinGmina: KoszalinOddział Regionalny AMW w SzczecinieKategoria:mieszkaniowe
Przetarg AMW. Wojsko sprzedaje mieszkania. Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetargi również na nieruchomości, w tym własnie mieszkania. Na byłych wojskowych osiedlach nieraz oferowane są mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej rynkowych. Są to często obiekty w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, w pobliżu lasu, gór, a nawet nad morzem. Zobaczcie mieszkania z oferty AMW. Kawalerki, mieszkania kilku pokojowe i apartamenty.

Przetarg AMW: Wojsko sprzedaje mieszkania CENY + ZDJĘCIA

Agencja Mienia Wojskowego wystawia na przetarg mieszkania w blokach i innych domach użytkowanych przez rozwiązane już bądź przeniesione w inny rejon Polski jednostki Wojska Polskiego. W związku z tym wiele z tych mieszkań znajduje się w bardzo atrakcyjnych lokacjach, ponieważ jednostki WP dyslokowano w znacznej częsci w rejonach przygranicznych. Stąd w ofercie AMW znajdują się m.in. mieszkania na Dolnym Śląsku (w tym w Sudetach), na Ziemi Lubuskiej oraz na Pomorzu - przykładowo w Gdańsku, Gdyni i Koszalinie.

Zobacz w galerii ofertę mieszkań na sprzedaż AMW

Sprzedaż nieruchomości przez Agencję Mienia Wojskowego regulują w szczególności przepisy:

  • ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)
  • rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 września 2016 r. w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz.U.2016.1640) – w przypadku lokali mieszkalnych zbywanych na rzecz osób uprawnionych,
  • Ustawa z dnia 8 lipca 2005 r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2097).

Nie przeocz

Zakup nieruchomości w trybie przetargowym uregulowany jest w szczególności przepisach:
ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)

Przetarg może być zorganizowany w formie:

  1. przetargu ustnego nieograniczonego;
  2. przetargu ustnego ograniczonego;
  3. przetargu pisemnego nieograniczonego;
  4. przetargu pisemnego ograniczonego.

Musisz to wiedzieć

Podstawową formą przetargu stosowaną przez Agencję Mienia Wojskowego jest przetarg ustny nieograniczony. Forma ta pozwala na uczestnictwo w przetargu nieograniczonej liczby zainteresowanych podmiotów, a ponadto charakteryzuje się stosunkowo prostym trybem i przejrzystością procedury (licytacja według zasady „kto da więcej”).

Przetargi organizują Dyrektorzy Oddziałów Regionalnych AMW, którzy w szczególności powołują komisję do przeprowadzenia przetargu.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest spełnić warunki wskazane w ogłoszeniu o przetargu, a w szczególności wpłacić wadium w terminie wskazanym w tym ogłoszeniu.

Osoby, którym przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej w wyniku wypędzenia z byłego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego opuszczenia w związku z wojną rozpoczętą w 1939 r., zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium w wyznaczonym w ogłoszeniu o przetargu terminie, jeżeli zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej prawo do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.

Szczegółowe informacje na temat nieruchomości oferowanych w przetargu oraz warunki uczestnictwa w przetargu zawierają ogłoszenia o przetargach.

Zobacz koniecznie

Przetarg AMW: Wojsko sprzedaje mieszkania

Ogłoszenia o przetargach - dostępne są w zakładce „Przetargi nieruchomości.”

O zakup nieruchomości w trybie bezprzetargowym mogą ubiegać się podmioty określone w art. 37 ust 2, 3 i 3 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.). Wystąpienia w sprawie bezprzetargowego zakupu nieruchomości należy kierować do Dyrektora właściwego Oddziału Regionalnego.

Sprzedaż lokali mieszkalnych na rzecz osób uprawnionych (na rzecz osób, którym przydzielono lokal) odbywa się na podstawie przepisów art. 76-84 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2308) oraz rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 września 2016 r. w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz.U.2016.1640).

Prawo do nabycia lokalu mieszkalnego innego niż kwatera i kwatera internatowa przysługuje osobom zajmującym ten lokal mieszkalny na podstawie tytułu prawnego ustanowionego w drodze decyzji administracyjnej albo umowy najmu na czas nieoznaczony.

Warunkiem sprzedaży lokalu jest jego umieszczony w rocznym planie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Dyrektora Oddziału Regionalnego AMW.

Nie mogą być zbywane lokale mieszkalne:

  • znajdujące się w budynkach oddanych do użytku po dniu 30 czerwca 2004 r.;
  • stanowiące kwatery;
  • stanowiące kwatery internatowe;
  • zajmowane na podstawie umów najmu zawartych na czas oznaczony.
Koszalin,ul. Wojska Polskiego 64/3,dz. 219/341,53 m2135 000 PLNSprzedaż  09.01.2020 10:00Woj.: zachodniopomorskiePowiat: KoszalinGmina: KoszalinOddział Regionalny AMW w SzczecinieKategoria:mieszkaniowe

Przetarg AMW. Wojsko sprzedaje mieszkania CENY + ZDJĘCIA Od ...

Lokale mieszkalne, o których mowa w pkt 1 lub 4 (powyżej) , mogą być zbyte po uzyskaniu zgody Ministra Obrony Narodowej.

Zasady stosowania pomniejszeń (bonifikat) przy zakupie lokali mieszkalnych przez osoby uprawnione określa art. 79 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2308).

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców odbywa się na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278)

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca wymaga zezwolenia. Zezwolenie jest wydawane, w drodze decyzji administracyjnej, przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, jeżeli sprzeciwu nie wniesie Minister Obrony Narodowej, a w przypadku nieruchomości rolnych, jeżeli sprzeciwu również nie wniesie minister właściwy do spraw rozwoju wsi.

Wyjątki od konieczności uzyskania przez cudzoziemca zezwolenia na nabycie nieruchomości na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wskazuje art. 8 ust 1, 2 i 2a ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców ((j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278). W szczególności Nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo Konfederacji Szwajcarskiej, z wyjątkiem nabycia:

  • nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej;
  • drugiego domu, przez okres 5 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki