Puchar Świata w siatkówce. Polska - Tunezja 3:0 [ZDJĘCIA, FILM]

Tunezja nie była wymagającym zespołem dla Polaków, którzy pewnie wygrali pierwszy mecz Pucharu Świata 3:0.

Biało-czerwoni na boisko w Hamamatsu Arenie wyszli jako ostatni i wiedzieli już, że nie wszystkim faworytom szło dobrze w pierwszych spotkaniach - Iran uległ Argentynie i pokazał, że chyba nie będzie się liczył w walce o igrzyska, a z kolei Rosjanie omal nie przegrali pierwszego seta w starciu z najniżej klasyfikowaną w rankingu FIVB spośród uczestników Pucharu Świata Wenezuelą. W tym samym czasie w Hiroszimie Włosi zgubili seta w meczu z Kanadą, a w grze o pierwsze dwa miejsca w turnieju może liczyć się wszystko - także stosunek setów.

Przewaga Polaków nad Tunezją była jednak ogromna, chyba większa, niż dwanaście miejsc, które dzieli oba zespoły w rankingu FIVB. Dwa pierwsze sety były identyczne - po kilku wyrównanych akcjach Polacy wzmacniali zagrywkę i odskakiwali na kilka punktów. Obie partie blokiem kończył Michał Kubiak, który jeszcze kilka dni temu miał problemy z kolanem. Trener Stephane Antiga oszczędzał go, podobnie jak i Mateusza Mikę, bo każdy z nich zagrał w sumie półtora seta.

Nieco dłużej Tunezyjczycy walczyli w trzecim secie, w którym wygrywali nawet na pierwszej przerwie technicznej, a zaraz po drugiej doprowadzili do remisu. Końcówka należała jednak do mistrzów świata.

- Zrobiliśmy to, co do nas należało. Wygraliśmy i odhaczyliśmy pierwszy z jedenastu meczów - mówi środkowy polskiej drużyny Karol Kłos.

Polska - Tunezja 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

Polska: Łomacz, Mika 10, Bieniek 6, Kurek 13, Buszek 15, Nowakowski 3, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga 1, Kubiak 6, Kłos 2, Szalpuk 1, Gacek (libero). Trener: Stephane Antiga.

Tunezja: M'Rabet, Karamosli 11, Agrebi 6, Garci 9, Ben Othmen 3, Ben Tara 1, Korbosli (libero) oraz Moalla 3, Jerbi, Nagga 1, Kaabi 1, Miladi 1. Trener: Fathi Mkaouar.