MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przez wiele lat kształtowały życie kulturalne w Sieradzu. Opowiedziały o tym - ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Spotkanie w Muzeum Okręgowym w Sieradzu
Spotkanie w Muzeum Okręgowym w Sieradzu Fot. Dariusz Piekarczyk
To było wyjątkowe spotkanie w sieradzkim Muzeum Okręgowym. Drugiego takiego nie będzie. Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych oraz Hanna Krawczyk, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, opowiadały o historii kierowanych przez siebie placówek oraz dniu dzisiejszym. Obie panie dyrektor odchodzą niebawem na emeryturę.

Biuro Wystaw Artystycznych utworzono w roku 1975. Aż do roku 1989 placówka mieściła się w budynku przy ul. Zamkowej. Od tego roku przeniosła się na ul. Kościuszki do XIX-wiecznego budynku, w którym był niegdyś zajazd. Od roku 1995 placówce szefuje Małgorzata Szymlet-Piotrowska, która zastąpiła Lucynę Kuleczko.
Z kolei Powiatowa Biblioteka Publiczna powstała 1 maja 1946 roku i mieściła się przy ul. Warckiej.W 1955 połączono ją z Miejską Biblioteką Publiczną tworząc Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczno-Powiatową. Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego ponownie powstała 1 stycznia 1999 roku z przekształcenia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego. Mieści się w oddanym do użytku 22 lipca 1964 roku lokalu przy ul. Żwirki i Wigury. na czele placówki stoi obecnie Hanna Krawczyk.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki