Puchar Polski dla Unii po ułańskiej szarży w Kutnie i dwóch golach w pięć minut! - ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Unia z Pucharem Polski
Unia z Pucharem Polski Fot. Konrad Sala/Paweł Markiweicz
Unia Skierniewice obroniła Puchar Polski województwa łódzkiego. Drużyna trenera Rafała Smalca pokonała w środowe popołudnie, na stadionie w Kutnie, Pelikana Łowicz 3:2!

Na około trzy minuty przed końcem spotkania łowiczanie prowadzili 2:1 i wtedy drużyna ze Skierniewic zaprezentowała prawdziwą ułańską szarżę. W ciągu pięciu minut strzeliła dwa gole. Coś niesamowitego!
Pierwsi bramkę zdobyli jednak łowiczanie. Tuż przed końcem pierwszej połowy Piotr Piekarski pewnym strzałem z około pięciu metrów skierował piłkę do siatki Unii. Do remisu doprowadził w 63 minucie Paweł Czarnecki wykazując najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym. Kilkanaście minut później sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z piłkarzy Unii we własnym polu karnym i wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Piotr Piekarski i nie pomylił się. Zespół ze Skierniewic nie spasował jednak, walczył do końca i kiedy fani Pelikana zaczęli już odliczać minuty do końca meczu, częściej patrząc na zegarki niż na boisko zdał dwa nokautujące ciosy.
Drużyna ze Skierniewic obroniła trofeum zdobyte przed rokiem w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki w rzutach karnych 4-3. Po dogrywce było 3:3. Dzięki wygranej Unia zmierzy się, na swoim boisku, w pierwszej rundzie centralnej Pucharu Polski z beniaminkiem I ligi Widzewem Łódź (najprawdopodobniej 15 lub 16 sierpnia). Drużyna ze Skierniewic zainkasowała też 40 tys. zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pelikan dostał 10 tys. zł od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, któremu szefuje Adam Kaźmierczak. Dodajmy, że łódzka centrala wzorowo zorganizowała finał.ą

UNIA SKIERNIEWICE - PELIKAN ŁOWICZ 3:2 (0:1)

Pelikan:
Eryk Niemira - Krystian Mycka, Grzegorz Wawrzyński,Bartłomiej Tkacz, Maciej Wyszogrodzki - Filip Kowalczyk, Dawid Kieplin (83, Krystian Białas), Patryk Pomianowski , Piotr Piekarski - Tomasz Kolus (69, Damian Kozieł), Michał Żółtowski (73, Jakub Wardzyński). Trener: Mykoła Dremluk. Kierownik drużyny:Radosław Domińczak.
Unia: Michał Brudnicki - Adrian Dudziński (75, Vladislav Kudryavtsev), Paweł Czarnecki, Mateusz Stępień (60, Łukasz Uthke-Nowak), Jakub Górski - Konrad Kowalczyk, Maciej Wilanowski, Kamil Łojszczyk, Marcin Pieńkowski - Kacper Karasek (80, Piotr Kłąb), Robert Kowalczyk. Trener: Rafał Smalec. Kierownik drużyny: Jacek Krulik.
Żółte kartki: Damian Kozieł, Patryk Pomianowski - Adrian Dudziński, Kacper Karasek.
Sędziowali: Tomasz Lewandowski (główny) - Julia Bukarowicz, Adrian Grałek (boczni). Widzów: około 500.