Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rajd pojazdów zabytkowych Retro Prząśniczka 2019. "Rajd wokół komina" wyruszy z Poddębic 12 października

Krzysztof Kaniecki
Krzysztof Kaniecki
Rajd pojazdów zabytkowych Retro Prząśniczka 2019
Rajd pojazdów zabytkowych Retro Prząśniczka 2019 nadesłane
Rajd pojazdów zabytkowych Retro Prząśniczka 2019. "Rajd wokół komina" wyruszy z Poddębic w sobotę 12 października. Organizatorem jest Stowarzyszenie Classic Cars Łódź.

Rajd pojazdów zabytkowych Retro Prząśniczka 2019. "Rajd wokół komina" wyruszy z Poddębic w sobotę 12 października. Organizatorem jest Stowarzyszenie Classic Cars Łódź - organizacja pozarządowa zrzeszającaą entuzjastów motoryzacji
zabytkowej. Obecnie Stowarzyszenie liczy ponad 170 członków, a na organizowane imprezy przyjeżdżają zawodnicy nie tylko z Łodzi, czy regionu łódzkiego ale i z całej Polski.

- Wystawy naszych aut wielokrotnie uświetniały lokalne wydarzenia takie jak Święto Ul. Piotrkowskiej, Jarmark Bożonarodzeniowy na ul. Piotrkowskiej, Dni Kutna, Dni Ozorkowa, Święto Wojska Polskiego w 32 Pułku Lotnictwa Taktycznego w Łasku czy Jarmark Antyków i Rękodzieła w Spale - wymieniają organizatorzy rajdu. - Aktywnie współpracujemy z Urzędem Miasta Łodzi, Urzędem Marszałkowskim, 32 Pułkiem Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz władzami lokalnymi na terenie województwa łódzkiego.

Trasa rajdu Retro Prząśniczka 2019 – Rajd wokół komina, będącego zakończeniem sezonu 2019 będzie przebiegała przez tereny zachodniej części województwa łódzkiego. Start rajdu przewidziany jest spod Starostwa Powiatowego w Poddębicach ok godziny 10. W godzinach 9:15-9:45 samochody będzie można oglądać na parkingu przu tzędzie powiatowym, gdzie odbędzie się również konkurs
elegancji. Co ciekawe, Starostwo Powiatu Poddębickiego objęło honorowym patronatem rajd).

Następnie załogi odwiedząZoo Safari Borysew, gdzie samochody będzie można oglądać od 10:30 do 11:30.

Kolejne punkty na trasie to Gostków Stary, Bronowice, Siedlątków i Sumex. Po przejechaniu blisko 140km trasy zawodnicy dotrą do Łodzi, gdzie przewidziane jest zakończenie imprezy w hotelu Tabaco. Samochody biorące udział w rajdzie będą oznaczone w sposób widoczny numerami startowymi, z uwidocznionymi logami Partnerów.

- Organizując tego typu imprezy chcemy dać szansę uczestnikom zobaczenia miejsc wartych odwiedzenia w regionie, ale nie zawsze popularnych i powszechnie znanych mowi Magdalena Zielińska-Gutkowska, wiceprezes Stowarzyszenia Classic Cars Łódź. - Stowarzyszenie Classic Cars Łódź jest organizacją pozarządową zrzeszającą entuzjastów motoryzacji.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki