Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking najbardziej punktualnych przewoźników kolejowych w Polsce

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Urząd Transportu Kolejowego przedstawił statystyki punktualności pociągów w drugim kwartale. Wskaźnik punktualności wyniósł 88,21 proc., czyli co ósmy pociąg przyjechał spóźniony. Przy czym warto zaznaczyć, że UTK nie brał pod uwagę opóźnień do pięciu minut. Punktualność spadła w porównaniu z pierwszym kwartałem, gdy wskaźnik wynosił 90,14 proc. Spadek widoczny jest również w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku, gdy punktualność wyniosła 92,29 proc.Zobacz ranking punktualności pociągów od najgorszego do najlepszego przewoźnika.
Urząd Transportu Kolejowego przedstawił statystyki punktualności pociągów w drugim kwartale. Wskaźnik punktualności wyniósł 88,21 proc., czyli co ósmy pociąg przyjechał spóźniony. Przy czym warto zaznaczyć, że UTK nie brał pod uwagę opóźnień do pięciu minut. Punktualność spadła w porównaniu z pierwszym kwartałem, gdy wskaźnik wynosił 90,14 proc. Spadek widoczny jest również w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku, gdy punktualność wyniosła 92,29 proc.Zobacz ranking punktualności pociągów od najgorszego do najlepszego przewoźnika. ©Bartłomiej Wutke/Polskapresse
Urząd Transportu Kolejowego przedstawił statystyki punktualności pociągów w drugim kwartale. Chociaż coraz więcej pociągów spóźnia się, to średni czas opóźnienia jest coraz mniejszy. Średni czas opóźnień pociągów w drugim kwartale wyniósł 16 minut i 58 sekund. To o sekundę mniej niż w pierwszym kwartale i o minutę i 24 sekundy mniej niż w drugim, kwartale ubiegłego roku. Gdyby uwzględnić opóźnienia pociągów poniżej pięciu minut, to średnie opóźnienie pociągu wynosi 9 minut i 36 sekund.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki