Pszczoły i strusie na sesji Rady Miejskiej

  Pszczoły i strusie na sesji Rady Miejskiej

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Być może w Łodzi legalne będą nie tylko pasieki, ale i fermy strusi...
  1/2
  przejdź do galerii

  Być może w Łodzi legalne będą nie tylko pasieki, ale i fermy strusi... ©Polskapresse/archiwum/Piotr Krzyżanowski

  Pszczelarze - bez obaw o interwencję Straży Miejskiej - chcieliby stawiać ule w centrum Łodzi. Rada Miejska w Łodzi miała zmienić zapisy w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Ale na wniosek radnego Macieja Rakowskiego (SLD) projekt został odesłany do komisji ładu społeczno - prawnego rady. Wszystko przez... strusie.
  - Nie eksmitujmy pszczół z centrum Łodzi - apelował do radnych Romuald Dąbrowski, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi. - Pszczoły zajmują się przede wszystkim zapylaniem kwiatów. Bez nich nie będzie owoców. Na dachu opery paryskiej od 20 lat są pasieki. We francuskich parkach również.

  Według nowego projektu na terenach tzw. zespołów miejskich, czyli osiedli wokół centrum będzie można zaś hodować nie tylko pszczoły, ale i drób i króliki.


  - Czy wie pan, że w ten sposób zezwala pan na hodowlę strusi? - pytał radny Maciej Rakowski (SLD) przewodniczącego rady Tomasza Kacprzaka (PO). - Proszę o odesłanie projektu do komisji ładu, by go jeszcze raz przeanalizować.

  - Mam taką świadomość, ale istnieją zasady współżycie społecznego, które regulują sprawy zagrożenia dla ludzi - mówił Tomasz Kacprzak.

  Jednak radni - większością głosów - odesłali projekt do komisji ładu.

  Dodajmy, że projekt zmian zakłada też, że na tzw. terenach uzupełniających miasta, czyli na obrzeżach miasta można hodować nie tylko króliki czy pszczoły, ale też świnie, krowy czy konie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo