ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Casting do konkursu Miss Ziemi Łódzkiej

  Rozwiń
  PSL ostrzega rząd PiS, aby ten nie "drażnił" organizacji...

  PSL ostrzega rząd PiS, aby ten nie "drażnił" organizacji pozarządowych

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  PSL ostrzega rząd PiS, aby ten nie "drażnił" organizacji pozarządowych

  ©Dariusz Gdesz/archiwum Polska Press

  Dariusz Klimczak, prezes PSL w woj. łódzkim skrytykował rządowe plany zmiany systemu funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce. Poradził również ekipię rządzącej, aby ta nie "drażniła" NGO (ang. non governmental organisation). Zdaniem polityka, organizacje te mogą dla PiS być zdecydowanie trudniejszym do pokonania przeciwnikiem, niż jest KOD.
  PSL ostrzega rząd PiS, aby ten nie "drażnił" organizacji pozarządowych

  ©Dariusz Gdesz/archiwum Polska Press

  Tematem numer jeden pozostają rządowe plany "uporządkowania" systemu funkcjonowania organizacji pozarządowych (angielski skrót - NGO). Premier Beata Szydło zapowiedziała w wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność” utworzenie Narodowego Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. NCRSO ma rozdysponowywać pieniądze dla organizacji pozarządowych.

  Wcześniej, TVP w swoich programach informacyjnych wyemitowała materiały, w których sugerowano niejasne formy finansowania niektórych NGO, które ułatwiać miały kontakty organizacji z poprzednią władzą i Trybunałem Konstytucyjnym. Wicepremier prof. Piotr Gliński w niedzielnym wydaniu „Gościa Wiadomości” skrytykował materiały, za mało profesjonalne.

  W poniedziałek (28 listopada) do całej sprawy odnieśli się działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dariusz Klimczak, prezes PSL w województwie łódzkim, porównał planowane zmiany do reformy mediów publicznych.

  CZYTAJ TEŻ: Zjazd PSL w Łodzi. Łódzkie PSL wybierze wybierze prezesa i zarząd partii w województwie

  - Planowana reforma wsparcia NGO będzie podobna. Pod płaszczykiem górnolotnych haseł wprowadzi się jednolitą narrację, oczywiście prorządową. Tak jak odsunięto niezależnych dziennikarzy, tak odsunie się niezależnych działaczy społecznych - twierdzi Dariusz Klimczak. - W zmianach, które planuje PiS chodzi o coś więcej niż zabranie pieniędzy tym, którzy im nie pasują. Rząd będzie decydował dzięki NCRSO nie tylko komu, ile, i na co da pieniądze ale także wyznaczać cele.

  Rząd PiS, zdaniem prezesa PSL w Łódzkiem, nie powinien igrać z organizacji pozarządowymi. Jak wylicza Dariusz Klimczak, w Polsce jest ich ponad 100 tys., a w samym jest ich około 7,5 tys. - Może się okazać, że organizacje pozarządowe mogą być groźniejszym przeciwnikiem dla PiS niż Komitet Obrony Demokracji - mówi polityk.

  CZYTAJ TEŻ: PSL za upokorzenia w Sejmie zemści się na PiS w łódzkim sejmiku?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bo mają większe pieniądze?

  Sąsiad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Może się okazać, że organizacje pozarządowe mogą być groźniejszym przeciwnikiem dla PiS niż Komitet Obrony Demokracji - mówi polityk.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pawlak

  Rudolf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  PSL - przeproscie za Pawlaka i zla umowe gazowa. Za pajaca Kamysza tez mozecie przeprosic za jego nieudolnosc wyswiechtane slogany i wsparcie PO i SLD za poddtrzymywanie ukladu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sobie

  tak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Patrzę i myślę że 2 gazety łódzkie to za dużo i jedna zaraz zniknie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak,tak panie Klimczak.

  he,he (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  Nie wolno drażnić bo się zdenerwują i nie będą chciały brać państwowych pieniędzy. W domu panie Klimczak to wszyscy zdrowi? Fundacje typu krzak mają się czego obawiać,te które rzeczywiście pomagają...rozwiń całość

  Nie wolno drażnić bo się zdenerwują i nie będą chciały brać państwowych pieniędzy. W domu panie Klimczak to wszyscy zdrowi? Fundacje typu krzak mają się czego obawiać,te które rzeczywiście pomagają mogą być spokojne.Jeśli pan nie kuma to wytłumaczę. Fundusz osobowy działalności nie powinien stanowić więcej niż 10% przychodu. Na pewno nie 50 i więcej.KOD-em możesz pan postraszyć żonkę,albo lepiej czarnymi mambami. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  Sylwester w Teatrze Wielkim

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny