Puchar Świata Seniorów w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Na...

  Puchar Świata Seniorów w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Na początek dobry wyścig Artura Wasia [ZDJĘCIA]

  Andrzej Wdowski, wola

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Puchar Świata Seniorów w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. Na początek dobry wyścig Artura Wasia [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii
  Biegami na 500 m wśród zawodników grupy B zainaugurowane zostały dzisiaj (7 grudnia) zawody Pucharu Świata Seniorów w łyżwiarstwie szybkim w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. To historyczne, bo pierwsze zawody pucharu świata panczenistów w krytym obiekcie w Polsce. Zawody potrwają do niedzieli.
  Do niedzieli (7-9 grudnia) na torze w Arenie Lodowej rozgrywany będzie trzeci w tym sezonie Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim seniorów. O czołowe lokaty walczyć będą najlepsi panczeniści globu, a wśród nich również zawodnicy tomaszowskiej Pilicy. Zobaczymy w akcji 238 zawodników z 27 krajów. Pucharowe zmagania relacjonować będzie na żywo TVP Sport.

  Polskę reprezentować będzie 16-osobowa kadra.
  Do Tomaszowa Maz. przyjadą wszyscy łyżwiarze, którzy startowali na Pucharze Świata w Obihiro w Japonii: Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Kaja Ziomek oraz Zbigniew Bródka, Marcin Bachanek, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal, Artur Waś, Adrian Wielgat i Patryk Wójcik.

  Do wspomnianych dołączy także czwórka, która miała już okazję brać udział w międzynarodowych zmaganiach w Arenie Lodowej podczas Pucharu Świata Juniorów. Będą to: Karolina Gąsecka, Andżelika Wójcik, Artur Janicki i Damian Żurek.

  NAJLEPSI PANCZENIŚCI ŚWIATA ROZPOCZĘLI RYWALIZACJĘ W ARENIE LODOWEJ W TOMASZOWIE [ZDJĘCIA]

  – Na listach zgłoszonych są rekordziści świata, m.in. na 1500 metrów Denis Juskow, na 500 metrów Paweł Kuliżnikow, czy na 10 kmTed-Jan Bloemen. Znanych nazwisk będzie zresztą więcej, jak choćby mistrzowie olimpijscy Håvard Holmefjord Lorentzen, Nana Takagi, czy Martina Sablikova – mówi Konrad Niedźwiedzki, były polski panczenista, dziś związany z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego.

  Na początek rywalizacji, w piątek przed południem najlepszy polski sprinter Artur Waś był trzeci na 500 m w grupie B.

  PUCHAR ŚWIATA W ARENIE LODOWEJ W TOMASZOWIE:NA POCZĄTEK DOBRY START ARTURA WASIA [ZDJĘCIA]

  Codziennie od piątku do niedzieli grupa B rozpoczynać będzie rywalizację o godz. 9, a grupa A od 14. Całodzienne bilety w cenie od 15 zł są do nabycia w kasach areny.

  Z pewnością kibice łyżwiarstwa szybkiego będą zadowoleni, bo zawodów tej rangi nie było w Polsce od dziewiętnastu lat, a na krytym obiekcie nigdy, bo Arena Lodowa w Tomaszowie Maz. to pierwszy i jedyny taki obiekt w kraju.

  Zbigniew Bródka o Arenie Lodowej w Tomaszowie:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo