MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni z Nowoczesnej dorobią w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Prezydent Łodzi powiększyła jej skład

Marcin Darda
Marcin Darda
Prezydent Hanna Zdanowska coraz ściślej współpracuje z szefem Rady Miejskiej Marcinem Gołaszewskim. Właśnie powołała go  do tzw. komisji alkoholowej, na czym przewodniczący nie zbiednieje.
Prezydent Hanna Zdanowska coraz ściślej współpracuje z szefem Rady Miejskiej Marcinem Gołaszewskim. Właśnie powołała go do tzw. komisji alkoholowej, na czym przewodniczący nie zbiednieje.
Ledwie w lutym prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) powołała na kolejną kadencję Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a już kilka dni temu rozszerzyła jej skład. Tak się składa, że o radnych Koalicji Obywatelskiej z Nowoczesnej, czyli jej własnego obozu politycznego. A w komisji tej można nieźle dorobić...

Prezydent Zdanowska pierwszy, złożony z 23 osób skład na początku lutego. Jednak w drugiej dekadzie maja skład został powiększony o przewodniczącego Rady Miejskiej Łodzi Marcina Gołaszewskiego i radną Emilię Susniło - Gruszkę. Oboje do rady dostali się z list komitetu Zdanowskiej, oboje są radnymi klubu Koalicji Obywatelskiej, oboje należą do Nowoczesnej, której Gołaszewski jest liderem w regionie łódzkim i jedynym kandydatem do europarlamentu z łódzkiej listy Koalicji Europejskiej. Oboje też zarobią w komisji co najmniej 750 zł netto miesięcznie, bo tyle wynosi podstawa dieta członka MKRPA, czyli rocznie 9 tys. zł.

Tyle teoria, bo w praktyce miesięczna dieta zależy od liczby posiedzeń komisji w miesiącu. Komisja zajmuje się m.in. opiniowaniem wniosków o koncesję na sprzedaż alkoholu, projektów uchwał dotyczących liczby miejsc sprzedaży alkoholu, podejmuje też działania zmierzające do objęcia leczeniem uzależnionych. Paweł Bliźniuk, radny klubu KO sejmiku i jeden z najbliższych współpracowników prezydent Łodzi, która w lutym powołała go na obecną kadencję MKRPA, zarobił w niej 27,2 tys. zł w 2018 r. - wynika z jego oświadczenia majątkowego. W komisji zasiadają też inni politycy PO: radna Elżbieta Bartczak (w zeszłym roku zarobiła w niej ponad 20 tys. zł) , wiceprezydent Adam Wieczorek oraz Andrzej Kaczorowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Według naszych informacji decyzja prezydent o rozszerzeniu komisji nie miała podłoża merytorycznego, a czysto polityczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki