Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Jak wypadły łódzkie uczelnie?

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W Rankingu Uczelni Akademickich wzięto pod uwagę 94 szkoły wyższe – w tym 5 z Łodzi (na zdjęciu łódzkie studentki podczas juwenaliów 2018). Są to...
W Rankingu Uczelni Akademickich wzięto pod uwagę 94 szkoły wyższe – w tym 5 z Łodzi (na zdjęciu łódzkie studentki podczas juwenaliów 2018). Są to... Grzegorz Gałasiński
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018 został ogłoszony w nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 maja) przez jego organizatorów, czyli Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Jak wypadły w nim uczelnie z Łodzi?

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018, jak informują jego organizatorzy, uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów. To kolejno: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie. Metodologię opracowuje kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk. Ranking został ogłoszony po raz 19.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018 zawiera kilka zestawień, jednak najważniejszym z nim jest Ranking Uczelni Akademickich - obejmujący wszystkie szkoły wyższe (z wyjątkiem artystycznych) posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora. Jak wypadły w nim uczelnie z Łodzi? Zobacz na kolejnych slajdach naszej galerii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki