Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Perspektywy 2020. Liceum politechniki w Łodzi i technikum w Kleszczowie najlepsze w województwie łódzkim

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W czwartek (9 stycznia) Fundacja Edukacyjna Perspektywy udostępniła wyniki edycji 2020 swoich dwóch prestiżowych rankingów - liceów ogólnokształcących oraz techników. W pierwszym z nich Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej utrzymało najwyższe miejsce wśród szkół tego typu w naszym województwie. A najlepszą placówką zawodową w Łódzkiem, w której nauka kończy się maturą, jest ponownie Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.Ranking liceów ogólnokształcących 2020Ogólniak PŁ znalazł się na 18. miejscu w Polsce. I LO w Łodzi jest na 21. miejscu. Obie te szkoły utrzymały swoje pozycje z zestawienia 2019.Liceum politechniki po raz pierwszy w historii rankingu wyprzedziło łódzką "Jedynkę" w jego edycji 2018.W pierwszej pięćdziesiątce ogólnopolskiego zestawienia więcej ogólniaków z Łódzkiego nie ma.CZYTAJ WIĘCEJ >>>>Zajęcia w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej
W czwartek (9 stycznia) Fundacja Edukacyjna Perspektywy udostępniła wyniki edycji 2020 swoich dwóch prestiżowych rankingów - liceów ogólnokształcących oraz techników. W pierwszym z nich Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej utrzymało najwyższe miejsce wśród szkół tego typu w naszym województwie. A najlepszą placówką zawodową w Łódzkiem, w której nauka kończy się maturą, jest ponownie Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.Ranking liceów ogólnokształcących 2020Ogólniak PŁ znalazł się na 18. miejscu w Polsce. I LO w Łodzi jest na 21. miejscu. Obie te szkoły utrzymały swoje pozycje z zestawienia 2019.Liceum politechniki po raz pierwszy w historii rankingu wyprzedziło łódzką "Jedynkę" w jego edycji 2018.W pierwszej pięćdziesiątce ogólnopolskiego zestawienia więcej ogólniaków z Łódzkiego nie ma.CZYTAJ WIĘCEJ >>>>Zajęcia w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej Grzegorz Gałasiński
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej oraz Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie to najlepsze szkoły średnie w naszym regionie, według autorów rankingu Perspektywy 2020.

W czwartek (9 stycznia) Fundacja Edukacyjna Perspektywy udostępniła wyniki edycji 2020 swoich dwóch prestiżowych rankingów - liceów ogólnokształcących oraz techników. W pierwszym z nich Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej utrzymało najwyższe miejsce wśród szkół tego typu w naszym województwie. A najlepszą placówką zawodową w Łódzkiem, w której nauka kończy się maturą, jest ponownie Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.

Ranking liceów ogólnokształcących 2020

Ogólniak PŁ znalazł się na 18. miejscu w Polsce. I LO w Łodzi jest na 21. miejscu. Obie te szkoły utrzymały swoje pozycje z zestawienia 2019.

Liceum politechniki po raz pierwszy w historii rankingu wyprzedziło łódzką "Jedynkę" w jego edycji 2018.

W pierwszej pięćdziesiątce ogólnopolskiego zestawienia więcej ogólniaków z Łódzkiego nie ma.

ZOBACZ STUDNIÓWKI W ŁODZI

Ranking techników 2020

Bardzo wysoko w ogólnopolskim zestawieniu szkół zawodowych, kończących się maturą, jest Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie. Zajęło czwartą pozycję - tak samo jak w rankingu 2019.

W pierwszej pięćdziesiątce ogólnopolskiego zestawienia więcej techników z Łódzkiego nie ma.

Ranking liceów i techników 2020. Jakie są zasady ich układania?

Kryteria rankingu liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy w olimpiadach (25 proc.). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria rankingu techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

W tegorocznych rankingach autorzy wzięli pod uwagę dane z 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Pracom kapituły, odpowiedzialnej za rankingi, przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki