Przetargi AMW. Zobacz ceny nieruchomości od wojska. Wojsko sprzedaje mieszkania i działki 13.03.2021

Sławomir Sowa
Sławomir Sowa
Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetargi również na nieruchomości, w tym mieszkania. Na byłych wojskowych osiedlach nieraz oferowane są mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej rynkowych. Zobaczcie mieszkania z oferty AMW.
Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetargi również na nieruchomości, w tym mieszkania. Na byłych wojskowych osiedlach nieraz oferowane są mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej rynkowych. Zobaczcie mieszkania z oferty AMW. Pixabay.com
Udostępnij:
Przetarg AMW. Wojsko sprzedaje mieszkania. Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetargi również na nieruchomości, w tym mieszkania. Na byłych wojskowych osiedlach nieraz oferowane są mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej rynkowych. Zobaczcie mieszkania z oferty AMW.

Sprzedaż nieruchomości przez Agencję Mienia Wojskowego regulują w szczególności przepisy:

ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)
rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 września 2016 r. w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz.U.2016.1640) – w przypadku lokali mieszkalnych zbywanych na rzecz osób uprawnionych,
Ustawa z dnia 8 lipca 2005 r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2097).

Zakup nieruchomości w trybie przetargowym uregulowany jest w szczególności przepisach:

1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)
Przetarg może być zorganizowany w formie:

  1. 1) przetargu ustnego nieograniczonego;
  2. 2) przetargu ustnego ograniczonego;
  3. 3) przetargu pisemnego nieograniczonego;
  4. 4) przetargu pisemnego ograniczonego.

Podstawową formą przetargu stosowaną przez Agencję Mienia Wojskowego jest przetarg ustny nieograniczony. Forma ta pozwala na uczestnictwo w przetargu nieograniczonej liczby zainteresowanych podmiotów, a ponadto charakteryzuje się stosunkowo prostym trybem i przejrzystością procedury (licytacja według zasady „kto da więcej”).

Przetargi organizują Dyrektorzy Oddziałów Regionalnych AMW, którzy w szczególności powołują komisję do przeprowadzenia przetargu.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest spełnić warunki wskazane w ogłoszeniu o przetargu, a w szczególności wpłacić wadium w terminie wskazanym w tym ogłoszeniu.

Osoby, którym przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej w wyniku wypędzenia z byłego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego opuszczenia w związku z wojną rozpoczętą w 1939 r., zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium w wyznaczonym w ogłoszeniu o przetargu terminie, jeżeli zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej prawo do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.

Szczegółowe informacje na temat nieruchomości oferowanych w przetargu oraz warunki uczestnictwa w przetargu zawierają ogłoszenia o przetargach.

Ogłoszenia o przetargach - dostępne są w zakładce „Przetargi nieruchomości.”

O zakup nieruchomości w trybie bezprzetargowym mogą ubiegać się podmioty określone w art. 37 ust 2, 3 i 3 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.). Wystąpienia w sprawie bezprzetargowego zakupu nieruchomości należy kierować do Dyrektora właściwego Oddziału Regionalnego.

Sprzedaż lokali mieszkalnych na rzecz osób uprawnionych (na rzecz osób, którym przydzielono lokal) odbywa się na podstawie przepisów art. 76-84 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2308) oraz rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 września 2016 r. w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Agencję Mienia Wojskowego (Dz.U.2016.1640).

Prawo do nabycia lokalu mieszkalnego innego niż kwatera i kwatera internatowa przysługuje osobom zajmującym ten lokal mieszkalny na podstawie tytułu prawnego ustanowionego w drodze decyzji administracyjnej albo umowy najmu na czas nieoznaczony.

Agencja Mienia Wojskowego organizuje przetargi również na nieruchomości, w tym mieszkania. Na byłych wojskowych osiedlach nieraz oferowane są mieszkania w bardzo atrakcyjnych cenach poniżej rynkowych. Zobaczcie mieszkania z oferty AMW.

Przetargi AMW. Zobacz ceny nieruchomości od wojska. Wojsko s...

Warunkiem sprzedaży lokalu jest jego umieszczony w rocznym planie sprzedaży lokali mieszkalnych przez Dyrektora Oddziału Regionalnego AMW.

Nie mogą być zbywane lokale mieszkalne:

  1. 1) znajdujące się w budynkach oddanych do użytku po dniu 30 czerwca 2004 r.;
  2. 2) stanowiące kwatery;
  3. 3) stanowiące kwatery internatowe;
  4. 4) zajmowane na podstawie umów najmu zawartych na czas oznaczony.

Lokale mieszkalne, o których mowa w pkt 1 lub 4 (powyżej) , mogą być zbyte po uzyskaniu zgody Ministra Obrony Narodowej.

Zasady stosowania pomniejszeń (bonifikat) przy zakupie lokali mieszkalnych przez osoby uprawnione określa art. 79 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego (j.t. Dz. U. z 2018 r. poz. 2308).

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców odbywa się na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278)

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca wymaga zezwolenia. Zezwolenie jest wydawane, w drodze decyzji administracyjnej, przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, jeżeli sprzeciwu nie wniesie Minister Obrony Narodowej, a w przypadku nieruchomości rolnych, jeżeli sprzeciwu również nie wniesie minister właściwy do spraw rozwoju wsi.

Wyjątki od konieczności uzyskania przez cudzoziemca zezwolenia na nabycie nieruchomości na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wskazuje art. 8 ust 1, 2 i 2a ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców ((j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278). W szczególności Nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo Konfederacji Szwajcarskiej, z wyjątkiem nabycia:

1. nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej;

2. drugiego domu, przez okres 5 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Metabo

Metabo Power Maxx BS Quick (600156500)

615,00 zł284,99 zł-54%
miejsce #3

Makita

Makita HP457DWE

911,99 zł614,99 zł-33%
miejsce #4

Makita

Makita Dhp485Rfj

1 273,02 zł970,00 zł-24%
miejsce #5

Stanley

Stanley FMC625D2

463,00 zł
miejsce #6

Einhell

Einhell 4513914

209,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Tej zimy będzie ciepło. Zapewnia Anna Moskwa

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie