Radomiak - Widzew 3:1. Widzew spada coraz niżej. „Kończ waść sezon, wstydu oszczędź”

Ostatni wstydliwy, wyjazdowy mecz w tym sezonie zaliczyli piłkarze Widzewa.

Radomiak Radom - Widzew Łódź3:1 (2:1)

Bramki
1:0 Frank Castaneda (6), 1:1 Ernest Terpiłowski (7), 2:1 Dawid Abramowicz (45), 3:1 Lisandro Semedo (85).
Radomiak: Gabriel Kobylak - Daniel Pik (79, Luizao), Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo, Chrístos Donis, Roberto Alves, Frank Castaneda, Berto Cayarga (87, Jakub Nowakowski) - Jean Franco Sarmiento. Trener: Constantin Galca.
Widzew: Henrich Ravas - Mato Milos (73, Juliusz Letniowski), Patryk Stępiński, Mateusz Żyro, Martin Kreuzriegler, Fabio Nunes (46, Paweł Zieliński) - Andrejs Cigaņiks (83, Łukasz Zjawiński), Dominik Kun, Juljan Shehu, Bartłomiej Pawłowski (33, Kristoffer Hansen; 73, Jakub Sypek) - Ernest Terpiłowski.. Trener: Janusz Niedźwiedź.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Żółte kartki: Kun, Shehu.
Widzów: 4.444.

Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia rywalizowali po raz pierwszy po decyzji o odwołaniu prezesa Mateusza Dróżdża. Trener Janusz Niedźwiedź zapewniał, że ta szokująca decyzja nie będzie miała wpływu na drużynę i życzył prezesowi wszystkiego najlepszego.
Początek meczu w Radomiu był niesamowity. Kibice czuli się jakby wsiedli na rollercoaster. W 6 minucie Castaneda strzelił z odległości 16 metrów nie do obrony. Henrich Ravas był bez szans. Odpowiedź Widzewa była błyskawiczna. Obrońcom Radomiaka urwał się Ernest Terpiłowski i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy.
Po kwadransie gry Widzew strzelił drugiego gola, ale... sędzia go nie uznał. Ernest Terpiłowski był na pozycji spalonej. Strzałem w swoim stylu popisał się Bartłomiej Pawłowski, ale bramkarz Radomiaka obronił. Martwi nas, że w 33 minucie Bartek poprosił o zmianę z powodu urazu. Oby to nie było nic groźnego.
Tuż przed przerwą widzewiacy tracą gola do szatni. Dawid Abramowicz strzelił z ok. 15 metrów nie do obrony.
Po zmianie stron z Widzewa już całkiem uszło powietrze i na boisku dominował Radomiak. Były okresy, gdy łodzianie nie mogli wyjść z własnej połowy. Czas upływał, a wyrównującej bramki kibice Widzewa nie mogli się doczekać. Co więcej, łodzianie stracili trzeciego gola po strzale Lisandro Semedo. Łódzka drużyna w niczym nie przypominała tej rewelacyjnej z rundy jesiennej. Chce się krzyczeć: „kończ waść sezon, wstydu oszczędź”. ą
PKO Ekstraklasa
Zagłębie Lubin – Stal Mielec 2:0
(Tornike Gaprindaszwili 33, Dawid Kurminowski 45)
Korona Kielce – Lech Poznań 0:3 (Kristoffer Velde 33, 56, Filip Marchwiński 53)
Jagiellonia Białystok – Cracovia 1:1 (Jesús Imaz 14 - Taras Romanczuk 58-sm.)
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 2:1 (Szymon Włodarczyk 78-k, Lukas Podolski 90 - Pontus Almqvist 83)
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:0 (Maciej Gajos 90)
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 4:2 (Petr Schwarz 38, John Yeboah 40, 74, Nahuel Leiva 56 - Andrzej Niewulis 52, Koldo Obieta 90)