Puchar Polski: Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKS Tychy 1:2 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Zespół GKS Tychy wygrał w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Lechią Tomaszów Maz. Dariusz Śmigielski
Nie było niespodzianki w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Trzecioligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała na swoim boisku z GKS Tychy. Tyszanie występują w I lidze.

Spotkanie ułożyło się wybornie dla GKS-u. W 6. minucie Tomasz Balul wykorzystał błąd bramkarza Lechii i strzałem z około 16 metrów zdobył prowadzenie.

Kilka minut później Lechia o mały włos nie wyrównała. Niestety, piłka po strzale Daniela Potakowskiego trafiła w słupek. W 68. minucie było 2:0 dla zespołu Tomasza Fornalika (brat Waldemara Fornalika, selekcjonera reprezentacji Polski). Kamil Szymczak faulował w polu karnym, zdaniem sędziego, jednego z graczy gości. Rzut karny na gola zamienił Damian Krajanowski.

Przed końcem spotkania fantastycznym strzałem z półobrotu popisał się Marcin Mirecki. Bramkarz GKS Tychy nie miał nic do powiedzenia i musiał wyciągać piłkę z siatki.

Niestety kilkuset kibiców pozostało za bramą stadionu, bo klub nie mógł wpuścić więcej widzów ze względów bezpieczeństwa. Spotkanie na żywo obejrzało niecałe tysiąc osób.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKS Tychy 1:2 (0:1)

Gole: 0:1 - Tomasz Balul (6), 0:2 - Damian Krajanowski (58, rzut karny), 1:2 - Marcin Mirecki (90)

Lechia: Holewiński - Matysiak, Dolot, Cyran, Milczarek - Potakowski, Witczak (63, Stańdo), Szymczak, Tonowicz (63, Grzegorz Piechna), Mirecki - Rakowski. Trener: Aleksandar Majić.

GKS Tychy: Mistrzal - Krajanowski, Kopczyk, Balul, Chomiuk - Małkowski, Marcel Gąsior (58, Czurpyna), Ivica Żunić, Smółka (80, Imiela), Szczęsny (64, Wojciech Król) - Dawid Dzięgielewski. Trener: Tomasz Fornalik.

Materiał oryginalny: Puchar Polski: Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKS Tychy 1:2 [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki