Ranking Polskiego Związku Jeździeckiego: 2 miejsce FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny

Mistrz w powożeniu zaprzęgami z FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny Sebastian Bogacz
Mistrz w powożeniu zaprzęgami z FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny Sebastian Bogacz FKJ Zbyszko
Polski Związek Jeździecki ogłosił wyniki rankingu klubów za rok 2018. Wielkie brawa należą się FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny, który został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Fundacja Klub Jeździecki Zbyszko zgromadziła 756 punktów. Lepszy wynik osiągnął tylko SLKS Książ. Wielkie gratulacje. Katarzyna Głowacka, dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Zbyszko wylicza sukcesy klubu: Bartosz Złoty - 1 miejsce w kategorii kuce, Sebastian Bogacz - 3 miejsce w kategorii single, Senastian Bogacz - 6 miejsce, Krzysztof Maciak - 12 miejsce, obaj w kategorii pary, Adam Rak - 6 miejsce w kategorii single, Krzysztof Maciak - 6 miejsce w kategorii czwórki.

Są już plany FKJ Zbyszko na nowy sezon. Sebastian Bogacz z doskonale rokującymi parami: Dylano & Epos ,Edje & Elect Me Okydo, podejmie walkę na mistrzostwach świata.

Już po ogłoszeniu wyników rankingu notujemy kolejny sukces FKJ Zbyszko.
W Besiekierzu Rudnym (JKS Salio) rozgyrwane były międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, rangi CSI2*.

Finałowe konkursy poszczególnych rund oraz konkurs Grand Prix, zaliczany do światowego rankingu Longines, rozgrywany był z niebagatelną jak na nasze regionalne warunki pulą nagród - 96.500 zł – informuje Tomasz Paradowski, prezes Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi.

Anna Lipińska (FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny), wygrała trzy konkursy 120 cm, w tym dwa półfinałowe Silver Round. W konkursie Silver Round Final (125 cm) zajęła trzecie miejsce, a czwarta była Ludmiła Siergiej Krysztofiak (JKS Salio) na Jamal Van Orti. W konkursie Grand Prix (145 cm) najlepszy z łodzian – Adam Grzegorzewski (St. Agro-Aves Gajewniki) na Torpedo Des Forets, zajął szóste miejsce. Patryk Mordaka (Infernal Team) na Diarado Boy II, wygrał finał koni pięcioletnich (125 cm, CSIYH).

Startowali ponadto: Julia Burnos (JKS Salio), Grzegorz Andrzej Kubiak (Uniglob Gozdów), Julia Paradowska (Horseprofi Łódź), Ewelina Szczepanik i Michalina Szmytka (Tuszyński Klub Jeździecki Garbówek).