Puchar CEV. PGE Skra Bełchatów zdobyła cenny punkt w Czechach, choć znów przegrała

Siatkarze PGE Skry Bełchatów rozegrali pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu CEV z VK ČEZ Karlovarsko.

Było to ósme spotkanie bełchatowian w europejskich pucharach z drużyną z Czech. Wszystkie poprzednie zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny. Teraz, niestety, było inaczej. Zwycięska seria została przerwana.

Mecz był wyrównany. Pierwszego seta bełchatowianie przegrali do 23. W drugim gospodarze prowadzili 23:22, ale nasi siatkarze wyrównali. Trwała zacięta walka - 24:24, 25:25. Dwie kolejne piłki wygrali nasi rywale i oni zapisali drugiego seta po swojej stronie zysków.

Trzecią partię gładko wygrali bełchatowianie i liczyliśmy, że odrobią straty. W czwartym secie PGE Skra prowadziła 19:15 i wygrała do 21. Plan minimum został wykonany.

Można się było jednak pokusić o wygraną. Fatalnie jednak zaczęli piątego seta siatkarze PGE Skry. Przegrywali 1:5. Potrafili co prawda odrobić straty, ale potem gospodarze jeszcze raz uciekli (11:8, 13:10).

Rewanż odbędzie się 16 lutego o 20.30 w Bełchatowie. Można stracić jednego seta, a jeśli PGE Skra przegra dwie partie, będzie szósty, decydujący złoty set.

VK ČEZ Karlovarsko - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:23, 27:25, 13:25, 21:25, 15:11).
PGE Skra: Karol Kłos 14, Dick Kooy 17, Aleksandar Atanasijević 20, Lukas Vasina 9, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek 14, Filippo Lanza 6, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Bartłomiej Janus, Jakub Rybicki, Mihajlo Mitić. Trener: Andrea Gardini.

W nowym sezonie nie poznamy drużyny z Bełchatowa. Z klubu odejdą: Karol Kłos (do Asseco Resovii Rzeszów), Mateusz Bieniek (do Warty Zawiercie) i Aleksandar Atanasijević.
Nowym przyjmującym ma zostać Francuz Yacine Louati, który grał m.in. w Jastrzębskim Węglu, a w 2020 roku sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich w barwach reprezentacji Francji. Aktualnie występuje w tureckim Fenerbahce Stambuł. Do bełchatowskiego klubu mają też trafić Łukasz Wiśniewski z Jastrzębskiego Węgla, Mateusz Poręba, Karol Burtyn oraz przyjmujący AZS Olsztyn Bartłomiej Lipiński. 26-latek niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski, a w przeszłości grał w m.in. Treflu Gdańsk czy Cuprum Lubin.

W niedzielę o godz. 17.30 siatkarze PGE Skry Bełchatów grają mecz PlusLigi z Cuprum Lubin.