Puchar Świata w Zimowym Pływaniu. Medale naszych pływaków

Zaktualizowano
Aleksandra Bednarek
Aleksandra Bednarek Grzegorz Gałasiński
Zakończył się pierwszy etap Pucharu Świata w Zimowym Pływaniu, który odbył się w Jelgavie na Łotwie.

W zawodach uczestniczyło 230 pływaków z 21 krajów. Pojechaliśmy w ośmioosobowym składzie: Anna Suszyńska, Aleksandra Bednarek, Piotr Biankowski, Michał Perl, Grzegorz Mówiński, Marcin Bednarek oraz Maciej Mazerant. Łącznie w swoich kategoriach wiekowych zdobyliśmy 20 medali (12 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe).
Wystartowałam na dystansie 25, 50 oraz 100 m stylem klasycznym, gdzie w kategorii Open zdobyłam złote medale oraz na 50 m stylem dowolnym, gzie w swojej kategorii wiekowej B(20,29 lat) również zdobyłam złoto (open srebro), jak również 25 m stylem dowolnym, gdzie w kategorii B zdobyłam srebro (open 4 miejsce).
Był to mój pierwszy start w sezonie Zimowym. Docelowo przygotowuję się do Mistrzostw Świata IWSA, które odbędą się 3-9 .02.2020 w Bled (Słowenia) oraz do Pucharu Świata w Jinan (Chiny), na który zostałam zaproszona (jednak ten wyjazd jeszcze nie jest pewny).