Przewodniczący Tomasz Kacprzak przegrał dwa razy

  Przewodniczący Tomasz Kacprzak przegrał dwa razy

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Tomasz Kacprzak, odwołany szef Rady Miejskiej może mieć kaca moralnego i problemy z samooceną. On de facto przegrał dwa razy. Stracił fotel dzięki kolegom z PO. Tym samym, którzy potem poparli absolutorium dla prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, szefowej PO. I to jest jego druga porażka, bo gdyby przegrała Zdanowska, Kacprzak by się ze swoją porażką jakoś pogodził. A teraz ofiarą jest tylko on. Sprawa jest prosta, ale jej efekty mogą być skomplikowane.
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Głosowanie absolutorium było jawne, a o odwołanie szefa RM tajne. Klubowi PO wyszło, że "zdrajcy" to ósemka radnych Krzysztofa Kwiatkowskiego, wewnętrznej opozycji PO, zatem razem z PiS i SLD dołożyli się do nieszczęścia Kacprzaka. "Zdrajcy" jednak zaprzeczają, gdzieś pojawiła się sugestia, że kto inny w klubie PO miał interes w usunięciu Kacprzaka. Że to przecież frakcja Kacprzaka zablokowała niegdyś jako kandydata na wiceszefa RM Pawła Bliźniuka, człowieka Zdanowskiej.

  W kuluarach pojawiały się jednak "dowody", że przecież tylko radni Kwiatkowskiego mogli dołożyć Kacprzakowi, bo nie pokazali kartek z oddanym głosem. Cóż, nie przesądzając, to oni mają motyw.
  Są nieprawomocnie usunięci z PO, albo zawieszeni. Logika głosowań pokazuje, że nie chcą dawać jawnych powodów do wyrzucania ich z partii. Dowodem tego może być fakt, że po głosowaniu absolutorium upadł pomysł przewietrzenia klubu.

  Ale ta logika głosowań pokazuje też, że radni tej frakcji poprą PO w głosowaniach jawnych, w tajnych nie, i nikt im nic nie udowodni. A przecież szefa RM wybiera się niejawnie. I jaki teraz bohater z PO, zechce kandydować i spektakularnie przegrać...?

  Możliwości jest kilka: szefem może zostać ktoś z opozycji i krytykować prezydent Zdanowską aż do wyborów, ktoś z frakcji Kwiatkowskiego, który może robić to samo, tylko delikatniej albo ktoś z PO, kogo Zdanowska wynegocjuje z SLD w zamian za jakieś ciche synekury, bo SLD w jawne relacje z PO nie wejdzie. Z SLD - bo choć Zdanowska większość w radzie ma, to różnie może z nią być. Zatem Kacprzak jest ofiarą polityki zarządu PO, do którego sam należy.

  Zarząd poszedł na noże z frakcją Kwiatkowskiego za brak dyscypliny w głosowaniu w błahej sprawie, podczas gdy sąd partyjny nie takie sprawy zamiatał już pod dywan. Teraz frakcja odwinęła się Kacprzakowi i Elżbiecie Królikowskiej- Kińskiej. Bo usunięto też wiceszefową RM, tylko co to za porażka, skoro ona idzie do Sejmu w miejsce przyszłego szefa NIK, czyli... Krzysztofa Kwiatkowskiego.

  Choć w środę pojawiły się spekulacje, że ta fucha może go ominąć. Może... Tylko byłaby to kolejna krajowa wtopa PO, gdyby "świetny prawnik" i "wybitny minister", a tak przedstawia go centrala PO, miał odpaść z gry o prestiżowy fotel szefa NIK, bo jego radni odwołali w Łodzi pana Tomka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sama prawda

  era (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Wieści gminne niosą, że przewodniczącą ma być W. Zewald, a vice T. Trela. Jest to prawdopodobne, gdyż wzajemnie mają się w klinczu....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sama prawda

  era (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Wieści gminne niosą, że przewodniczącą ma być W. Zewald, a vice T. Trela. Jest to prawdopodobne, gdyż wzajemnie mają się w klinczu....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sama prawda

  era (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Wieści gminne niosą, że przewodniczącą ma być W. Zewald, a vice T. Trela. Jest to prawdopodobne, gdyż wzajemnie mają się w klinczu....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lepiej później niz wcale, doprowadzic do sprawiedliwości.

  skwar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Pan Kacprzak nadużywał władzy, stanowił wzorce zachowań nie do przyjęcia, blokował odmienne wypowiedzi opozycji, uprawiał prywatę jako przewodniczący RM ( wystarczy sobie przywołać w pamięci jak...rozwiń całość

