Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Punkt informacyjny tunelu średnicowego w Łodzi działa na dworcu Łódź-Fabryczna. Pierwsi łodzianie pytali o konkretne kamienice na trasie

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
W jakich godzinach jest czynny?
W jakich godzinach jest czynny? Grzegorz Gałasiński
W poniedziałek o godz. 10 został otwarty punkt informacyjny tunelu średnicowego w Łodzi. Mieści się na dworcu Łódź-Fabryczna, obok kolejowego punktu informacji. Łodzianie dopytywali o to, co stanie się z konkretnymi kamienicami na trasie drążenia tunelu.

W punkcie zostały zatrudnione na razie dwie osoby, które udzielają informacji od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. To się jednak może zmienić.

- Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie działaniem punktu - mówi Marcin Dyguda, dyrektor ds. projektów infrastrukturalnych z firmy BZB Projekt, która obsługuje punkt. - Zgłaszają się pierwsi łodzianie, którzy chcą uzyskać informacje dotyczące konkretnych kamienic, które znajdują się na trasie drążenia tunelu. Interesuje ich czy budynki zostaną wzmocnione czy wyburzonego, dopytują o przenosiny do hotelu na czas przejścia tarczy pod budynkiem.

Kiedy tarcza dotrze pod ul. Gdańską?

W poniedziałek przed południem w punkcie pojawiły się Justyna i Róża, których ciocia mieszka w kamienicy przy ul. Gdańskiej 42.

- Chciałyśmy się dowiedzieć, kiedy ciocia będzie musiała przeprowadzić się do hotelu, co stanie się z jej rzeczami - mówią łodzianki. - Dowiedziałyśmy się, że tarcza ma dotrzeć w ten rejon w drugim lub trzecim kwartale tego roku, a ciocia zostanie o tym poinformowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Pracownik punktu tłumaczył, że nie przewiduje problemów z zabezpieczeniem rzeczy w mieszkaniu, gdyby jednak coś nieprzewidzianego się wydarzyło, to zostanie to naprawione.

Marcin Dyguda tłumaczy, że o przeprowadzce do hotelu mieszkańcy zostaną poinformowani z około miesięcznym wyprzedzeniem lub nawet wcześniej.

- Chcemy kontaktować się z mieszkańcami z wyprzedzeniem - mówi przedstawiciel BZB Projekt. - Pukamy do wszystkich drzwi, sprawdzamy, ilu osobom musimy zapewnić nocleg, czy są to osoby z niepełnosprawnościami. Pobyt w hotelu powinien potrwać około tygodnia, ale będzie to dokładnie uzgadniane w każdym przypadku.

Co przygotowali pracownicy punktu informacyjnego?

Pracownicy punktu są gotowi udzielać informacji o samej inwestycji, natomiast łodzianie są zainteresowani wiadomościami dotyczącymi budynków na trasie, w których albo sami mieszkają albo mieszkają ich bliscy. Pierwsze osoby, które odwiedziły punkt, nie miały ogólnych pytań dotyczących samej inwestycji.

W punkcie mieszkańcy mogą otrzymać także ulotkę z informacjami o tunelu średnicowym oraz mapkę, która przedstawia tę część Łodzi, pod którą będzie przebiegał tunel. Można na niej sprawdzić, czy dany adres znajduje się na trasie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki