Łukasz Konstanty
Oskar Kwiatkowski po raz drugi w sezonie 2022-23 stanął na podium w indywidualnych zawodach snowboardowego Pucharu Świata. Andrzej Banaś / Polska Press
Kolejny dobry występ podczas snowboardowego Pucharu Świata zanotował Oskar Kwiatkowski. Polak, który niespełna dwa tygodnie temu w Scoul odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze, podczas czwartkowych zawodów w Blue Mountain zajął trzecie miejsce w konkurencji slalom gigant równoległy.

Oskar Kwiatkowski na podium w Blue Mountain

W Kanadzie Polak, który w kwalifikacjach zajął 13. miejsce, zmagania rozpoczął od pojedynku z Niemcem Stefanem Baumeisterem, który w klasyfikacji generalnej znajdował się przed czwartkowymi zawodami tuż przed nim. W bezpośredniej rywalizacji nasz snowboardzista okazał się lepszy, wyprzedził rywala o 0,15 s i awansował do ćwierćfinału.

O wejście do najlepszej czwórki Kwiatkowski mierzył się z Bułgarem Radosławem Jankowem. Jego przeciwnik nie ukończył przejazdu, co pozwoliło naszemu zawodnikowi wywalczyć przepustkę do kolejnej rundy. Niestety, w półfinałowym starciu lepszy okazał się Koreańczyk Sangho Lee.

Na szczęście porażka nie wpłynęła demobilizująco na Oskara, który w małym finale pokonał Włocha Marco Hofera i ostatecznie zmagania zakończył na trzeciej pozycji. Tym samym po raz szósty w karierze, a drugi w sezonie 2022-23 stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

Inny startujący w czwartkowych zawodach Polak w kwalifikacjach zajął 26. miejsce i odpadł z rywalizacji. Zmagania wygrał Austriak Benjamin Karl.

Aleksandra Król bez sukcesu w Kanadzie

Do finałowych zmagań zakwalifikowała się z kolei Aleksandra Król, która w kwalifikacjach uplasowała się na 13. pozycji. Polka z rywalizacją pożegnała się jednak już w 1/8 finału po porażce w pojedynku z Austriaczką Danielą Ulbing i ostatecznie została sklasyfikowana na 14. pozycji. Triumfatorką czwartkowych zmagań okazała się Szwajcarka Ladina Jenny

W piątek w Blue Mountain odbędzie się kolejny indywidualny konkurs snowboardowego Pucharu Świata. Zawodniczki i zawodnicy po raz kolejny rywalizować będą w konkurencji slalom gigant równoległy.