  Pan Kacprzak nadużywał władzy, stanowił wzorce zachowań nie do przyjęcia, blokował odmienne wypowiedzi opozycji, uprawiał prywatę jako przewodniczący RM ( wystarczy sobie przywołać w pamięci jak bezprawnie nie wpuścił do UMŁ szefa spółki miejskiej CŁC).
  Miejmy nadzieje, ze ten człowiek to już niechlubna przeszłość Łodzi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  guwno

  ws (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  mieszkamy w szambie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chm

  niezłe zagranie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  Faktycznie, za odwołaniem Kacprzaka, niekoniecznie muszą stać radni od Kwiatkowskiego. Tajemnicą poliszynela jest, że Kacprzak politycznie szantażował Zdanowską - jeżeli nie zrobi na jego rzecz...rozwiń całość

  Faktycznie, za odwołaniem Kacprzaka, niekoniecznie muszą stać radni od Kwiatkowskiego. Tajemnicą poliszynela jest, że Kacprzak politycznie szantażował Zdanowską - jeżeli nie zrobi na jego rzecz ustępstw - on w zamian nie wpuści pod obrady Rady Miejskiej uchwał, na których jej zależało. Wiedzą o tym doskonale radni, a i pewnie część dziennikarzy. Wykorzystując sytuację - tajne głosowanie - jej własne zaplecze, a przynajmniej część z nich, mogła spokojnie zagłosować przeciw, mydląc oczy Walaskowi, który jak za czasów PZPR, łaził po sali i próbował zobaczyć, kto jak głosuje, dość żenująca postawa. Naturalnie po głosowaniu wina spada na "Kwiatków", bo są naturalnym platformerskim chłopcem do bicia. Ale jak słusznie zauważył pan Darda, po cholerę mieliby to robić? Żeby jeszcze bardziej się narazić? I tak mają już niewesołą sytuację.
  Tym samym pani prezydent usunęła Kacprzaka, którego szczerze ma w czterech literach i gdyby nie był przewodniczącym Rady, to miałaby go jeszcze głębiej, a wina spada nielubianych radnych od Kwiatka. Mistrzowskie posunięcie.
  A co dalej? Dalej, przewodniczącym RM będzie Władysław Skwarka, za stosunkowo niewielką cenę polityczną, jaką są synekury dla SLD. Oczywiście nieoficjalnie. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kacprzak był przy mnie powiadomiony , że w SSS dochodzi do nadużyć...i nie zrobił z tym nic!

  strajkujący w obronie CŁC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  Kacprzak lobbował na rzecz Specjalnej Strefy Sztuki, choć dobrze wiedział że dochodzi tam do poważnych nadużyć.
  Regionalna Izba Obrachunkowa potwierdziła, że SSS realizowano niezgodnie z prawem....rozwiń całość

  Kacprzak lobbował na rzecz Specjalnej Strefy Sztuki, choć dobrze wiedział że dochodzi tam do poważnych nadużyć.
  Regionalna Izba Obrachunkowa potwierdziła, że SSS realizowano niezgodnie z prawem.
  Kacprzak torpedował Camerimage Łódź Center, podobnie jak Walasek, Domaszewicz, Nowakowa i inni ich koledzy.
  Dziś ci ludzie powinni stanąć przed sądem, za to że popierając źle prowadzony, z naruszeniem prawa proejkt SSS narazili maisto na starty ok 25 mln z naszych podatków.
  Dziś Miasto przegrało kolejny proces o pieniądze dla proejktantów SSS, tym razem o ponad 5 mln z łotych odsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Wymienieni radni nie zasługują na głosy wyborców.
  Kacprzaka spotakła zasłużona kara. Precz ze stanowisak szefa Rady. Teraz czas rozliczyć tych którzy popierali nadużycia w SSS.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Artykuł trafiony w samo sedno

  Gocha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 3

  Pomijając fakt, ze Platforma przez to, ze najbardziej zajmuje się sobą, a nie Polską ( Łodzią) dezawuuje się z dnia na dzień, to odwołanie tego człowieka jest swego rodzaju oczyszczeniem, gdyż...rozwiń całość

  Pomijając fakt, ze Platforma przez to, ze najbardziej zajmuje się sobą, a nie Polską ( Łodzią) dezawuuje się z dnia na dzień, to odwołanie tego człowieka jest swego rodzaju oczyszczeniem, gdyż właśnie to on kompromitował swoim despotyzmem, bufonadą i prywatą to ugrupowanie, najbardziej
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  xy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 19

  a Pan swoim "dziennikarstwem" ujmuję prawdziwą pracę dobrych.koniec i kropka. Załosne artykuły


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do xy

  bobo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

  Jezeli dla Ciebie to żałosny artykuł, to chyba nazywasz się Tomasz Kacprzak


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  X to prawie koniec alfabetu i takie same ma wpisy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chrzakanie wieprzy magistrackich

  POdwin ogon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 6

  w biegu do koryta slychac bylo w calym POwiecie ..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo