PŚ w snowboardzie. 14. miejsce Król w slalomie równoległym

Piotr Rutkowski
Aleksandra Król na 1/8 finału zakończyła zmagania w slalomie równoległym w zawodach Pucharu Świata w Winterbergu Andrzej Banas / Polska Press
Aleksandra Król w 1/8 finału przegrała ze Szwajcarką Julią Zogg i zajęła 14. miejsce w slalomie równoległym w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w Winterbergu. Wygrała Austriaczka Sabine Schoeffmann, która w finale pokonała Zogg. Trzecia była Daniela Ulbing z Austrii.

Pozostałe reprezentantki Polski, Weronika Dawidek i Maria Chyc odpadły w eliminacjach.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Austriak Alexander Payer, który w finale pokonał Słoweńca Tima Mastnaka. Trzecie miejsce zajął Niemiec Stefan Baumeister.

Wszyscy reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach. Michał Nowaczykl był 17., Oskar Kwiatkowski 20., a Mikołaj Rutkowski nie ukończył przejazdu.

W sobotę Król w parze z Kwiatkowskim zajęli trzecie miejsce w drużynowym slalomie równoległym.(PAP)