Przystanek PaT zawita do Łodzi

  Przystanek PaT zawita do Łodzi

  Patrycja Wacławska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Przystanek PaT zawita do Łodzi
  1/2
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  Od 9 do 13 lipca odbędzie się w Łodzi VIII Ogólnopolski Przystanek PaT. Przystanek jest częścią programu „Profilaktyka i Ty”, którego idea powstała w 2006 roku w Komendzie Głównej Policji.
  Program ma chronić młodych ludzi przed przemocą, alkoholem, dopalaczami i narkotykami. Policjanci inspirują oraz pomagają logistycznie, zachęcając lokalne samorządy do wspierania powstających w Polsce młodzieżowych grup PaT, których obecnie jest 70. PaTowicze piszą i realizują własne spektakle, filmy, artykuły, happeningi, prowadzą radio i telewizję.

  Program łódzkiego Przystanku zawiera działania profilaktyczno-artystyczne, które będą realizowane codziennie od godz.
  10 do 3 nad ranem, jednocześnie w kilku obiektach. Weźmie w nim udział ponad 50 grup młodzieżowych z całej Polski, a przed południem symultanicznie prowadzonych będzie 40 warsztatów (m.in. wokalne, taneczne, teatralne, filmowe, fotograficzne i dziennikarskie) dla ponad 2 tysięcy uczestników.

  W społeczności PaT działają m.in. przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych oraz osoby prywatne współdziałające z programem PaT, krajowy zespół koordynatorów i młodzieżowych liderów PaT. Społeczność PaT to także wielu pedagogów, policjantów i wolontariuszy wspierających działania młodzieży promującej modę na życie wolne od uzależnień.

  Organizatorami i współorganizatorami akcji są: Urząd Miasta Łodzi, Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Komenda Wojewódzka Polski w Łodzi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo