Puchar Włoch dla Juventusu dopiero po dogrywce [ZDJĘCIA]

Kacper Rogacin / AIPZaktualizowano
Mimo przewagi Milanu, to Juventus strzelił jedynego gola w finale i zdobył Puchar Włoch. Po 90. minutach było jednak 0:0 i dopiero na dziesięć minut przed rzutami karnymi wynik meczu ustalił Alvaro Morata.

Zaczęło się od mocnego pressingu Juventusu, który już w pierwszych minutach chciał rozstrzygnąć losy Pucharu. W ósmej minucie po znakomitym dryblingu Pogba padł w polu karnym Milanu, a powtórki pokazały, że był faulowany przez obrońców rywali. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia.

Po nerwowym początku, Milan wziął się do roboty i dwukrotnie zagotowało się pod bramką Starej Damy. W obu sytuacjach zimnej krwi zabrakło Bonaventurze.

Rossoneri dalej prowadzili grę i mimo że na przerwę zespoły schodziły remisując, to w powietrzu o wiele wyraźniej pachniało golem dla Milanu.

W drugiej połowie dominacja mediolańczyków była jeszcze bardziej wyraźna. Juve wyglądało tak, jakby nie zależało mu na zdobyciu podwójnej korony. Milan naciskał, ale z tych ataków nie wynikało zbyt wiele, więc po 90. minutach bezbramkowego remisu, sędzia zarządził dogrywkę,

Dodatkowe pół godziny gry należało już do Juventusu, który groźnie postraszył rywali, a w 110. minucie postawił na swoim. Juan Cuardado zagrał w pole karne, a tam zupełnie niekryty był Alvaro Morata. Były zawodnik Realu Madryt nie dał szans Donnarummie i zdobył jedynego gola w finale Pucharu Włoch. Juventus kończy więc sezon z mistrzostwem i pucharem.

Znamy ostateczną klasyfikację Złotego Buta! Które miejsce zajął Lewandowski? [TOP 10]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: Puchar Włoch dla Juventusu dopiero po dogrywce [ZDJĘCIA] - Polska Times