MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PSV Łódź razem z XLIII LO w projekcie Misja Edukacja. Szkoła dla piłkarzy

Dariusz Kuczmera
Drużyna rocznika 2008 zdobyła tytuł drużyny roku w plebiscycie Dziennika Łódzkiego na Drużynę Roku 2019.
Drużyna rocznika 2008 zdobyła tytuł drużyny roku w plebiscycie Dziennika Łódzkiego na Drużynę Roku 2019.
Już 15 czerwca łódzka młodzież będzie mogła wybrać szkołę, w której będzie kontynuowała naukę po ukończeniu podstawówek. Do wyboru będzie miała klasy ogólne profilowane, a także sportowe.

óó- To dla nas wielka szansa na dalszy rozwój klubu- mówi Mariusz Rachubiński, trener i koordynator PSV Łódź. - W ramach naszego klubu ruszamy z projektem: Misja Edukacja. XLIII Liceum Ogólnokształcące to szkoła z tradycjami sportowymi, to ją kończył nasz mistrz Adam Kszczot, a także Artur Kuciapski, Sylwester Bednarek i Mateusz Matczak. Dwaj pierwsi specjalizują się w biegach średnich, Bednarek w skoku wzwyż, a Matczak w pływaniu. My chcemy połączyć edukację szkolną z treningami w klubie i mamy nadzieję na udany mariaż.

O klubie opowiada prezes Daniel Wyrwas: - PSV Łódź to jeden z najmłodszych klubów na sportowej mapie Łodzi. Jednakże dynamika rozwoju jest szybka i klub buduje swoją przyszłość w sposób pragmatyczny i przemyślany. Celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do dalszego rozwoju piłkarskiego zawodników. Aby go osiągnąć zawodnik musi mieć zapewnione następujące warunki: treningi piłkarskie na wysokim poziomie jakościowym, edukację szkolną, edukację sportowo - zdrowotną (w tym opiekę zdrowotną), odpowiednią infrastrukturę

- Kiedy zaczynaliśmy 3 lata temu opiekowaliśmy się jednym rocznikiem młodzieży - dodaje Mariusz Rachubiński. - Dzisiaj w klubie trenują 4 kolejne roczniki, które godnie reprezentują województwo łódzkie. W najbliższym czasie powstaną następne: najmłodsze roczniki 2010/2011, 2011/2012.

Dbając o sprawność ruchową i wysoką jakość treningów dla naszych zawodników, przy zespołach jest co najmniej 2 trenerów, trener koordynacji/motoryki, trener bramkarzy. Wszyscy posiadają licencje trenerskie UEFA.

Chcąc kontynuować rozwój zawodników klub rozpoczął współpracę z XLIII Liceum Ogólnokształcącym i tworzy pierwszą w Łodzi klasę sportową o specjalizacji piłka nożna w publicznym liceum.

Poniżej przedstawiamy niektóre osiągnięcia poszczególnych klubowych roczników:

PSV Łódź rocznik 2005

Drużyna gra w pierwszej lidze wojewódzkiej łódzkiego okręgu PZPN. Jesienną rundę sezonu 2019/2020 zakończyła na 3 miejscu. Poprzedni sezon 2018/2019 drużyna zakończyła na 2 miejscu w I lidze wojewódzkiej.

Na przełomie 2019/2020 r. 6 zawodników PSV wzięło udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu z drużyną Hurtapu Łęczyca, która ostatecznie została brązowym medalistą Mistrzostw Polski U-15.

W 2018 podczas turnieju w Warszawie, w którym występowały takie drużyny jak Legia Warszawa, Motor Lublin, Salos Szczecin, Znicz Pruszków, Akademia Reissa,FK Kovel Wołyń młodzież PSV Łódź zajęła drugie miejsce.

Na początku jesiennej rundy 2019/2020 4 zawodników PSV Łódź przeszło do Akademii Pogoni Szczecin. W tej chwili Pogoń reprezentuje czterech zawodników PSV Łódź trzech z rocznika 2005 i jeden z 2006.

We wcześniejszych sezonach aż 11 zawodników PSV regularnie występowało w reprezentacji województwa łódzkiego w ogólnopolskich rozgrywkach PZPN (rozgrywki dla tego rocznika zakończyły się w 2019 r.).

Dodatkowo należy dodać, że zawodnicy również reprezentują z dużymi sukcesami swoje szkoły podstawowe jak SP 34, która była najlepszą szkołą z wynikami sportowymi w województwie łódzkim (aż 7 zawodników trenujących w klubie)

PSV Łódź rocznik 2007

Na zakończenie jesiennej rundy 2019/2020 PSV 2007 awansował do rozgrywek II ligi wojewódzkiej. Zawodniczka drużyny Kinga Wyrwas regularnie powoływana jest na zgrupowania reprezentacji Polski. Dwóch zawodników z tego rocznika zostało wypożyczonych do Akademii Widzewa.

PSV Łódź rocznik 2008

Zajmuje pierwsze miejsce w rozgrywkach ligowych na zakończenie rundy jesiennej 2019/2020. Jan Mordaka jest obserwowany przez Lecha Poznań jest również reprezentantem województwa łódzkiego (kadra U-12). Kilku zawodników z tego rocznika jest testowanych w kadrze wojewódzkiej.

Drużyna rocznika 2008 zdobyła tytuł drużyny roku w plebiscycie Dziennika Łódzkiego na Drużynę Roku 2019.

Latem organizujemy piłkarski obóz stacjonarny Zina Camp 2020 podczas, którego chcielibyśmy doszkalać umiejętności zawodników trenujących piłkę nożną. Wychodzimy z założenia, że jeśli nam wychodzi szkolenie młodych graczy to warto się tym dzielić.

Potrzebujemy 2 lat na wykształcenie zawodnika i nam się to udaje. Widać to po zainteresowaniu naszymi zawodnikami: aż 11 było testowanych w ŁKS (w ciągu 2 tygodni) i 8 w Widzewie (w ciągu ostatniego pół roku). Pytanie jest czy każdy z zawodników gotowy jest na rywalizację w akademii czy nie lepiej spokojnie jeszcze trenować nabywać umiejętności i uczyć się dalej funkcjonować w dotychczasowej grupie czy rywalizować o miejsce w zespole? Pamiętajmy, ciężko pracując osiągniemy zainteresowanie wcześniej czy później. Zaproszenia na testy przyszły oprócz miejscowych Akademii z Polonii Warszawa i Korony Kielce, ale w ciągu roku takich zaproszeń jest więcej. Nasz klub ukierunkowany jest na rozwój zawodnika. Od 15 czerwca w XLIII LO będziemy starali się zapewnić naszym zawodnikom solidną edukację szkolną. Wszak wiemy, że wiedza i organizacja to podstawa na funkcjonowanie w przyszłości - podsumowuje Daniel Wyrwas, prezes KS PSV Łódź.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki