Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ranking szpitali 2013: sprawdź, najlepsze placówki w Łódzkiem

Joanna Barczykowska
Szpital im. Barlickiego zajął siódme miejsce w Polsce
Szpital im. Barlickiego zajął siódme miejsce w Polsce Krzysztof Szymczak
Mimo kryzysu i rosnących strat związanych ze zbyt małymi kontraktami z NFZ, szpitale w naszym regionie inwestują w remonty, poprawę jakości obsługi pacjenta i sprzęt diagnostyczny. Okazuje się, że zostały za to docenione. W "złotej setce" najlepszych polskich szpitali zabiegowych znalazło się aż osiem placówek z województwa łódzkiego.

W rankingu "Bezpieczny szpital 2013", przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i Centrum Monitoringu Jakości w Ochronie Zdrowia, wzięło udział 256 placówek, które odpowiedziały na ankiety z pytaniami dotyczącymi sposobów zarządzania, wyposażenia i leczenia pacjentów. Najlepsze w Polsce okazało się Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie (Wielkopolska) z 910 punktami na 1000.

Ranking "Bezpieczny szpital" jest jedynym, który ocenia nie tylko sposób zarządzania szpitalem, ale także efektywność leczenia pacjentów.

Kto przoduje w Łódzkiem, gdzie leczą najlepiej? Po raz kolejny najlepszym publicznym szpitalem specjalistycznym okazał się Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Barlickiego w Łodzi. "Barlicki" zajął siódme miejsce w Polsce (w zeszłym roku miał 9. miejsce). Szpital doceniono za dobre zarządzanie i opiekę nad pacjentem. Placówka może się też poszczycić jedną z najlepszych kadr medycznych w Polsce.

Na 21. pozycji uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Łodzi, czyli jedyny szpital zakaźny w regionie. Szpital dostał bardzo dużo punktów za jakość opieki nad pacjentem i zarządzanie.

Na 26. miejscu jest Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Placówka przeszła restrukturyzację. Przeznaczany był nawet do przekształcenia w spółkę. Placówka wychodzi jednak na prostą i notuje coraz lepsze wyniki. Szpital doceniono też za jakość opieki i komfort pobytu pacjenta (rok temu szpital zajął 46. miejsce).

W "złotej setce" na 60. miejscu znalazł się Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi. To jedyna niepubliczna placówka z woj. łódzkiego, którą doceniono za jakość opieki.

Cztery miejsca dalej znajduje się Miejski Szpital im. Jonschera w Łodzi. Szpital jest wysoko oceniany za jakość usług. W porównaniu do roku 2012, szpital wspiął się aż o 32 miejsca. Ostatnim szpitalem z Łodzi, który dostał się do grona stu najlepszych w Polsce, jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Konopnickiej. To jeden z niewielu szpitali dziecięcych, które znalazły się w rankingu.

W rankingu oprócz szpitala w Piotrkowie są jeszcze dwie placówki z regionu. Na 84. pozycji jest Kutnowski Szpital Samorządowy, a na 95. miejscu Szpital im. Wyszyńskiego w Sieradzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki