Radomsko: Seksualni przestępcy w twojej okolicy. Sprawdź!

mk
Rejestr przestępców seksualnych dostępny jest od 1 stycznia na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości  - rps.ms.gov.pl
Rejestr przestępców seksualnych dostępny jest od 1 stycznia na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości - rps.ms.gov.pl fot. M. Kulka
Udostępnij:
Przestępstwa seksualne na mapie powiatu radomszczańskiego. W rejestrze znaleźliśmy 2 przestępców, którzy urodzili się w Radomsku

Od tygodnia w internecie dostępny jest rejestr przestępców seksualnych. Pod adresem dresem rps.ms.gov.pl każdy może sprawdzić, czy w jego okolicy przebywa ktoś np. skazany za pedofilię. Rejestr składa się z dwóch części - publicznej i z dostępem ograniczonym.

Wśród 770 skazanych znaleźliśmy 27 osób, które urodziły się w woj. łódzkim, a sprawdziliśmy jedynie miasta powiatowe. Wśród „łódzkich” skazanych jest i kobieta, urodzona na południowym krańcu województwa. 41-latka ma na sumieniu m.in. gwałt na małoletnim. W rejestrze umieszczono dwóch mężczyzn urodzonych w Radomsku - to 43- i 44-latek. Na stronie nie podano ich miejsca zamieszkania.

Częścią rejestru przestępców seksualnych jest „policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym”. Można na niej zobaczyć, w których miejscowościach aktualnie przebywają skazani prawomocnie pedofile. Interaktywna mapa pokazuje też, w których miejscach częściej dochodzi do przestępstw seksualnych.

Z danych na mapie naszego powiatu wynika, że doszło u nas do 17 gwałtów (lub zmuszania do innej czynności seksualnej), w 4 przypadkach sprawca dopuścił się zgwałcenia małoletniego poniżej lat 15. Odnotowało też m.in. seksualne wykorzystanie stosunku zależności - 3, obnażanie się i masturbowanie przy dziecku - 18, prezentowanie pornografii - 2. W sumie ok. 50 przestępstw.

Na mapie zaznaczono: Pytowice (gm. Kamieńsk), Wiewiórów, Borowiecko i Biała Góra (gm. Dobryszyce), Wolę Blakową (gm. Lgota Wielka), Radomsko, Bobry, Strzałków, Dziepółć (gm. Radomsko), Zrąbiec (gm. Kobiele Wielkie), Strzelce Małe (gmina Masłowice), Wierzchlas i Góry Mokre (gm. Przedbórz), Żytno.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie