Puchar Polski. Kto wygrał mecz? Orzeł, Orzeł, Orzeł!

Dariusz Piekarczyk
W dramatycznych okolicznościach Orzeł Nieborów zapewnił sobie awans na szczebel wojewódzki Pucharu Polski.

Mecz z trzecioligowym Pelikanem Łowicz sędzia już zakończył przy wyniku 1:1 (1:0). Zdecydował sie jednak na konsultację z arbitrem bocznym, bo nie był pewien, czy bramkarz trzecioligowca nie faulował gracza Orła. Boczny był zdania, że tak, więc główny wskazał na „wapno”. Na nic zdały się protesty łowiczan. Sędzia ukarał jeszcze czerwonymi kartkami Piotra Piekarskiego oraz Kubę Jóźwiaka (konsekwencja drugiej żółtej). Do piłki podszedł natomiast Bartosz Placek i pewnym strzałem umieścił ją w siatce. A więc 2:1 dla czwartoligowca i historyczny awans drużyny trenera Dawida Ługowskiego na szczebel wojewódzki Pucharu Polski. Pierwsi gola strzelili jednak łowiczanie, którzy w poprzedniej edycji dotarli do finału tych rozgrywek, gdzie musieli uznać wyższość Unii Skierniewice przegrywając 2:3 (1:0), choć do 88 minuty prowadzili 1:0. W Nieborowie bramkę zdobył Krystian Kruk, a było to tuż przed przerwą. W 70 minucie do remisu doprowadził Michał Świdrowski. Orzeł dołączył do Unii Skierniewice, która wywalczyła wcześniej awans z okręgu skierniewickiego, wygrywając decydujące spotkanie z piątoligową Olimpią Jeżów 4:0 (1:0).
W okręgu łódzkim czekają nas za to półfinały zaplanowane wstępnie na 18 listopada. Losowania par dokonano w siedzibie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. I tak lider IVligi ŁKS II Łódź zmierzy się na swoim boisku z Sokołem Aleksandrów, natomiast beniaminek klasy okręgowej LKSRóżyca czeka spotkanie z KSKutno. Godziny meczów do uzgodnienia między klubami.
4 listopada półfinałowe spotkania w okręgu sieradzkim. Hitowo zapowiada się potyczka w Buczku, gdzie zmierzą się czołowe ekipy IV ligi.
Orkan zmierzy się z Wartą Sieradz (13:30), która wywalczyła to cenne trofeum na szczeblu województwa łódzkiego w roku 2017, wygrywając mecz finałowy w Aleksandrowie z Unią Skierniewice 2:0 (0:0).Drugą parę tworzą Warta Działoszyn oraz LKSKwiatkowice (13:30).
Przypominamy, że z okręgu piotrkowskiego awans na szczebel wojewódzki wywalczyły trzecioligowe ekipy Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz RKSRadomsko.
Mecze szczebla wojewódzkiego zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Triumfator tych rozgrywek wywalczy z kolei awans na szczebel ogólnopolski i otrzyma od PZPN 40 tys. zł.ą